Erupcja Wezuwiusza może się zacząć w każdej chwili

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Wezuwiusz to wulkan, z którego obecnością ludzie musieli się nauczyć żyć. Znamy go od ponad dwóch tysięcy lat. Na całym świecie słyszano o tym, co Wezuwiusz zrobił w 79 roku naszej ery, kiedy wulkan zniszczył miasto Pompeje.

 

Staje się jasne, że prędzej czy później Włochy staną przed problemem w postaci ponownej aktywności Wezuwiusza. Niestety problem jest tym większy, że zbocza tego wulkanu zostały gęsto zabudowane, więc ewentualna erupcja to bezpośrednie ryzyko dla kilkuset tysięcy osób.

 

Od czasu wielkiej erupcji pompejańskiej Wezuwiusz był aktywny ponad trzydziestokrotnie. Ostatnia znana erupcja miała miejsce całkiem niedawno, bo w 1944 roku. Wtedy zginęło 26 osób. Obecnie według badań naukowców wulkan może się szykować do ponownej fazy aktywności. Według pomiarów pod stożkiem znajduje się 400 kilometrów kwadratowych magmy gotowej do wyjścia na powierzchnię.

Włoska Obrona Cywilna ma przygotowane scenariusze działania na wypadek erupcji o różnej skali wielkości. Istnieją różne poziomy alarmu tak jak w innych wulkanach świata i kolejne poziomy implikują konieczność podjęcia koniecznych działań z ewakuacjami włącznie. Zagrożone niż jest 18 miast i miasteczek w promieniu 200 kilometrów kwadratowych. W ciągu 72 godzin od rozpoczęcia się erupcji mogą być konieczne ewakuacje 550 tysięcy mieszkańców.

 

Po erupcji wyznaczone zostaną specjalne strefy, na przykład żółta będzie narażona na opad popiołu i niebezpieczne gazy wulkaniczne. Nie wiadomo jednak dlaczego we wszystkich szacunkach zakłada się, że nowy wybuch Wezuwiusza nie będzie silniejszy od tego z 1631 roku czy też tego z 79 roku, a to wcale nie jest takie pewne.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Qbas

Badania

Badania magnetohydrodynamiczne pokazują, że obecne ognisko magmowe leży stosunkowo płytko pod wulkanem. Jeśli byłoby ono głęboko, i po kilku stuleciach uśpienia wulkanu, to groźba dużych fajerwerków w stylu zniszczenia Pompejów byłaby znaczna. Erupcja może mieć charakter mieszany (efuzywno - eksplozywny). Głośne wybicie korka z krateru, wypływ lawy plus niewielki spływ piroklastyczny. Trzeba jednak pamiętać, że dziś w okolicach góry żyje około miliona ludzi.

Portret użytkownika kaszub

to wszystko prawda wpiszcie w

to wszystko prawda
wpiszcie w google : (suski przepowiednie) i pierwszy z góry
tam w ostatnim temacie z 7 września właśnie na temat tego wulkanu, mowa  jest o marcu , kwietniu a oznaki zbliżającej sie erupcji już niedługo

Portret użytkownika Dobroj

Myślę że to jedno z większych

Myślę że to jedno z większych zagrożeń dla naszej tzw. "cywilizacji". Ponieważ, jak powtarzają naukowcy : nie jest kwestią ;"czy" ale "kiedy" nastąpi eksplozja. Zagrożenie oraz skale zjawiska potęguję jeszcze tzw. "wytwory cywilizacji technicznej" ( np. fuck ushima ) powiększając obszar rażenia i komplikując charakter występowania.
W wielkim skrócie, ziemia otrzęsie się z homo sapiens jak chory pies otrząsa się z pcheł.
 

Jeszcze rosną drzewa, które to widziały,
Jeszcze ziemia pamięta kształt buta, smak krwi.
Niebo zna język, w którym komendy padały,
Nim padły wystrzały, którymi wciąż brzmi.

Jacek Kaczmarski, „Katyń”

Portret użytkownika Lech

W 2000 roku dostała mi się w

W 2000 roku dostała mi się w ręce książka z różnymi przepowiedniami, które jak to zwykle bywa w 99% się nie sprawdziły. Ale jedna z nich, mianowicie Edgara Caycego mówiła o zmianie biegunów. Według tego co rzekomo powiedział ma się to stać 3 miesiące po wybuchu Wezuwiusza i wulkanu Pele na Martynice, a ma to niby nastąpić kilkadziesiąt lat po jego śmierci nie określił kiedy dokładnie. Czas pokaże, czy to kolejna ściema.  Jak wiadomo przepowiednie to doskonały interes i zawsze powtarzał się w nich ten sam schemat, to co juz było, sprawdziło się niemal co do dnia, a to co nastąpić dopiero miało nie sprawdziło się wogóle.  Natomiast takie ogolnikowe przepowiedzmnie jak np te z Biblii, że będą huragany, trzesienia, wojny, głód, powodzie, choroby można przypisac do każdej dekady.

Portret użytkownika Zenek

A pomyślałeś może o tym iz

A pomyślałeś może o tym iz chodzi najzwyczajniej o
 
PRZEBIEGUNOWANIE SWIADOMOŚCI I WYZWOLENIE SIE LUDZI SPOD OKUPACJI SATANISTYCZNYCH RELIGI SEMICKICH? I ŻE TO "MAGNETYCZNE" TO ZWYCZAJNA, KŁAMLIWA ŚCIEMA BY SIĘ LUDNOŚĆ MARTWIŁA NIE TYM CO POTRZEBA?
 
PEWNIE NIE BO NIEWOLNICZA ZAGRÓDKA TAKA WYGODNA A I I-PODZIK DARMO DO NIEJ DAJĄ.
 
 
-----
 
Widziałeś "post Zenka" z rynsztokową polszczyzną? Myślisz, że to ja? Dałeś się oszukać udającemu Słowianina imamowi białczyńskiemu i stadu jego rządnych wojny domowej w Polsce mudżahedinów. Pamiętaj o FATWIE rzuconej przez tego rabiego  kabałorodziwierstwa. On dyszy RZĄDZĄ KRWI, twojej KRWI. Za postowanie na tym portalu. Szczegóły w linku.
 
http://innemedium.pl/wiadomosc/naukowcy-badaja-dziwny-piktogram-ktory-pojawil-sie-w-czechach#comment-53194
 

Portret użytkownika prof. Salami

Byłem na nim 17 sierpnia 2013

Byłem na nim 17 sierpnia 2013 i ani śladu aktywności. Śpi, przewodnicy też twierdzą że śpi. Cały czas pod kontrolą kamer na podczerwień i czujników gazów. Zastanawiam sie skąd admin bierze te gnioty informacyjne.....

Strony

Skomentuj