Erdogan nazwał Izrael państwem terrorystycznym

Kategorie: 

Źródło: http://mouqawamahmusic.net/wp-content/uploads/2014/12/israeli-flag-blood.jpg

W piątek w Palestynie rozpoczęły się coroczne manifestacje przeciwko izraelskiej okupacji. Pierwszy dzień demonstracji zakończył się krwawą masakrą, której dokonały siły zbrojne Izraela. Na granicy ze Strefą Gazy, wojsko otworzyło ogień do protestującego tłumu.

 

Tysiące Palestyńczyków zgromadziło się przy granicy z Izraelem. Manifestacje nie były do końca pokojowe, gdyż protestujący podpalali opony, rzucali kamieniami w wojsko, a w niektórych przypadkach próbowali niszczyć ogrodzenie. Jednak reakcja izraelskich żołnierzy była bardzo ostra – zaczęto strzelać do ludzi z ostrej amunicji i gumowych kul, zaś drony zrzucały na nich gaz łzawiący.

 

Tego dnia zginęło 15 Palestyńczyków. Rannych jest co najmniej tysiąc – niektóre źródła mówią o około 1.500 rannych. Część z nich trafiła do szpitala z raną postrzałową. Liczne państwa świata, oczywiście z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, jednoznacznie potępiły masakrę. Jednak odpowiedź premiera Netanjahu była krótka – „Izrael posiada najbardziej moralną armię na świecie” i nikt nie będzie go pouczać.

 

Dla Erdogana była to doskonała okazja, aby nazwać Netanjahu okupantem i terrorystą, a Izrael państwem terrorystycznym, choć ten pierwszy również nie posiada czystego sumienia – przykładami są Kurdowie oraz Syria. Doszło więc do sytuacji, w której islamski terrorysta zaczął pouczać syjonistycznego terrorystę.

W najbliższym czasie należy spodziewać się kolejnych takich tragedii, bowiem piątkowe demonstracje to dopiero początek. Odbyły się one na cześć śmierci sześciu Arabów, którzy zginęli w 1976 roku podczas protestów przeciwko konfiskaty ziemi. Kolejne protesty będą trwały w nadchodzących tygodniach, a 15 maja nastąpi kulminacja tych wydarzeń. Tego dnia w 1948 roku, Izrael ogłosił niepodległość. Palestyńczycy nazywają ten dzień Katastrofą (Nakba).

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MORFEUS

Gdzie jest ONZ, Human Rights,

Gdzie jest ONZ, Human Rights, Amnesty International i inni poprawni politycznie komentatorzy życia publicznego?????? Tylu zabitych, rannych i cisza ????? To są standardy demokratyczne? Strzelanie do ludzi jak do kaczek? Gdyby to w Polsce miało miejsce - chociaż w 1% - to by już dawno zrobiono z nas państwo faszystowskie i ogłoszono to oficjalnie w BBC, CNN i innych koszernych przekaziorach.

Portret użytkownika mijo

Zarówno Erdogan jaki i Bibi

Zarówno Erdogan jaki i Bibi "ma za uszami", ale turecki przywódca nazwał po imieniu to co wiedzą wszyscy wokół, ale boją się spałowania "bejsbolem" antysemityzmu. Na krajowym podwórku Kwach bił się w cudze piersi i coraz widoczniej robi to Duda

Portret użytkownika FAN

erdogan nie jest przywódcą

erdogan nie jest przywódcą prawdziwym i nigdy mu nie zaufam, ale jedno jest pewne, czyli, że PRAWDĘ POWIEDZIAŁ  w opinii Światowej i nazwał rzeczy po imieniu, lecz "przygadał kocioł garnkowi", bo zarówno jeden to rzeźnik, jak i drugi.

p.s  Lecz największymi szmatami są niby Nasze mendia szmatławe, bo wszystkie jak leci ŁGAJĄ I MATACZĄ STRONNICZO, o tym co się tam tak NAPRAWDĘ WYPRAWIA, i nie ma znaczenia, czy to są mendia proPISOWE, czy poPIERAJĄCE poPRZEDNICH poJEBUSÓW. 

  ONI NADAL NAWET W TE ŚWIĘTA, NIE WIEDZĄ, ( lub nie chcą wiedzieć ) że tylko prawda ich może wyzwolić !!!

Portret użytkownika MiamiVibe

Współczuję Palestyńczykom.

Współczuję Palestyńczykom. Zrobiono z nich terrorystów, bo walczą o własne państwo, gdyż izrael wpieprzył im się na ziemie, gdy tworzyli swój sztuczny twór administracyjny. To izrael jest terrorystą i mordercą, a Palestynę traktuje jak strzelnicę, mordując niewinnych ludzi...

Portret użytkownika euklides

Wszystkie twory

Wszystkie twory administracyjne są sztuczne. Każde państwo polega na tym, że ktoś wpieprza się w czyjąś ziemię i mówi, że od tej pory ma zasuwać na niego, oddać dzieci oraz tańczyć oberka jeśli tak każe samozwańcza władza.

Strony

Skomentuj