Erupcja wulkanu Anak Krakatau

Kategorie: 

Erupcja Anak Krakatau z 7 lipca 2012

Rano 7 kwietnia 2012 wulkan Anak Krakatau rozpoczął erupcję. Jest ona dość niewielka i odbywa się z południowego krateru.

 

Chmura, która unosi się nad wulkanem nie ma więcej niż 150 metrów. Erupcja powoduje lawiny skalne schodzące po stokach stożka. Z krateru jest emitowana gęsta biała chmura pary wodnej i gazów. Wulkanolodzy uważają, że magma jest nadal wstrzymywana wewnątrz komory magmowej. Monitoring sejsmiczny pozwoli na estymacje, co do możliwości nastąpienia faz gwałtowniejszej aktywności.

Anak Krakatau to w lokalnym narzeczu Dziecko Krakatau. To właściwie pozostałość po ogromnej erupcji wulkanu Krakatau z 27 sierpnia 1883 roku. Erupcja ta do dzisiaj budzi grozę. Ogień strzelający z wulkanu był widziany nawet z odległości 4800 km. Eksplozja nawet 150 kilometrów od wulkanu była słyszalna z natężeniem dźwięku o wielkości 160 decybeli.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Makaron

Mój przyjacielu świata już

Mój przyjacielu świata już nie zmienisz ani ludzi już jestza pózno nawet nie wiem jakie będziesz dawał ludziom dowodyto i tak cię wyśmieją bo wolą żyć w swoim nieświadomym światkugdy będzie za pózno to otworzą oczy lecz i tak nic nie zrobiąbo wcześniej gdy była taka możliwość zmian to nawet nie słuchaliwoleli kpić z takich ludzi jak my !dla tego ja jestem za tym żeby ten świat został zniszczony boten postęp ludzkości do niczego lepszego nie zdąża Pozdrawiam

Skomentuj