Erdoğan oświadczył, że to Unia Europejska potrzebuje Turcji a nie na odwrót

Kategorie: 

Źródło: Government of Chile/Creative Commons

Turecki przywódca jest coraz bardziej oburzony "prowokacjami" ze strony Unii Europejskiej i niedotrzymywaniem obietnic. Jeśli Europa nie da mu tego czego on żąda, to w tym roku powinniśmy spodziewać się kolejnej fali uchodźców. Erdoğan doskonale wie, że udało mu się owinąć polityków UE wokół palca i praktycznie za każdym razem przypomina o "porozumieniu", które w każdej chwili może zostać zerwane.

 

Powoli zbliża się maj a Unia Europejska obiecała między innymi zniesienie wiz dla Turków do końca czerwca. Widać że Erdoğanowi bardzo na tym zależy, gdyż po raz kolejny upomniał się o swoje i tradycyjnie zagroził inwazją migrantów na Europę. We wtorek rozdrażniony prezydent ogłosił, że Unia Europejska potrzebuje Turcji bardziej niż Turcja UE. W tym momencie wydaje się oczywiste do czego to wszystko zmierza.

 

W zeszłym tygodniu Parlament Europejski opublikował "prowokacyjny" raport o sytuacji w Turcji. Wymieniono między innymi naruszanie wolności słowa, łamanie podstawowych zasad demokracji i wolności itd. Jednocześnie w tym samym czasie władze w Ankarze domagają się kary dla niemieckiego komika, który uraził Erdoğana niepoprawnymi politycznie sloganami.

"Podczas gdy nasze relacje z Unią Europejską są w pozytywnej fazie nawiązując do migrantów... wychodzenie z takim raportem jest prowokacyjne" - powiedział prezydent Turcji.

Podczas gdy nasz bliskowschodni "partner" grozi i szantażuje wznowieniem islamskiej inwazji na nasz kontynent, przypominając o niespełnionych na dzień dzisiejszy obietnicach, zgodnie z umową Turcja również musi się dostosować przede wszystkim wstrzymując ataki na dziennikarzy i przestrzegając wolności słowa. Erdoğan wyraźnie ignoruje fakt, że najpierw musi spełnić aż 72 warunki aby wizy zostały zniesione.

 

Obecna sytuacja nie jest zbyt przyjemna dla Europy, która nie wypłaciła jeszcze pierwszych 3 miliardów euro dla szantażysty i przynajmniej teraz nie ma zamiaru znosić ruchu bezwizowego dla Turcji. Politycy UE i Erdoğan wzajemnie patrzą sobie na ręce, ale w razie gdyby umowa została zerwana, Turcja wznowi eksport migrantów i terrorystów a Europa nie będzie mogła odpowiedzieć na tą agresję, wysyłając "agresywnych chrześcijańskich uchodźców" na Bliski Wschód.

 

 

Źródło: https://www.yahoo.com/news/eu-needs-turkey-more-turkey-needs-eu-says-112106115.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Arcanum

Istnieje coś takiego jak

Istnieje coś takiego jak granice. Co to znaczy, że Turcja wznowi eksport emigrantów? Przecież te robaczki niegdzie nie przejdą jeśli granicy będą pilnować odpowiednie służby z bronią, staną tam zasieki, kamery termowizyjne i jeśli trzeba nawet czołgi. Taka operacja chyba będzie znacznie tańsza od 3 miliardowego okupu. Erdogan wtedy będzie musiał najeźdźców ładować do katapult i przerzucać przez ogrodzenie.

Portret użytkownika U_P_Adlina

bezpośrednio nad tą kanalią

bezpośrednio nad tą kanalią stoją pejsy usmańskie, a nad tymi ostatnimi jest namiestnik panów Ziemi, czyli familia rothschildów.................A ci, którzy zrobili rothschildów swoimi namiestnikami to nie istoty lucyferyczne, jak wiekszość uważa, ale arymaniczne !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika infor

A tu u nas szykują nam

A tu u nas szykują nam wojenkę żeby nas unicestwić:  

Wojna Polski z Rosją 2016   https://www.youtube.com/watch?v=0b2OnQi7whk
 

Opis:" w tym filmiku mówię o ryzyku wybuch wojny z Rosja już latem tego roku. Są mapki ! I myślę dosyć ciekawe analizy przyczyn, możliwych scenariuszy jak również omówię siły, które mogą pomóc nam tej wojny uniknąć. Zapraszam do oglądania."

Strony

Skomentuj