Erupcja wulkanu Ubinas w Peru

Kategorie: 

peruthisweek.com

Po prawie dziewięciu pełnych miesiącach spokoju w Peru, wulkan Ubinas ponownie wybuchł 3 października. Chociaż pył wulkaniczny nie jest widoczny przez satelity, słabe emisje pary i gazów można zaobserwować przez kamery internetowe.

 

Ubinas to aktywny stratowulkan znajdujący się w południowo-zachodniej części Peru, jest również najbardziej aktywnym wulkanem w tamtej okolicy.

Erupcja wulkanu pokryła okoliczne miejscowości pyłem wulkanicznym. Poprzednia erupcja miała miejsce 16 stycznia 2016 roku, a po niej odnotowywano spadek aktywności. Jednak aktywność sejsmiczną wykryto już w czerwcu, a jej zwiększenie od początku września. 22 kwietnia 2006 roku wulkan obudził się po prawie 40-letniej przerwie i wybuchł, produkując lawę oraz pióropusze popiołu. 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika wit

jest to echo (również

jest to echo (również mentalne) dawnych wydarzeń, dawnego kataklizmu który powraca cyklicznie, prawdopodobnie zwązanego z Nibiru. Wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi, huragany, ulewy, susze, niepokoje i wojny wśród ludzkich społeczeństw. Ci którzy wiedzą wykorzystują ten moment do swojej manipulacji ludzkością zgodnie z zasadzą - porządek z chaosu.

Skomentuj