Epidemia Eboli w Afryce poza kontrolą. Wirus pojawił się w Ugandzie

Kategorie: 

Wirus Ebola pod mikroskopem – źródło: Wikipedia

Spełniły się największe obawy Światowej Organizacji Zdrowia. Wirus Ebola, który wciąż zabija ludzi w Demokratycznej Republice Konga, właśnie rozprzestrzenił się na sąsiednią Ugandę. Kraj przygotowuje się na możliwość wybuchu epidemii.

 

We wtorek, Światowa Organizacja Zdrowia powiadomiła o 5-letnim chłopcu i jego rodzinie, która zdołała przedostać się z Demokratycznej Republiki Konga do Ugandy. Lokalni lekarze potwierdzili, że chłopiec jest zarażony Ebolą. Jest to więc pierwszy potwierdzony przypadek Eboli w Ugandzie.

 

Migracja wirusa miała miejsce 9 czerwca. Chłopiec przebywa obecnie w placówce medycznej w mieście Bwera, które znajduje się tuż przy granicy. Jego rodzina jest zdrowa, lecz sam fakt, że udało jej się przekroczyć granicę wywołuje poważne obawy w Ugandzie. Nie wiadomo, czy faktycznie jest to pierwszy przypadek i czy zarażony chłopiec miał kontakt z innymi osobami w kraju. Jeśli tak, Ebola może wkrótce rozprzestrzenić się.

W Ugandzie zaszczepiono już około 4 700 pracowników medycznych w 165 placówkach i zwiększono monitoring, aby nie dopuścić do wybuchu epidemii. Należy przede wszystkim pilnować granicy, gdyż wirus Ebola obejmuje prowincje Kiwu Północne i Ituri w Demokratycznej Republice Konga, które sąsiadują z Ugandą.

Epidemia w DRC wybuchła w sierpniu 2018 roku. Jak wynika ze statystyk Światowej Organizacji Zdrowia, do 9 czerwca odnotowano tam 2 062 przypadków zarażenia się, w tym 1 968 potwierdzonych. Ebola zabiła już 1 390 ludzi, z czego 1 296 to potwierdzone przypadki. Jest to druga największa epidemia wirusa w Demokratycznej Republice Konga, zaraz po epidemii z 2014 roku, która zabiła 11 tysięcy ludzi.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Devasura

To nieprawda. Niektórzy z nas

To nieprawda. Niektórzy z nas, którzy mieszkają w środkowej Afryce, już ok. 2 miesiące temu zostali poinformowani o przypadku Eboli w Ugandzie. Trzymane było to w tajemnicy z racji przygotowań do epidemii. Środkowa Afryka - RŚA, Sudan Południowy, Kongo, Uganda, to miejsca, w których tzw. 'kontrola graniczna' to problem tylko dla cudzoziemców

Portret użytkownika dziadek

 

 

         EBOLA

Ebola z Konga jest już w Ugandzie
W tobie nadzieja podły wirusie
Dziś tam szalejesz, jedziesz po bandzie
A i Europę masz w swej pokusie.

Przybądż do braci, co Was spraszają
Oni spragnieni nowego doznania
Silne wrażenia wprost uwielbiają
Radośnie wita Ebolę Germania.

Już próbowali swej hegemonii
Typy nordyckie, Panowie Świata
Europa na razie jeszcze się broni
Niech naród podły z Ebolą się zbrata.

Jak nie fizycznie to umysłowo
Uwolni Unia się od dyktatu
Bo przecież najpierw powstało słowo
Dopiero póżniej pełno wariatów.

Mocą swej wiary i siłą ducha
Zwalczymy nową Szwabię Europy
A ty Ebolo dobrze posłuchaj
Przybądż do raju, gdzie proszą szkopy.

Portret użytkownika baca

ebola to wirus stworzony w

ebola to wirus stworzony w labolatorium w ameryce.... sztuczny i nie występujący w naturze....

 i co niezwykle ciekawe wujek google nie wie nic kompletnie o szczepionce na ebolę... cóż więc za tajemniczy środek wszczepiała "pracownikom medycznym" światowa ogranizacja zdrowia?

chyba heroinę aby im polepszyć samopoczucie, skoro szczepionka na ebolę nie istnieje...

 

Portret użytkownika minoduesp

Gdyby firmy KOLONIZACYJNE ,

Gdyby firmy KOLONIZACYJNE , które okradają afrykańczyków z ich zasobów naturalnych przeznaczyły choćby małą część swych zysków - jako rekompensatę za wyzysk - na walkę z komarami , wirusami i poprawę warunków higienicznych mieszkańców okolicznych wiosek , to problemu by nie było.

Portret użytkownika KRNABRNY

Czy ktokolwiek jescze w to

Czy ktokolwiek jescze w to wierzy? Jeśli tak to będą udawać....jak ostatni przestanie wierzyć włączą wysokie napięcie w telefonii 5G....w końcu czarne scenariusze MUSZĄ SIĘ SPRAWDZAĆ bo ludzie jeszcze przestaną się BAĆ i WYMKNĄ SIĘ SPOD KONTROLI..... dobrzy są w tym, uczyli się od najlepszych, Allaha i Jahwe, który zwał siebie sam w biblii, czasami EL bądź ELOHIM (CIEKAWE Bo TO LICZBA MNOGA)....albo jeszcze lepiej EL SHADDIR (NISZCZYCIEL):-)

Strony

Skomentuj