Energetyczny walec rozjeżdża Polaków - PiS wprowadza kartki na prąd!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Trwa energetyczne samobójstwo Europy. Niczym w dziwacznej sekcie, mieszkańcy krajów członkowskich Unii Europejskiej postanowili popełnić spektakularne samobójstwo energetyczne. Wszystko to w imię ratowania klimatu, a konkretnie regulowania go poprzez ograniczenie tzw. emisji antropogenicznych. Teraz ci fanatycy doprowadzili do zapaści na europejskim rynku energii elektrycznej, a ich wspólnicy w Polsce postanowili wprowadzić limity zużycia prądu elektrycznego.

 

W zeszłym roku szok energetyczny po raz pierwszy spotkał ludzi ogrzewających domy gazem. Wielu z nich zamontowało piece gazowe w ramach dotacji z programu Czyste Powietrze. Warunkiem wykorzystania środków było zdemontowanie kotłów węglowych.

 

Po wakacjach 2021 zaczęły było już jasne, że cena gazu odleciała w kosmos i w kilka tygodni potem ludzie zaczęli dostawać nowe cenniki o 300 procent wyższe. Zostali zakładnikami sytuacji na rynku gazu co trwa do dzisiaj. I nie można nawet być pewnym, że gazu zimą wystarczy, bo na poważnie rozważa się zamykanie przedsiębiorstw, już nie z powodu wyimaginowanego zagrożenia wirusowego ale z powodu ich nieopłacalności na skutek absurdalnie wysokich cen paliw i energii. 

Kiedy w 2021 roku płakali ogrzewający się gazem, węgiel kosztował około 1000 zł, pellet był po 800 zł, a metr sześcienny drewna dobrej jakości kosztował około 300 zł. 

 

Jednak  w 2022 r. wszystko się zmieniło i metr drewna kosztuje obecnie tyle ile w zeszłym roku kosztowała tona najtańszego węgla, a węgiel dobił do cen jakie masakrowały wtedy ogrzewających gazem. Teraz za węgiel trzeba dać 3700 zł i na dodatek go brakuje, a za pellet do 3000 zł, za to metr drewna sezonowanego to już koszt nawet 800 zł. 

Wydawało się, że wszystko wskazuje na to, żeby zacząć się ogrzewać prądem elektrycznym i faktycznie mamy wielki boom na pompy ciepła i fotowoltaikę. Tak zwani pompiarze bali się dotychczas tylko przerw w dostępności elektryczności, co też jest wynikiem szalonego klimatyzmu i handlu powietrzem zwanego ETS, organizowanego przez Unię Europejską.

 

Okazuje się jednak, że pompiarze i ogrzewający się prądem mogą się zacząć bać, bo rząd planuje wprowadzenie restrykcyjnych limitów prądu kupowanego zgodnie z taryfą. W najgorszej sytuacji znajdą polskie firmy, które nie mogą kupić takiego dotowanego prądu po 0,40 zł za kWh, ale wkrótce dołączą do nich też zwykli ludzie. 

Od 2023 roku zapowiedziano granicę 2000 kWh na rok z dotacją a potem zamiast 0,40 zł trzeba będzie płacić 2 zł za kWh. Jasne jest, że limit będzie łatwo przekroczyć, szczególnie gdy do ogrzania domu używane są źródła energii wykorzystujące prąd, takie jak pompy ciepła.

Rządzący zapowiedzieli że jeżeli gospodarstwo domowe przekroczy limit 2000 lub 2600 kWh w ciągu roku (w szczególnych przypadkach) wtedy będzie płacić  nadwyżkę (ponad próg), za prąd po uwolnionych cenach rynkowych.

 

Właściciele pomp ciepła, oraz innych instalacji grzewczych zasilanych prądem będą musieli się liczyć z przekroczeniem limitu 2000 kWh w ciągu roku i poniesieniem dodatkowych kosztów za zwiększone rachunki za prąd.

Jeśli licznik pokaże 5000 kWh to łatwo policzyć, że użytkownik pompy ciepła zapłaci za pierwsze 2000 kWh około 800 zł plus koszty przesyłu i aż 6000 za następne hipotetyczne wykorzystane poza limitem 3000 kWh. A warto dodać, że rynkowe ceny zapewne jeszcze zimą urosną! 

 

Niewiadomą jest sytuacja prosumentów na specjalnych warunkach, czyli posiadaczy instalacji fotowoltaicznych oddanych przed końcem kwietnia 2022 roku, którzy często twierdzą, że "mają prąd za darmo". Chyba jednak kwestią czasu jest ustawa zrównująca ich z innymi użytkownikami fotowoltaiki, którzy nie mogą liczyć na tak korzystne rozliczenia i zwykle kupuja prąd znacznie drożej niż sprzedają. 

Jakby nie patrzeć tyłek znajduje się z tyłu i bez względu na paliwo używane do ogrzewania się będzie znacznie drożej. Nie jest przesadą, że będzie tak drogo, że ludzie mogą zamarzać w domach. Do tego właśnie niechybnie doprowadzą rządy zielonych komunistów. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

i następna porcja:

i następna porcja:

 1. 2022.09.18 Bacologia Szybkie Wieści… 52 część 3 (link w opisie)
  2022.09.18 Bacologia Szybkie Wieści… 52 część 3 (link w opisie)

   

 2. Sądowi nie podobała się założona maska - więc miał przy sobię full face'a typu słoń (elephant mask)
  Sądowi nie podobała się założona maska - więc miał przy sobię full face'a typu słoń (elephant mask)

   

 3. Mike Adams - Biostruktury szczepionek, globalne niedobory żywności
  Mike Adams - Biostruktury szczepionek, globalne niedobory żywności

   

 4. Prezes Moderny powiedział, że rząd chciał szybkiego zatwierdzenia szczepionek
  Prezes Moderny powiedział, że rząd chciał szybkiego zatwierdzenia szczepionek

   

 5. To czego nie chcą żebyś wiedział - George Carlin
  To czego nie chcą żebyś wiedział - George Carlin

   

 6. Tragiczna sytuacja. Dr Leszek Sykulski nie wytrzymał. Cała prawda o obecnej sytuacji. 2022.09.18
  Tragiczna sytuacja. Dr Leszek Sykulski nie wytrzymał. Cała prawda o obecnej sytuacji. 2022.09.18

   

 7. Wojtek Olszański. Proszę koniecznie wysłuchać i podać dalej eMisjaTV 2022.09.17
  Wojtek Olszański. Proszę koniecznie wysłuchać i podać dalej eMisjaTV 2022.09.17

   

 8. Red Pill News Wiadomości W Czerwonej Pigułce 15.09.2022
  Red Pill News Wiadomości W Czerwonej Pigułce 15.09.2022

   

 9. 2022.09.17 Bacologia Szybkie Wieści… 52 część 2 (link w opisie)
  2022.09.17 Bacologia Szybkie Wieści… 52 część 2 (link w opisie)

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika Q.

Jak to prądu "brakuje" ?

Jak to prądu "brakuje" ? Ludzie sobie instalacji fotowoltaicznych nastawiali to teraz prądu jest więcej niż było. Bo przybyło "producentów" elektryczności. W mojej bezpośredniej okolicy oprócz tego co ludzie mają na dachach (sąsiady) to jeszcze "mam" sześć wielkopowierzchniowych instalacji o mocy =>1 MW.. i wszystkie w promieniu ok.5 km ode mnie - ostatnia (szósta) właśnie jest na ukończeniu, pozostało tylko zamontować falownik i podłączyć wszystko do sieci głównej.

Portret użytkownika syriues

Niech was oświecę 

Niech was oświecę 

Europa jest tak zadłużona, ze muszą robic to co im każą. Polski wegiel czy lasy nieoficjalnie nie sa juz nasze.dlatego noeoficjalnie wywożą i sprzedają je dla własnych zysków. Dlatego wegiel drogi itp.

Robia nas w bambuko,a cel jest mianowicie taki,aby ten kredyt jakos zniwelować. Politycy i ludzie na stanowiskach ,firmy,postradali zmysly i kradna i kradli na potęgę. Takze sobie to uzmyslowcie.nic juz wam nie dadzą, beda wam zabierać. Potem na końcu jest wasze zycie.ale powolutku, przyzwyczaić was muszą. 

Portret użytkownika Endymion

"POWOLNE GOTOWANIE ŻABY",

"POWOLNE GOTOWANIE ŻABY", ludzie są jednak głupsi od żaby. Polska ma węgiel, ma lasy, ma rolnictwo, a będzie wszystkiego brakować? Zaraz zacznie mi brakować Kurskiego jako prezesa TVPiS, bo okazuje się, że un miał jeszcze jakieś sumienie.. z tego powodu poleciał ze stołka.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Trup

2022.09.16 Bacologia Szybkie

 1. 2022.09.16 Bacologia Szybkie Wieści… 52 (link w opisie)
  2022.09.16 Bacologia Szybkie Wieści… 52 (link w opisie)

   

 2. Wielkie protesty antywojenne w Europie. CEPolska 2022.09.15
  Wielkie protesty antywojenne w Europie. CEPolska 2022.09.15

   

 3. A WISE POLISH SOLDIER WARNS PL DE EN. (see text below the video)
  A WISE POLISH SOLDIER WARNS PL DE EN. (see text below the video)

   

 4. CZEGO SIĘ BOJA LUB CO WIEDZĄ 2022.09.15
  CZEGO SIĘ BOJA LUB CO WIEDZĄ 2022.09.15

   

 5. Dr Ryan Cole - Czas zacząć kwestionować wszystko, w tym szczepienia dziecięce. PL
  Dr Ryan Cole - Czas zacząć kwestionować wszystko, w tym szczepienia dziecięce. PL

   

 6. [Ważne] DR CARRIE MADEJ O TYM JAK ODKRYŁA ZŁO W NAUCE 2022.09.10
  [Ważne] DR CARRIE MADEJ O TYM JAK ODKRYŁA ZŁO W NAUCE 2022.09.10

   

 7. Włókniste skrzepy znajdowane wewnątrz ludzi - PL
  Włókniste skrzepy znajdowane wewnątrz ludzi - PL

   

 8. Mała chce do Związku Radzieckiego bo tam tak nie kłamią i wszystko jest prawdziwe! ^ ^
  Mała chce do Związku Radzieckiego bo tam tak nie kłamią i wszystko jest prawdziwe! ^ ^

   

 9. Ofensywa! Tomasz Gryguć - Pan Nikt 2022.09.15
  Ofensywa! Tomasz Gryguć - Pan Nikt 2022.09.15

   

 10. Lekarski protokół poszczepienny
  Lekarski protokół poszczepienny

   

 11. Przemówienie medyka o zabójczym SYSTEMIE Zdrowia!
  Przemówienie medyka o zabójczym SYSTEMIE Zdrowia!

   

 12. Prof. Dr Dolores Cahill mówi - wszyscy umrą za 3 do 5 lat. Nawet po 1 dawce - Lektor PL
  Prof. Dr Dolores Cahill mówi - wszyscy umrą za 3 do 5 lat. Nawet po 1 dawce - Lektor PL

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika Medium

Dobry film, ale ciut

Dobry film, ale ciut zakłamany, pewnie nie ze złej woli, a z niewiedzy. Otóż twórca filmu zapodaje, że popi prawosławni przynosili Ukraińcom "boży chlebek" z ulotkami do poczytania. I w tych ulotkach był imperatyw mordu ludzi innych narodowości. I JEST TO KŁAMSTWO!

Kłamstwo polega na nierozróżnianiu popów unickich, czyli grekokatolickich od popów prawosławnych.

Akcja działa się na terenach zamieszkałych przez grekokatolików, więc to grekatoliccy popi roznosili ów "boży chlebek" z ulotkami nawołującymi do etnicznych czystek.

Gdyby to byli popi prawosławni, nie nazwaliby nigdy "bożym chlebkiem" a prosforą, a do tego mogliby co najwyżej dołączyć papierek z wydukowaną ikoną, z modlitwą na odwrocie, a nie jakieś kryminalne ulotki!

Portret użytkownika Endymion

SZACUN!! dla takiej wiedzy

SZACUN!! dla takiej wiedzy tutaj jestem.. czegoś nowego dowiedziałem się, DZIĘKUJĘ!

"boży chlebek" to był raczej spirytus.. księża, czy tam popi upijali ukrów, aby rezali Polaków.

Podobnie było w Odessie.. agenci upili i naćpali kiboli oraz płacili po 100$ za głowę..

nawet zwierzęta tak nie zachowują się.. zabijają dla pożywienia, nie dla przyjemności, najedzonego lwa możesz pogłaskać, nie zabije Cię, bo nie ma takiej potrzeby.. znęcanie się, torturowanie, to wymysł ludzki wbrew naturze Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Medium

Nie wiem, jak u

Nie wiem, jak u grekokatolików, ale u prawosławnych komunia odbywa się poprzez wino i chleb z kielicha maleńką długą łyżeczką, nazywa się priczaszczenije. Na wschodzie nie ma aż takiego obyczajowego zepsucia, kapłani mają swoje rodziny, to nie katoliccy "wolni strzelcy".

Co do akcji ludobójstwa obcych na Ukrainie jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego spirytusu w rękach kapłanów, choćby i grekokatolików. Dużo łatwiej o widok rozpasanych księży katolickich, którzy w czasie przewrotu w Polsce zajmowali się rozprzestrzenianiem pornografii. Policja do nich chodziła nie po to, by tępić proceder, ale dla własnej uciechy.

P.S. Watykan z takiej pomyłki na pewno się cieszy...

Portret użytkownika ​euklides

Na wschodzie jest za to

Na wschodzie jest za to korupcja i całkowite zepsucie społeczeństwa przez władzę polityczną. Prym władzy politycznej nad religijną powoduje upadek moralny i zgniliznę, dlatego kraje wschodnie są niedorozwinięte gospodarczo i kulturalnie.

Strony

Skomentuj