Erupcja wulkanu Sinabung staje się coraz bardziej gwałtowna

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Trwa kolejna faza aktywności indonezyjskiego wulkanu Sinabung. Pióropusz popiołu wulkanicznego i gazów wzrósł w szczytowym momencie do 15 km. Wulkan Sinabung nadal emituje przepływy piroklastyczne a ze szczytu krateru spływa lawa.

 

Szczególnie duży przepływ lawy zarejestrowano w nocy we środę. Rzeka lawy osiągnęła wtedy długość 4 km. Tak obfitą erupcję zaobserwowano w ostatnich miesiącach po raz pierwszy.

Źródło: antaranews.com

Część lawy osiągnęła ewakuowane wcześniej wioski, gdzie w wyniku tego zjawiska spalone zostały dwa domy. Na szczęście nie było żadnych ofiar wśród ludzi ponieważ już wcześniej wszyscy opuścili strefę zagrożenia. Notowane są też liczne opady popiołu, który pokrywa okoliczne miejscowości. Występują one w promieniu 30 kilometrów od wulkanu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj