Erdoğan chce naprawić stosunki z Rosją

Kategorie: 

Źródło: Kremlin.ru/CC BY 3.0

Relacje między Turcją a Rosją są od ostatnich miesięcy w wyjątkowo złym stanie. W ostatnim oświadczeniu Erdoğan dał jasno do zrozumienia, że chciałby naprawić stosunki z Putinem i wznowić współpracę ale nie wie jak powinien wyglądać pierwszy krok.

 

Jak powszechnie wiadomo, Rosja i Turcja to dwie wzajemnie zwalczające się strony w Syrii - jedna wspiera armię rządową, druga dozbraja tzw. opozycję i islamskich terrorystów. Jednak relacje zepsuły się dopiero w zeszłym roku gdy Putin powiedział o przekształcaniu Syrii w "wielki Stalingrad" a tureckie siły zbrojne zestrzeliły rosyjski samolot wojskowy, w wyniku czego zginął jeden pilot. Rosja nałożyła sankcje gospodarcze i zrezygnowała z prac nad wspólnymi projektami a teraz, jak twierdzi Turcja, zaczęła nawet dozbrajać Kurdów.

 

Erdoğan podobno już kilkakrotnie próbował rozwiązać kryzys ale bez skutku. Władimir Putin powiedział w zeszłym tygodniu, że może rozważyć wznowienie relacji ale to Turcja powinna podjąć pierwsze działania. Możemy jedynie domyślać się o jakie konkretne działania chodzi ale Putin prawdopodobnie miał na myśli wstrzymanie wsparcia dla tzw. opozycji i terrorystów, czyli wycofanie się z Syrii. Turcja znalazła się zatem w bardzo niekorzystnej sytuacji a NATO ostrzegało wcześniej że nie pomoże swojemu sojusznikowi w razie wojny z Rosją.

 

Obserwujemy więc zmianę retoryki Erdoğana, który zwyczajnie nie ma szans na zwycięstwo w Syrii i unormowanie stosunków z Kurdami. Rozsądnym dla Turcji wyjściem jest rezygnacja ze swoich planów wobec Assada, na co z pewnością nie zgodzą się Stany Zjednoczone i Arabia Saudyjska. Ewentualnie można uznać, że chęć przywrócenia dobrych relacji jest kolejnym misternym planem Erdoğana.

 

 

Źródła:

http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-turkey-russia-idUSKCN0YL1NF

http://www.dailysabah.com/diplomacy/2016/06/01/erdogan-russian-pilots-mistake-should-not-affect-relations

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Rosja jest silnym państwem,

Rosja jest silnym państwem, dba o zdrowie psychiczne swoich obywateli ! W przeciwieństwie do Rosji sąpaństwa sodomy unijnej zwanej eurokołchozem ! "Od początku nowego roku transpłciowość przestanie być uznawana w Danii za schorzenie psychiczne. Tę zgodną z polityczną poprawnością decyzję podjęli członkowie parlamentarnej komisji zdrowia.- Będziemy pierwszym krajem świata, który przestanie traktować transpłciowość jako schorzenie. Usuniemy transpłciowość z listy zaburzeń psychicznych w Danii, skoro Światowa Organizacja Zdrowia nie zrobiła tego w skali globalnej – oznajmił Flemming Moller, rzecznik partii socjaldemokratycznej. Dodał iż przyczyną takiej decyzji było poczucie stygmatyzacji, na jakie narażeni są transseksualiści. Nie wyjaśnił jednak, czy dotknięci innymi przypadłościami psychiatrycznymi mogą liczyć na podobną „amnestię” w imię ich lepszego samopoczucia.Decyzja deputowanych wzbudziła entuzjazm lewicowej organizacji Amnesty International: „To duży krok, nie tylko dla ludzi transpłciowych w Danii, ale również na całym świecie” – oświadczyła AI zaznaczając, iż Dania stanie się „pionierem w walce o prawa osób transpłciowych”. http://www.pch24.pl/dania-w-awangardzie-krajow-sprzyjajacych-postulatom-lgbt--zadekretowala-kolejna-dewiacje-jako-norme,43690,i.html#ixzz4ASGITZXm

To potwierdza wszystko co głosi doktor Krajski, włącznie z tym że elity UE/USA są w większości opętane ! Tylko modlitwa do Jezusa miłosiernego może uratować UE i USA ! Maryja i Duch Święty też pomoże jeśli będziemy prosić !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Medium

Niech sobie Dania, czy inne

Niech sobie Dania, czy inne kraje Beneluksu wiodą prym w trans- i w ogóle ahumanizmie, ale niech wiedzą, że kierunek jaki wybrały ma zwrot w dół, wprost na dno.

"Humanitarnie" wymieniają się płciami, tworzą samoreplikujące się roboty i "humanitarnie" zabijają starszych i chorych w majestacie prawa.

To nie rozwój, to degradacja człowieczeństwa, całego rodzaju ludzkiego.

 

Portret użytkownika Zenek :)

Dręczenie Erdogana połączone

Dręczenie Erdogana połączone z niedawną uchwałą Bundestagu ma spowodować iż "turecka większość" w RFN zrobi merkel majdan....... czytaj ROZPOCZNIE ISLAMSKĄ REWOLUCJĘ.

To strategia celowego kopania aż ten uruchomi...... "syryjskich uchodźców" robiąc z Europy "garnkowisko"....

wsciekły na to iż go i obama i kremlowski faryzeusz na polecenie reptylicy z londynu (2 biblijna bestia) zrobili w eunucha.

Podobne POLOWANIE trwa na Chiny...... aby je wplątać w wojnę chocby poprzez zawarte przez nie sojusze.....

Portret użytkownika ACHILES

NIECH SKOMLE TERAZ TEN

NIECH SKOMLE TERAZ TEN WŚCIEKŁY PIES i protektor najgorszego ludzkiego zezwierzęcenia w postaci brodatych dzikusów . I tak podziwiam Rosjan, że z tym zdrajcą wbijającym im nóż w plecy, chcą jeszcze rozmawiać, ALE ONI WIEDZĄ LEPIEJ, JAK SWĄ POLITYKĘ PROWADZIĆ. 

p.s  Już się nawet szatańskie siły od niego się odwracają, dzisiaj Niemcy do tego dołączają ( przyjęcie ustawy potępiającej LUDOBUJSTWO ORMIAN, przez osmanów )

 ale niby Nasze władze obecne, dalej o swej " przyjaźni ", do tego zbója zapewniają, podobnie  z reszto też z ukrami, po dzień dzisiaj czynią, zapominając o LUDOBUJSTWIE UKRÓW, NA NASZYCH BEZBRONNYCH OBYWATELACH, NA WOŁYNIU . 

Portret użytkownika inzynier magister

Wystarcxzy żeby Erdogan

Wystarcxzy żeby Erdogan skontaktował się z ministrami Rosji i zapytał jakie warunki ma spełnić by się Rosja zlitowała nad Erdogusiem ! Inaczej Rosjanie im dowalą i się skończy turecki świat. Poza tym należy zatrzymać turecką inwazję islamistytczną ktora całkowicie wymaże chrześcijaństwo z zachodniej UE co będzie końcem cywilizacji białego człowieka, zwanej chrześcijańską cywilizacją najwyższego sortu ! Potem już nikt nie zaprotestuje jak wprowadzą cywilizację zboków ! "Mieszkanka Calais we Francji, miasta opanowanego przez imigrantów postanowiła opowiedzieć o dramacie jaki rozgrywa się w tym, niegdyś pięknym i spokojnym miejscu. Przyznała, że niejednokrotnie media milczą lub mówią półprawdy. Kobieta to świadek wydarzeń, jakie dzieją się w tym portowym mieście. „Gwałty, kradzieże, ataki na ludność, nawet na dzieci wracające ze szkoły” – wymieniała. Zobacz wideo!

O tym, że w Calais dzieje się źle, wiadomo nie od dziś. W styczniu kilkudziesięciu imigrantów z obozu dla uchodźców zaatakowało autobus pełen dzieci jadących z Wielkiej Brytanii. Jedno dziecko ucierpiało z powodu ataku epilepsji."O sytuacji opowiedziała jedna z mieszkanek miasta. Nazywam się Simeone, jestem rodowitą mieszkanką Calais, to całe moje życie. Dorastałam tu, zawsze mieszkałam. Było spokojnie bezpiecznie, zawsze było tu dużo ludzi. Jakiś czas temu przybyli uchodźcy z obozu Sandgate, później pojawili się w Calais. Z dnia na dzień odnaleźliśmy się wśród tysięcy, tysięcy migrantów. Obecnie jest ich 18 tys. w miejscu, które nazywają dżunglą. Stworzyli miasto w mieście. Mają tam dyskoteki, sklepy, fryzjerów, nawet… nie mogę powiedzieć, ale myślę, że zrozumieliście na potrzeby panów oczywiście. Wybrali burmistrza, policja nie może wejść do tej dzielnicy, jest to zabronione. Są zamieszki, przychodzą w grupach po 4 tys. i atakują ludzi, nawet dzieci, dewastują samochody. Są gwałty, kradzieże, cierpienie miejscowej ludności jest niewyobrażalne– mówiła. Imigranci nie widzą żadnych barier. Wchodzą do prywatnych domów, gdy ludzie są w środku, domagają się jedzenia. Nie pomaga już nawet policja. Kradną co mogą, napadają na ludzi, czego nie mogą wynieść, to niszczą. Chcemy się bronić, ale policja już od dawna nie przyjmuje. Opowiedziała, jak zaatakowano jej syna. Szedł ulicą, w centrum miasta. Miał na uszach słuchawki, słuchał muzyki i ktoś klepnął go w ramię. Odwrócił się, myśląc, że to ktoś znajomy. Okazało się, że było to trzech „nielegalnych”. Uderzono go łomem w głowę. ! Imigranci atakują dzieci idące do szkoły, wsiadają do szkolnych autobusów. Są napaści na studentów. Im więcej im się daje, tym więcej żądają. Przechodząc przez centrum Calais narażasz się na niebezpieczeństwo...

http://niezalezna.pl/81271-dramat-w-calais-gwalty-kradzieze-wandalizm-cierpienie-ludzi-jest-niewyobrazalne-wideo

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj