Emotki bakłażanów i brzoskwini zostały zabronione na Facebooku i Instagramie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Cenzura internetu może przyjmować zdumiewające formy. Często nie chodzi o przekaz tylko o to z czym on się kojarzy cenzurującemu. A te skojarzenia bywają niekiedy zabawne. Popis na tym polu dały ostatnio portale Facebook i Instagram, które wprowadziły ostatnio ważne zmiany w regulaminach. Na skutek tego na liste symboli zakazanych wprowadzono wizerunek brzoskwini i bakłażanów, które zostały uznane za zbyt ofensywne seksualnie!

 

W ramach prowadzonej przez lewicowe portale społecznościowe batalii z wyimaginowanym molestowaniem seksualnym, ofiarą padły popularne owoce i warzywa. Oberwało się bakłażanom i brzoskwinią, które zdaniem cenzorów z tych platform, za bardzo przypominają męskie i żeńskie genitalia. Skutkiem tego, każdy, kto używa emotikonów z tymi owocami to grozi mu nawet blokada konta.

 

Oba te portale społecznościowe należą do jednej grupy kapitałowej dlatego prezentują  takie samo podejście w zakresie cenzury.  Według tych wytycznych obowiązujących od września, każdy łączenie emotikonów bakłażana lub brzoskwini z dowolnym wyrażeniem jest automatycznie uważane za "nagabywanie seksualne"

Oznacza to, że każdy użytkownik, który dopuści się takiego czegoś musi się liczyć z tym że jego konto zostanie zawieszone lub nawet usunięte. Zakazane owoce są klasyfikowane jako  bezpośrednio nawiązujące do nagości i seksu. Oprócz tego zbanowano również użycie w trakcie konwersacji emotikonki przedstawiającej kropelki wody, która najwyraźniej również skojarzyła się z cenzorom Facebooka z seksem.

 

Przywodzi to na myśl pewien dowcip - pacjent w gabinecie psychiatrycznym ogląda kleksy na papierze i jest pytany przez psychiatrę z czym kojarzą mu się te obrazki. Za każdym razem odpowiada, że z seksem. Po pewnym czasie psychiatra stwierdza - Panie pan masz obsesję na punkcie seksu, na co ten odpowiada - a kto te świństwa pokazuje?

 

Z pewnością pacjent ten nadawałby się na cenzora w Facebooku i na Instagramie. Ten żart opowiadany wiele lat temu obnaża jaki jest obecnie stan umysłu ludzkości, skoro niewinne owoce stają się symbolami seksu. Coś, co kiedyś było żartem, teraz staje się normą. Swoją droga skoro cenzorzy Instagrama są tacy purytańscy, że przeszkadza im bakłażan i brzoskwinia, to nie sposób zrozumieć dlaczego nie przeszkadza im nieograniczona wręcz zdjęć półnagich kobiet, dostępnych na tej platformie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Cieszę się niezmiernie z tego

Cieszę się niezmiernie z tego faktu.Czekam ze słusznym utęsknieniem na ten moment, kiedy tam wypowiadać się będzie mogła tylko emocjonalnie emottcionowa elita ! Sztucznej inteligencji.

 

 ----> Przepraszam wszystkich za moje wypowiedzi jeśli tylko czują się nimi w jakikolwiek sposób urażeni .Cierpię bowiem na sztuczną inteligencję.Rozumiecie, że dorównuję dzisiaj najlepszym ? 

Portret użytkownika euklides

W związku z nadejściem

W związku z nadejściem upragnionego NWO moje komentarze będą w innym tonie. Cudownie jest żyć w Polin. Sami mądrzy ludzie wokoło. A szczególnie nasi chazarscy bracia, którzy rozwiązują problemy świata blokując zbereźne bakłażany i brzoskiwnie.

Skomentuj