Erupcja wulkanu Tonga do złudzenia przypominała test bomby wodorowej

Kategorie: 

Źródło: NASA

Erupcja wulkanu Hunga Tonga Haʻapai była odczuwalna na całym świecie. Wulkan wyrzucił słup popiołu aż 30 km nad poziom morza. To jedna z bardziej znaczących erupcji co najmniej od dekady. Zdjęcia satelitarne przedstawiające przebieg erupcji wyglądały jak nagrania bomby wodorowej, na szczęście siła rażenia nie była aż tak niszcząca.

Fala uderzeniowa w postaci zmian w ciśnieniu powietrza, która , powstała po wybuchu wulkanu na wyspie Tonga na Pacyfiku, dotarła na Kasprowy Wierch o godzinie 20:23 czasu lokalnego powodując nagły spadek ciśnienia. Nigdy jeszcze nie zaobserwowano takiego zjawiska.

 

Wulkan, który swoją nazwę otrzymał w 2015 roku, po utworzeniu wyspy o tej samej nazwie o długości jednego kilometra, zaczął wybuchać 20 grudnia. Najpierw wysław górę pióropusz gazów i popiołu sięgający 18 km, okazało się, że nie było to ostatnie jego słowo. W zeszłą sobotę nastąpiła tam gigantyczna erupcja, która spowodowała tsunami na obrębie całego Pacyfiku. Najbardziej ucierpiały pobliskie wyspy Tonga.

Gdyby wulkan Tonga wybuchł w środku Francji ten wielki grzyb po erupcji zajmowałby większość Europy.

 

Rzeczywiście skala erupcji i jej zdjęcia z kosmosu, wyglądają złowrogo i przypominają grzyb po podwodnym teście broni jądrowej. Jednak gdyby była to bomba atomowa Tonga zostałyby zniszczone jeszcze przez falę uderzeniową a tsunami dokonałoby tylko dzieła zniszczenia. W tym wypadku mimo ogromu zniszczeń sytuacja nie wygląda w ten sposópb, nie ma skażenia, praktycznie nie ma ofiar.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca to rumcajs

To wyglada na naturalny

To wyglada na naturalny wybuch , ktos nie zna sie na bombie wodorowej i miesza w glowach.

jedynie co moglo zrobic ten wybuch naturalny to UFO ktore wlatuje do wulkanow... na rozbite ufo to tez nie wyglada.

UFO moglo pomoc temu wulkanowi sie obudzic.

Portret użytkownika bidon

mysle ze to byla proba

mysle ze to byla proba przebicia dna wyspy Tonga! oczywiscie atom od iluminackiej zarazy!!! "ONI" nie wiedza jaka jest grubosc skorupy i chca sie tego dowiedziec poprzez strzal tak zwany gorniczy atomem! "ONI" szukaja innego dojscia do nas pomijajac slabe osiagi CERNu , 'ONI" NIGDY nie byli przychylni ludziom a sa tylko pod rzadami zla, mozecie nie wierzyc ale spektakl szatanistyczny ku jego chwale podczas otwarcia tunelu Gotarda pokazala swiatu kim sa pyski slugusow na garnuszku zla i do czego sa zdolni! naiwni bez trzezwego spojrzenia nie widza NIC poza koscia niezgody ktora zlo roplenilo po ziemi...pieniadze

Portret użytkownika Gregi

Zastanawia mnie jedna rzecz,

Zastanawia mnie jedna rzecz, wybuch wulkanu pod drugiej stronie globu, po kilkunastu godzinach fala dotarła do Polski , w artykule jest napisane że ,,na Kasprowym wykryto duży spadek ciśnienia''. I ten spadek co spowodował w poniedziałek? Jak żyje prawie 40 lat nie doświadczyłem burzy śnieżnej. Podczas tej burzy sprawdziłem na stronie pokazującej burzę na świecie i zgadnijcie co zobaczyłem. Front burzowy rozciągał się idealnie nad naszym krajem , przeszedł od północ na południe żebyście wiedzieli tą mapę dosłownie idealnie nad całą szerokością naszego państwa. Może to tylko zabieg okoliczności ale...

Dopóki krzywda, dopóty walka! Przez krew i śmierć, przez ruiny i mogiły, z nadzieją czy przeciw nadziei, walka z piekłem ziemi w imię nieba, które na ziemię zstąpi...

Portret użytkownika Rumcajs

w poprzednim temacie o tym

w poprzednim temacie o tym wulkanie napisałem taki komentarz:

...napiszę to co pomyślałem jak usłyszałem ten dźwięk wybuchu...

pomyslało mi się że to nie brzmi jak wybuch wulkanu tylko jak eksplozja ładunku wybuchowego dlatego że jest to szybkie spalanie ładunku wybuchowego - raczej naturalnie taki wybuch szybki jest mało prawdopodobny. Po prostu dla mnie to był zbyt szybki wybuch. To jest ogromny wulkan, a nie armata czołgu czy rozerwanie granatu. W dodatku wulkany zanim wystrzelą swoją lawą przeciskają tą lawę szczelinami które powstają i nie ma zbytnio możliwości takiego raptownego wystrzału bo ciśnienie zwiększa się stopniowo a nie nagle.

 

A tak w ogóle to widzi mi się w tym scenariusz Sacharowa tyle że umieścili to w wulkanie dla zmyłki gawiedzi na całym świecie!

SCENARIUSZ SACHAROWA / JAK ROSJANIE POKONAJĄ USA

https://www.youtube.com/watch?v=oMv2oyL9A24

PS. jak ktoś się martwi o co2 to ma coś z dyńką - wulkany miliardy lat na ziemi produkowały co2 i jest to symbioza ziemi - co2 dla roślin które tego potrzebują. 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika MacGyverx5

Wystarczy zobaczyć nagrania

Wystarczy zobaczyć nagrania ze statków i już fantazje o wybuchu bomby wodorowej można między bajki włożyć. Ale fantazja jest dlatego, żeby bawić się na całego, także chłopaki, to był udaremniony przez Batmana wybuch laboratorium doktora zło. Batman, dzięki sprytowi wraz ze Spidermanem sprawili, że zamiast tajemniczej substancji H9478 wybuchł tylko wulkan na pacyfiku.

Strony

Skomentuj