Energia słoneczna stanie się rywalem energii jądrowej do końca 2017 roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nowe dane z Global Solar Demand Monitor sugerują, że szybki rozwój energetyki słonecznej może oznaczać, że jej globalna moc zrówna się z mocą energetyki jądrowej do końca 2017 roku. Podczas gdy obecnie energia jądrowa znacznie przerasta energię słoneczną, wiele prognoz wskazuje, że to właśnie Słońce będzie największym źródłem energii do 2050 roku.  

Energetyka słoneczna stale się rozwija, a najnowsze prognozy przewidują, że do końca bieżącego roku może już rywalizować z energetyką jądrową pod względem globalnej wydajności, osiągając około 390 gigawatów. Energia jądrowa to obecnie 391,5 gigawatów.

 

GTM Research spodziewa się, że rozwój energetyki słonecznej będzie utrzymywał się na stałym poziomie, osiągając 871 gigawatów do 2022 roku. Energia słoneczna może pomóc w uniezależnieniu człowieka od paliw kopalnych, a tym samym spowolnić globalne ocieplenie oraz ograniczyć ekstremalne zjawiska pogodowe. 


 

Budowanie paneli słonecznych stało się w ostatnich latach bardziej opłacalne, co sprzyja wielu inicjatywom odnawialnych źródeł energii na całym świecie. Technologia ta wydaje się być obecnie najbardziej zdolna do dominacji rynku energetycznego.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Jednym z przemilczanych

Jednym z przemilczanych "ZALET" energetyki solarnej jest to iż jak już ZDOMINUJE wytwórstwo energii danego kraju to taki kraj stanie się BARDZO PODATNY NA SZANTAŻ KLIMATYCZNY..... gdyż wystarczy tylko HAARP, trochę CHEMTRALS i GOSPODARKA SIĘ WALI z BRAKU SŁOŃCA a co za tym idzie i PRĄDU...... i znowu się będzie biznes kręcił w WYZYSK ŚWIATA przez judeohitlerowskie łotry z london city.

Portret użytkownika biatel

Porównując dwie różne

Porównując dwie różne jednostki miary... to tak. Moc elektrowni słonecznych jest określana w watach mocy szczytowej. Różnica jest taka, że elektrownia jądrowa może (a nawet musi) pracować całą dobę z mniej więcej stałą mocą, podczas gdy elektrownia słoneczna ma tę moc tylko przez kilka godzin dziennie. Przekładając to na produkcję energii elektrycznej to w moc średnia elektrowni słonecznych wynosi ok. 10% (w naszym klimacie) mocy szczytowej. Więc do zrównania brakuje jakby jednego zera na końcu. Ale to oczywiście tylko kwestia czasu.

Skomentuj