Erupcje wulkanów mogą powodować równikową bańkę plazmy, która zakłóca komunikację GPS i satelitarną

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Erupcje wulkanów mogą powodować powstawanie równikowej bańki plazmy w jonosferze, co może poważnie zakłócić komunikację satelitarną, w tym sygnały GPS. W badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Institute for Space and Earth Environmental Studies (ISEE) Uniwersytetu Nagoya, analizowano dane z satelitów Arase i Himawari-8 oraz obserwacje jonosfery na ziemi, które pokazały nierównomierny wzór gęstości elektronów na równiku po erupcji wulkanu. Ta nierównomierność doprowadziła do powstania równikowej bańki plazmy, która opóźnia fale radiowe, obniżając wydajność GPS.

 

Naukowcy zauważyli także, że fluktuacje w jonosferze pojawiają się od kilku minut do kilku godzin wcześniej niż fale ciśnienia atmosferycznego, które są zaangażowane w generowanie tych bańek plazmy. Oznacza to, że istniejący model relacji między geosferą, atmosferą i kosmosem, który zakłada, że zaburzenia w jonosferze pojawiają się dopiero po erupcji, może wymagać rewizji. Profesor Atsuki Shinbori, który pracował nad badaniem, wskazał, że propagacja szybkich fal atmosferycznych w jonosferze może powodować zaburzenia w jonosferze przed nadejściem fali uderzeniowej spowodowanej erupcją​.

 

Jednak naukowcy dokonali również niesamowitego odkrycia. Odkryli, że fluktuacje jonosferyczne rozpoczynają się od kilku minut do kilku godzin wcześniej niż fale ciśnienia atmosferycznego zaangażowane w generowanie pęcherzyków plazmy. Oznacza to, że stary model relacji geosfera-atmosfera-kosmos, zgodnie z którym zaburzenia jonosferyczne pojawiają się dopiero po erupcji, wymaga rewizji.

Badanie ujawniło także, że równikowa bańka plazmy może rozciągać się znacznie dalej, niż przewidują standardowe modele, co wskazuje, że relacja między jonosferą a kosmosem może wymagać dalszych badań, zwłaszcza podczas ekstremalnych zjawisk naturalnych, takich jak erupcje wulkanów. Te odkrycia są kluczowe dla zrozumienia, jak zapewnić niezawodną komunikację i sygnały GPS, które są nieodłączną częścią naszego współczesnego życia. Badania nad wpływem erupcji wulkanów na jonosferę są nadal prowadzone, a naukowcy opracowują nowe modele do przewidywania możliwych konsekwencji takich zdarzeń​

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Zapewne to wina wulkanów i

Zapewne to wina wulkanów i zakłucenia GPS, że moje wpisy dostają komentarze dzień starsze.

Admini, zanim zaczniecie zajmować się czymś o czym nie macie pojęcia, to ogarnijcie najpierw Swój portal. Otworzyliście portal czasoprzestrzenny dzięk któremu za dwa dni będę mógł skomentować Wasz dzisijejszy post z datą z przedwczoraj.. 

Z najnowszych doniesień wynika, że zespół hamerykańskich naukofców, wraz ze szwedzkimi odpowidnikami, przy  współpracy z koreańskimi profesorami odkryli dziurę w czasoprzestrzeni na portalu ZNZ.

Admini, zacznijcie porządki od własnego podwórka, potem zdajcie maturę, jakieś studia, a następnie nauczcie się języków, aby nie tłumaczyć maszynowo wszystkiego bezmyślnie. Wiem, wiem, zbyt wiele wymagam w erze instagramerek z Dubaju. Celujecie w zaniżone standardy, zamiast je zmieniać. Jest to bardzo przykre. Wiadomo, są jeszcze gorsi, niczym śpiochy WSI, co to wyprowadziły miliardy z Polski porzez FOZZ. Taki Opara bezkarnie drepcze po plażach Australii i filozofa udaje.. nawet książki pisze, hehe Gdzie jest Prawo i Sprawiedliwość? są umoczeni w prywatyzację RUCH! Kruk krukowi oka nie wykole, ten ukradł miliony, ale ma haki na tego, co ukradl też miliony, a Polska nasza kochana rozkradziona.. bieda i inflacja szaleją niczym dzieci nowobogacjich w nowych BMW..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

"Z najnowszych doniesień

"Z najnowszych doniesień wynika, że zespół hamerykańskich naukofców, wraz ze szwedzkimi odpowidnikami, przy  współpracy z koreańskimi profesorami odkryli dziurę w czasoprzestrzeni na portalu ZNZ."

jeśli ja o tym wiem, to nawet Armia Kongo o tym wie ;))

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika axell69

Nie na temat   ale na czasie 

Nie na temat   ale na czasie  

SENZA CATEGORIA

We Włoszech już się zorientowali: Po zniszczeniu Ukrainy, Ameryka przygotowuje zniszczenie Polski

Date: 22 Maggio 2023Author: Uczta Baltazara0 Commenti

Michele Rallo (autor artykułu) jest historykiem i eseistą oraz byłym posłem do parlamentu Republiki Włoskiej. https://it.wikipedia.org/wiki/Michele_Rallo

Krótki pobyt Zełenskiego w Rzymie – wystarczający zaledwie na to, by zapewnić Mattarellę i Meloni o nieuchronnym zwycięstwie Ukrainy. Mniej więcej taki sam scenariusz przyświecał kolejnemu przystankowi, w Berlinie. «Niezawodnie zyciężymy» – powtórzył gostek – ale pod warunkiem, że Włochy, Niemcy i cała Europa nadal będą wypruwać z siebie żyły, aby wyposażyć Kijów w coraz potężniejszą i bardziej wyrafinowaną broń; i pod warunkiem – ale nie można o tym mówić – że USA i Wielka Brytania będą nadal naprowadzać ukraińskie drony przez satelitę na coraz śmielsze cele, w desperackiej próbie skłonienia Putina do reakcji ponad miarę i wystawienia się na “odpowiedź” NATO, która byłaby preludium do trzeciej wojny światowej.

Cel amerykańskiego Deep State w rzeczywistości zawsze pozostaje ten sam: wojna planetarna, być może nawet nuklearno-taktyczna (ale toczona z dala od amerykańskiego terytorium, podobnie jak dwie poprzednie wojny światowe), wojna, która unicestwiłaby Europę, zniszczyła jej gospodarkę i definitywnie wykluczyła koszmar porozumienia europejsko-rosyjskiego, które mogłoby zaszkodzić interesom – gospodarczym i nie tylko gospodarczym – Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Oczywiście – nawiasem mówiąc – owa niesamowita UE zrobiła wszystko, aby zaszkodzić europejskim interesom na korzyść Amerykanów: od sankcji wobec Rosji (pierwszy krok euro-masochizmu) po finansowe samobiczowanie, aby dać Zełenskiemu amunicję w obfitości (także z funduszy planu odbudowy i zwiększania odporności – zgodnie z najnowszym, genialnym pomysłem szlachcianki z Brukseli). Także poszczególne państwa członkowskie zachowały się paskudnie: i nie mam tu na myśli Włoch, ale Niemcy, które wręcz udawały, że nie wiedzą, iż to Amerykanie wysadzili w powietrze rosyjsko-niemiecki gazociąg Nord Stream (co zresztą zanim do tego doszło, zasugerował sam Biden).

Ale zostawmy w spokoju nieprzytomnych Europejczyków i wróćmy do tych, którzy naprawdę pociągają za sznurki ukraińskiego scenariusza: Amerykanów i chętnych do współpracy Brytyjczyków. A raczej do tej okropnej administracji Bidena (miejmy nadzieję, że następne wybory ją zmiotą) i tych, którzy także w Londynie podzielają szalony projekt zniszczenia Rosji jako mocarstwa światowego i zagrabienia jej ogromnych zasobów naturalnych.

Wróćmy do tematu. Co się dzieje na Ukrainie? Oczywiście nie śmiem twierdzić tego z całą pewnością, nie jestem ekspertem od spraw wojskowych. Ale na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że “niezawodne” zwycięstwo, o którym mówił komik z Kijowa, jest bardzo, bardzo problematyczne, jeśli nie niemożliwe. Rosjanie są w stanie zrównać z ziemią całą Ukrainę w ciągu dwudziestu czterech godzin. Jeszcze tego nie zrobili (i miejmy nadzieję, że nigdy tego nie zrobią), ponieważ połowa Ukrainy jest rosyjska lub prorosyjska. Z drugiej strony, prorosyjscy Ukraińcy wygrywali wybory; przynajmniej do czasu, gdy Amerykanie zorganizowali (niedemokratyczny) zamach stanu w 2014 roku.

Dlaczego więc Zełenski tak się miota, dlaczego mówi i powtarza o mitycznej “wielkiej ukraińskiej kontrofensywie”, która jest tajemniczo odkładana z dnia na dzień? Prawdopodobnie dlatego, że wie, że jest to ostatnia deska ratunku. Osobiście – ale to tylko moje odczucie – uważam, że Zełenski ma tylko jedno wyjście: sprowokować oficjalną interwencję (nieoficjalna już istnieje) NATO, a w konsekwencji wybuch wojny światowej.

Jeśli tak się nie stanie, sądzę, że despota Kijowa zostanie wkrótce “odstawiony” przez Amerykanów i zastąpiony inną osóbką chętną do odegrania tej samej roli. Nieprzypadkowo, już teraz w Warszawie są tacy, którzy rozgrzewający swoje silniki.

Polska zresztą już w przeszłości posłużyła anglosaskiej “partii wojny” do wywołania konfliktu światowego. Nie znajdziecie tego w oficjalnych podsumowaniach historycznych, ale geneza II wojny światowej została w całości stworzona w Anglii. Niemcy i Polska negocjowały w sprawie sporu między nimi (Gdańsk i reszta) i były bliskie znalezienia rozwiązania kompromisowego. Z wyjątkiem tego, że polscy przywódcy zostali wezwani do Londynu i usilnie zachęceni do zerwania negocjacji; z obietnicą, że jeśli zostaną zaatakowani przez Niemcy, Anglia przyjdzie im z pomocą całym ciężarem swojej ogromnej potęgi militarnej.

Cóż, Polska złapała przynętę, zerwała negocjacje, została zaatakowana przez Niemcy, zniszczona i zrównana z ziemią, ale Anglia nie wysłała ani jednego czołgu, ani jednego samolotu, ani jednego okrętu, by jej bronić. Polska została wymazana z mapy, ale w ten sposób Anglia miała pretekst do wypowiedzenia wojny Niemcom, do “poszerzenia” konfliktu regionalnego, a następnie przekształcenia go w wojnę światową. Tak właśnie się stało i rzucam wyzwanie każdemu, kto udowodni, że jest inaczej. Są to jednak rzeczy, które nigdy nie znajdą się w “politycznie poprawnych” książkach historycznych.

Podobnie jak – wracając do dnia dzisiejszego – nigdy nie zostanie wspomniane w oficjalnych tekstach, że konflikt na Ukrainie nie rozpoczął się w zeszłym roku, od “operacji specjalnej” Putina, ale osiem lat wcześniej, kiedy ukraińscy pełnomocnicy Amerykanów rozpoczęli prawdziwą wojnę przeciwko Prorosjanom w Donbasie, powodując 13 500 zabitych, 35 000 rannych, półtora miliona uchodźców. Przecież to nie błahostka.

Te rzeczy są dobrze znane. Wystarczy wpisać “wojna w Donbasie” w Wikipedii, aby odświeżyć pamięć. Biada jednak, jeśli przypomnimy je sobie podczas debat telewizyjnych. Oficjalna wersja jest taka, że obecny konflikt został wywołany przez “niczym niesprowokowaną” inwazję Rosji putinowskiej. A każdy, kto twierdzi inaczej, jest publicznie wyśmiewany.

Tymczasem w “ojczyźnie demokracji” prawdopodobnie ktoś już pracuje nad erą post-ukraińską. Polska – jak już wspomniałem – znajduje się na pole position. Ale nie brakuje alternatywnych scenariuszy, takich jak ten z Finlandią, która nieprzypadkowo została niedawno przyjęta do NATO.

Chciałbym się mylić, naprawdę chciałbym się mylić.

FONTEhttps://comedonchisciotte.org/dopo-la-distruzione-dellucraina-lamerica-prepara-quella-della-polonia/

link: https://babylonianempire.wordpress.com/2023/05/22/we-wloszech-juz-sie-zorientowali-po-zniszczeniu-ukrainy-ameryka-przygotowuje-zniszczenie-polski/

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

Dodam Euro2012 w piłkę kopaną

Dodam Euro2012 w piłkę kopaną. Wtedy już to planowali, aby na siłę zrobić z Polski przyjaciela Ukrainy.

Po drodze był majdan, zmiana władzy. O Odessie nie należy zapomnieć! Pisałem to wileokrotnie, ale powtórzę, bo to wazne, aby nie zapomnieć. Mam kolegę z Odessy. Wtedy był jakiś mecz piłkarski, na trybunach byli agenci, częstowali alkoholem i narkotykami kiboli, potem płacili po 100$ za akcję na urząd rosyjski. Naćpani, nahlani ukrińscy kibole, zdenerwowani przegraną drużyny oraz podjudzani i kupowani przez agentów podjudzaczy dokonali masakry w urzędzie. Mój kolega stracił tam przyjaciela urzędnika, a jego sąsiadka, którą znał od dziecka robiła tam koktajle mołotowa. Wychowali się wszyscy w jednym bloku! Wieczorem sąsiedzi chcieli zrobić samosąd na sąsiadach w blokowisku, którzy dokonali bestialskiej masakry, chodzili od drzwi i wyciągali zbrodniarzy z domów. Kolega znał sąsiadkę długo, wręcz z piaskownicy, wywiózł ją z Odessy, a teraz chyba jest prostytutką w Holandii. 

Tam jest jakiś inny Świat, ale moim zdaniem bez wkładu zewnętrznej agentury, to by nie zdażyło się.. Ludzie żyli tam koło siebie, sąsiedzi na blokowisku, wychowywali się razem. Weszła agentura do rozjuszonych kibolii zrobiła z nich zabujców. Google wyczyszczone.. moim zdaniem to był mecz Motor Odessa vs Spartak Moskwa, ale mogę mylić się, nie interesuje mnie piłka kopana nawet w wykonaniu Kolejorza..o tych piłkarzykach małolatach z Lecha, kiedyś coś napiszę, jak ćpają w kasynie i na baletach, chleją na umur. Kolega z Warszawy, Legionista, jak zobaczył "swoją" drużynę najebaną przy barze dzień przed meczem z Lechem o puchar, to każdemu liścia sprzedał i na kopach do domu wygnał. Piłkarzyki, pajace, a kibice podniecają się, hehe. Trzeba być debilem, aby zostać kibicem. To jest taka chęć przynależenia do jakiejś subkultury.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika ba19

Z innej beczki :

Z innej beczki :

Ordynarna wojna USA/NATO vs ROSJA. ■

  • Alfax piątek, 12 maja 2023, 10:44:12

Chwila Prawdy i Sumienia

⭐ Refleksje i własne niezależne poglądy. ● NIE KAŻDY NIEWIDOMY JEST ŚLEPY tak jak NIE KAŻDY WIDOMY JEST WIDZĄCYM PRAWDĘ ● Tematy dotyczące nas ludzi a także wszechświata. ⭐⭐ Każdy ma prawo krytykować, oby to była krytyka merytoryczna.

Wśród nas są ludzie, którzy nie rozumieją historii i prawdziwych przyczyn wojen, Gdy są to liderzy to jesteśmy skazani na powtórzenie horroru ale jeszcze tysiąc razy gorszego niż II WŚ.

Wojna USA przeciwko Rosji i Chinom jest coraz częściej postrzegana na całym świecie jako katastrofa ( miliardy euro /dolarów są przeznaczane na zabijanie ludzi i niszczenie miast, infrastruktury, wysiłku pokoleń a to wszystko jest spowodowana kłamstwami liderów USA i kolektywnego Zachodu i NATO.

Wojna zastępcza na Ukrainie to imperialistyczna awantura, która jest finansową katastrofą dla uczestników i niszczy nie tylko Ukrainę ale gospodarki innych państw ze względów na rosnące koszty surowców.

USA wraz z sojusznikami wywołując tą niebezpieczną totalną wojnę przeciwko Rosji  pokazały, że coraz bardziej ją eskalują a tym samym kulminacją tej wojny może być nuklearny armagedon. Przecież USA/NATO nie walczy z jakimś bezbronnym małym krajem tylko z ROSJĄ mającą silną armię i motywację by ostatecznie pokonać agresywnego i śmiertelnego wroga u swoich granic.

Dla większosci państw na Świecie stało się już zdecydowanie zupełnie jasne, że konflikt na Ukrainie jest ze strony Waszyngtonu brudną i desperacką konfrontacją geopolityczną w celu zachowania amerykańskiej hegemonii i masowych prób przedstawiania  przez zachodnie media tej amerykańskiej ingerencji w wewnętrzne sprawy Ukrainy i agresji przeciwko Rosji  jako czegoś bardzo szlachetnego, niby w interesie bronienia na Ukrainie demokracji,  której właśnie za sprawą USA i państw NATO  na Ukrainie kompletnie od 2014 roku nie ma.

Świat widzi farsę pod fałszywym obrazem rycerskości i cnoty. Świat dzięki temu ujrzał widok obnażenia nagiego zachodniego brutalnego zbrodniczego bez skrupułów imperializmu.

Kultura strategiczna Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. 
Obecnie wiemy, że w tej strategii biorą bezpośredni udział generałowie ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, Wielkiej Brytanii, Niemiec i z innych państw członkowskich w NATO. 

Według  zachodnich strategów, śmierć i zniszczenie na Ukrainie to nic innego jak wojna NATO prowadzona przez Stany Zjednoczone i partnerów z NATO w celu pokonania Rosji w strategicznym gambicie. Ale oficjalnie niewypowiedziany cel nie kończy się na Rosji. Stany Zjednoczone i ich zachodni imperialistyczni lokaje również chcą konfrontacji z Chinami.

Jakby walka z Rosją nie była wystarczająco lekkomyślna !
Mocarstwa zachodnie chcą podwoić swoje wojownicze działania przeciwko Chinom. To wszystko dlatego, że podstawowym impulsem dla Waszyngtonu i jego zachodnich sługusów jest utrzymanie kierowanej przez USA dominacji na forum światowym. Rosja i Chiny są głównymi przeszkodami dla tej dominacji, dlatego widzimy ten maniakalny pęd do agresji emanujący z Waszyngtonu, egzekutywy zachodniego “porządku” polegającego na kolonizacji i wyzysku innych narodów. Aby uzyskać ten swój bandycki cel liderzy kolektywnego Zachodu poświęcają dobrobyt mieszkańców w krajach Europy i Ameryki Północnej a w końcowym etapie nawet i życie milionów gdyż katastrofa wojenna w każdej chwili może objąć także i tereny Stanów Zjednoczonych Ameryki i całej Europy.

Powinno być dla każdego rozumnego człowieka nader jasne, że podczas gdy kierowana przez USA oś NATO sprowokowała i pchnęła wojnę na Ukrainie do katastrofalnych poziomów, ta sama oś świadomie podsyca także napięcia z Chinami. Samo to stwierdzenie powinno wystarczyć do potępienia Stanów Zjednoczonych Ameryki i zbrodniczych celów i przestępczości mocarstw zachodnich.

Państwa NATO a konkretnie Wielka Brytania dostarczyła zbrodniczemu reżimowi w Kijowie broń ze zubożonym uranem i rakiety “Storm Shadow” o zasięgu 250 km.

[CNN reporting western officials told them, the UK has supplied Ukraine with multiple Storm Shadow cruise missiles. These are usually air launched & importantly have a firing range in excess of 250km, or 155 miles. ]

Stany Zjednoczone notorycznie prowokując Chiny ogłosiły, że rozmieszczą okręty podwodne o napędzie atomowym w Korei Południowej, co rozwścieczyło Chiny i zasygnalizowało, że Waszyngton uchyla się od trwających od dziesięcioleci zobowiązań do denuklearyzacju Półwyspu Koreańskiego i narusza istniejący status. Takie perwersyjne prowokacje z Waszyngtonu są naturalnie celowe. Robi się to z premedytacją w świadomym dążeniu do zwiększenia napięć i eskalacji militaryzmu. Pokój i bezpieczeństwo suwerennych państw to przekleństwo dla Stanów Zjednoczonych (i zwolenników USA), których całą ideologiczną racją bytu jest podsycanie wojny w celu zaspokojenia korporacyjnego kapitalistycznego wyzysku i uzależnienia – systemu, który staje się coraz bardziej bankrutujący i dysfunkcyjny, a stąd szalona desperacja pragnienia wojny kosztem milionów ludzi z którymi banksterzy i oligarchowie całkowicie się nie liczą. 

W ostrym przemówieniu wygłoszonym w Radzie Bezpieczeństwa ONZ rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow stwierdził, że konfliktu na Ukrainie nie da się właściwie rozwiązać bez zrozumienia kontekstu geopolitycznego. Innymi słowy, wojna w byłej republice radzieckiej, którą sprowokowały Stany Zjednoczone Ameryki wraz z państwami NATO i wybuchła w lutym zeszłego roku, ma głębsze przyczyny niż to, co próbują przedstawiać mocarstwa zachodnie i ich wasalskie skorumpowane i posłuszne media.

Amerykańska i zakłamanego Zachodu hipokryzja TOP of the TOP.

Obrona Ukrainy ? 
Gorszego cynizmu nie słyszałem !
A kto mordował ludność cywilną przez 8 lat w Donbasie  ?
Kto udostępnił terytorium Ukrainy dla wrogich działań USA przeciwko Rosji  ?
Kto chce wymordować wszyskich Rosjan i ustalił rządy naobandery i naonazizmu ? 

Obrona demokracji na Ukrainie ? 
Czegoś takiego jak demokracja na Ukrainie nie ma ! 
Gdzie wszystkie partie opozycjne są zakazane a ludzie z opozycji mordowani i katowani w podziemnych katakumbach !

Obrona prawa międzynarodowego ? Jakiego prawa ?
Tego które ustala USA jak szantaże, sankcje, wymuszenia, zamachy stanu w suwerennych państwach i represje  !

Obrona suwerenności narodowej ?
Zdeptanej i odebranej przez USA ! Dzisiejsza Ukraina to kolonia Stanów Zjednoczonych Ameryki. 
A kto przed 2014 rokiem poza Stanami Zjednoczonymi Ameryki zagrażał utratą suwerenności Ukrainy ? Rosja ? która prowadziła politykę współpracy i wszystko czyniła by Ukraina była przyjaznym państwem pomagając Ukrainie ekonomiczne i finansowo pragnąc by brała udział w pokojowych projektach rozwoju i współpracy w ramach Euro – Azji.

______________________________________________________________________________

Oto tylko niektóre z cynicznych i kłamliwych ! twierdzeń Waszyngtonu i jego sojuszników. Wystarczy spojrzeć na dziesięciolecia całkowitego zniszczenia Karty Narodów Zjednoczonych i zasad demokratycznych przez Stany Zjednoczone i ich nieuczciwych sojuszników, partnerów w ich pogoni za zbrodniczymi wojnami, w Azji i w Afryce a nawet w Europie – napad USA/NATO na Servië aby zdać sobie sprawę, że ich cnota nad Ukrainą to nikczemny szatański ohydny skandaliczny i ponury żart. Że to kpina ze zdrowego rozsądku i  z inteligencji rozumnego człowieka. 

Przemówienie Ławrowa do Rady Bezpieczeństwa było adekwatną naganą na hipokryzję i przestępczość Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i innych państw w NATO, a także Unii Europejskiej. Jego przemówienie przypominało scenę z klasycznego starego filmu „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, w której kurtyna jest podniesiona, aby wszyscy mogli zobaczyć w czystej postaci błazna. Każdy obiektywny obserwator zgodzi się z krytycznym spojrzeniem rosyjskiego ministra spraw zagranicznych na współczesną historię i tragiczne przyczyny wojny na Ukrainie.

Ale niestety, jeśli są wśród nas ludzie, którzy nie rozumieją historii i prawdziwych przyczyn konfliktów, to jesteśmy skazani na powtórzenie horroru ale jeszcze tysiąc razy gorszego niż druga wojna światowa z ponad 50 milionami ludzkich ofiar.

Jak na ironię, zachodni przywódcy czasami ujawniali szerszy program geopolityczny za pomocą własnych  wymówionych aroganckich słów ingerując w sprawy suwerennych państw. Prezydent USA Joe Biden wzywał wcześniej do zmiany władzy w Moskwie, podczas gdy jego starsi współpracownicy, sekretarz stanu Antony Blinken i szef Pentagonu Lloyd Austin, ulegli upojeniu własnym narcyzmem i nadmierną pewnością siebie mówiąc, że celem wojny na Ukrainie jest „porażka, unicestwienie Rosji”.

Inni wysocy rangą przedstawiciele NATO, tacy jak ograniczeni w kwestii wyobraźni i tym samym głupi, zarozumiali “polscy” przywódcy i ich bałtyccy o nazistowskich korzeniach kumple, również wystąpili i zadeklarowali, że celem wojny jest pokonanie Rosji, atomowego mocarstwa dysponujące nowoczesną bronią i technologią i wszelkimi surowcami.

I tak to przez liderów na Zachodzie ogarnietych miłością do wojen koło zamachowe się toczy. 
Szczytem trwającej, szalejącej przestępczości imperialistycznej Zachodu i terroryzmu państwowego jest obecna wojna na Ukrainie i rosnąca agresja nie tylko przeciwko Rosji ale i Chinom z powodu Tajwanu jako pretekstu “obrony wolności i demokracji”.

W tym wszystkim zachodnia opinia publiczna została rażąco okłamana przez swoje rządy i media na temat prawdziwego charakteru wojny na Ukrainie. Obywatele amerykańscy i europejscy zostali oszukani fałszywą narracją i ukrywaniem prawdy, że od 2014 roku nie ma mowy o istnieniu na Ukrainie żadnej demokracji i wolności. Ukrainą rządzi kryminalna junta, banda złoczyńców chronionych i sponsorowanych przez Waszyngton i kraje NATO oraz, że obywatele USA i UE są okradani na setki miliardów dolarów, aby utrzymać reżim w Kijowie, który służy USA/NATO przeciwko Rosji, a ostatecznie przeciwko Chinom.

Wiadomo, że USA/NATO w tej wojnie z ROSJĄ nie wygra. 
ROSJA walczy w słusznej sprawie i na swoim terytorium, poza tym ma wszelki potencjał militarny i własne ogromne zasoby surowców.Więc nadejdzie taki czas dla USA / NATO które uznają, że skończyły z Ukrainą bo nic nie zyskają tylko jeszcze więcej stracą a to jest jak najbardziej w stu procentach oczywiste.

Ostatnio są przebłyski w zachodnich mediach, o beznadziejnych wysiłkach utrzymania Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej jako hegemona i monopolu na świecie. 
Dziennikarze i działacze antywojenni na Zachodzie, którzy ujawniają kłamstwa zachodnich polityków i nadużycia na Ukrainie, są zwalniani, zniesławiani, cenzurowani, karani, a nawet więzieni.

Niemniej jednak zachodnia opinia publiczna i reszta świata stają się coraz bardziej świadomi odrażającej farsy.

Większość ze 193 krajów ONZ – ma dość hegemonii zachodniego kapitalizmu polegajacego na wyzysku i okradaniu i jego skandalicznych neokolonialnych przywilejów. Wycofanie się już wielu państw z  użycia dolara amerykańskiego jako waluty rezerwowej handlu międzynarodowego jest świadectwem historycznej zmiany w kierunku porządku wielobiegunowego w obliczu jednobiegunowego elitaryzmu Zachodu. Kraje Afryki, Ameryki Łacińskiej i Azji rozumieją, że prowadzona przez USA wojna NATO na Ukrainie jest desperacką ostatnią próbą utrzymania imperialistycznego porządku światowego, który powinien był zostać zakończony po II wojnie światowej wraz z utworzeniem Organizacji Narodów Zjednoczonych. , co niestety nie nastąpiło. Podstawową przyczyną imperializmu jest kierowany przez Anglo-Amerykanów zachodni w stosunku do słabszych państw na świecie neokolonialny kapitalizm. Koniec II wojny światowej, podobnie jak I wojna światowa, był tylko zastojem w historycznej maszynie do zabijania.

Wyciekłe dokumenty Pentagonu coraz częściej dowodzą, że wojna na Ukrainie to katastrofa. Reżimowi w Kijowie grozi klęska z rąk przeważających sił rosyjskich, mimo że reżim ten został nasycony bronią przez Stany Zjednoczone i NATO. Wielkie nadzieje na ukraińskie zwycięstwo, szeroko przewidywane przez zachodnich przywódców i media, okazują się pustymi, nikczemnymi kłamstwami.

Dalsza refleksja nad tą wojną to gigantyczne oszustwo. Zachodnie firmy zbrojeniowe zgarnęły bezprecedensowe zyski, podczas gdy wspierana przez NATO nazistowsko-banderowskw kabała w Kijowie zgarneła dla siebie setki milionów dolarów. To ten sam kijowski kryminalny reżim, który pali prawosławne kościoły, likwiduje język rosyjski i morduje i zamyka całą krytyczną opozycję i media.

Ale głównym wnioskiem o degeneratach kryjących się za pustymi sloganami /wolność i demokracja /  jest kłamstwo opowiadane przez Stany Zjednoczone i zachodnich lokajów, w tym cały także zdegenerowany  przemysł medialny, o wojnie zastępczej na Ukrainie. Ta wojna jest imperialistyczną agresją, która jest – finansowo katastrofalna, niszcząc Ukrainę ale i dobrobyt mieszkańców w USA i kolektywnego Zachodu  i jest   niebezpieczną prowokacją które może wywołać totalną wojnę z Rosją i Chinami, która może zakończyć się nuklearnym armagedonem.

Nie powinniśmy się dziwić takim bezczelnym kłamstwom i oszustwom. Prezydent Joe Biden i jego administracja rażąco kłamali, aby ukryć korupcję sączącą się z własnej rodziny Bidena. Biden i jego syn Hunter wykorzystywali Ukrainę do osobistego wzbogacenia się od wspieranego przez CIA zamachu stanu w Kijowie w 2014 roku. Podobno prezydent zlecił nawet swoim najwyższym rangą współpracownikom wykonanie jego rozkazów cenzurowania agencji wywiadowczych i mediów, aby nie ujawniały opinii publicznej korupcji w sercu jego rodziny. Stosując w tym celu zakłamanie prawdy i przedstawiając prawdę jako rosyjską lub chińską dezinformację.

Staje się coraz bardziej jasne, że społeczeństwo amerykańskie, europejskie i reszta świata zostały oszukane na wiele sposobów. Fałszywa ze strony Zachodu interpretacja wojny na Ukrainie obnaża głęboką, cuchnącą studnię kłamstw i korupcji w Białym Domu i w stolicach współpracujących z USA. 

Jednak prędzej czy później będzie kara za zbrodnie wojenne i piekło jako wyrok i zapłata.

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2023/05/%e2%96%a0-ordynarna-wojna-usa-nato-vs-rosja-%e2%96%a0%ef%bf%bc/

Skomentuj