Epidemia cholery na Dominikanie, choroba przeszła z Haiti

Kategorie: 

Cholera pod mikroskopem

Władze Republiki Dominikany ogłosiły, że liczba ofiar śmiertelnych w wyniku epidemii cholery, która przenosi się z Haiti wzrosła do 87. Ministerstwo zdrowia powiedziało w piątek, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła od lipca od 8 do 87.

 

Ministerstwo również poinformowało o 773 nowych przypadkach w ciągu ostatniego tygodnia, w sumie jest już 13 200 zarażonych od początku epidemii, która rozprzestrzenia się na Dominikanie od listopada 2010 roku.

 

Amerykańskie centrum chorób zakaźnych opublikowało badania epidemiologiczne na koniec czerwca, mówiąc, że siły ONZ z Nepalu są odpowiedzialne za epidemię.

 

Kraje Ameryki Łacińskiej są znacznie bardziej ostrożne od 1991 roku, kiedy ognisko cholery miało miejsce w Peru, a następnie przeniosło się do Boliwii, Brazylii, Kolumbii, Ekwadoru, Gwatemali, Salwadoru i Meksyku. Choroba według Światowej Organizacji Zdrowia zabiła około 10 000 osób w Ameryce Łacińskiej.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj