Emmanuel Macron wietrzy międzynarodowy spisek, mający na celu zniszczenie UE

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Prezydent Francji, Emmanuel Macron, oskarżył byłego stratega Donalda Trumpa, Steve'a Bannona i rosyjskich oligarchów o spiskowanie z europejskimi nacjonalistami, by zdemontować UE.

Francuski przywódca w najnowszym wywiadzie wyraził opinię, że Rosjanie finansują ekstremistyczne europejskie partie polityczne. Macron oskarżył ponadto byłego stratega Donalda Trumpa, Steve'a Bannona o współpracę z nacjonalistami.

 

Bannon w ostatnich dniach przebywał we Francji, otwarcie chwaląc kampanię wyborczą Marine Le Pen, więc słowa Macrona, wymierzone w kierunku zwolennika najgroźniejszego rywala w zbliżających się wyborach, nie powinny zaskakiwać.

 

Wywiad prezydenta Francji jest ostatnim apelem o poparcie jego partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Sondaże sugerują, że nacjonaliści Marine Le Pen uzyskali przewagę w związku z kiepskimi nastrojami społecznymi nad Sekwaną.

 

Media poinformowały, że Bannon przybył do Francji na zaproszenie samej liderki partii antyimigracyjnej, lecz Le Pen publicznie zdementowała te doniesienia, twierdząc, że nie wiedziała o wizycie Amerykanina. Dziennikarze gazety Le Parisien widzieli jednak dwóch członków jej partii w tym samym hotelu, w którym zameldowany był Bannon.

 

Obecność byłego doradcy Donalda Trumpa we Francji drażniła wielu miejscowych polityków, na czele z prezydentem Macronem, który twierdzi, że zbliżające się wybory są najważniejsze od 1979 roku, ponieważ Unia Europejska stoi przed ryzykiem egzystencjalnym.

 

Poproszony o określenie największego wroga UE, prezydent wskazał na nacjonalistów. Przyznał również, że dostrzega powiązania pomiędzy nacjonalistami a interesami zagranicznymi, określając Bannona jako osobę "zbliżoną do amerykańskiej struktury władzy".

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Najprościej wietrzyć spisek

Najprościej wietrzyć spisek zniszczenia jak się najpierw samemu PODŁOŻYŁO ładunek  WYBUCHOWEJ MIERNOTY ! UE nie przetrwa (a szkoda) bo nie masz pośród nich żadnych jednostek wybitnych których potrzeba jak ambulansu na sygnale.

Portret użytkownika minoduesp

Wietrzy , niucha i wącha a

Wietrzy , niucha i wącha a własnego SMRODU nie czuje ! Największym zagrożeniem dla europy jest banda samozwańczych przywódców ,którzy w swych chorych głowach ubzdurali sobie ,że pod płaszczykiem wspólnoty narodów europejskich zbudują sobie GUŁAG i będą nim trząść ! Wystarczy sobie przypomnieć słowa "wy macie zasady a my mamy fundusze" , ich nie interesuje słuszność i prawość ale władza i "zamordyzm" ! ZSRR też miał być krajem powszechnego szczęścia i dobrobytu ,dlatego tak wielu dało się ponieść walce o "wolność"  tyle ,że jak przejrzeli w końcu na oczy to było już za późno ... Co prawda głosowałem za wstąpieniem do UE , ale od samego początku nie podobały mi się warunki akcesji i dlatego uważam ,że nie powinniśmy podpisywać ŻADNYCH dalszych wiążących deklaracji a póki się da wykorzystać unijne daniny maksymalnie (!) a potem zamknąć drzwi tak jak oni nam zamknęli je przed nosem zaraz po II wojnie światowej . Chociaż tyle "sprawiedliwości" uda się "wydrapać". A pamiętać należy ,że już od przyszłego 2020 r. będziemy wpłacać do unijnej kasy WIĘCEJ niż otrzymamy czyli bilans współpracy Polska > reszta UE będzie UJEMNY !

Portret użytkownika osa

No wcale mu się nie dziwię.

No wcale mu się nie dziwię. Wystarczy przejrzeć takie portale jak ten, gdzie pełno ludzi nie ogarniających arytmetyki, z której wynika, że dla Polski się opłaca być w Unii. Do tego Rosja, która chętnie z oczywistych względów osłabi każdą organizację i zresztą poprzez manipulowanie słabymi umysłami przez fora i również takie portale realizuje swoją politykę. Trudno winić Rosję. Dba o własne interesy. Ale głupota potomków ludzi, którzy walczyli by się wyrwać z radzieckiego matrixa jest niewybaczalna.

Portret użytkownika marek500

Polacy widzą że bardzo dużo

Polacy widzą że bardzo dużo zyskali dzięki UE. Problem w tym że większość społeczeństwa ma krótką pamięć i przynależność do UE wiążą z datą upadku PRL, Pierwsze lata tej ''wolności'' kojarzą się z biedą, upadkami przedsiębiorstw, bezrobociem i rozkradaniem przez nowe elity majątku narodowego. Nie jestem politologiem ale teza że Rosji na rękę słaba Europa, kupy się nie trzyma. Rosja zdaje sobie sprawę że silna Europa będzie chciała ograniczyć wpływy ,,wielkiego brata'', a to im jest na rękę. I jeszcze jedno, Polakom powinna zapalić się w głowie czerwona żarówka, jeżeli pada propozycja o wpisaniu do konstytucji sprawę przynależności do UE i do NATO. Ja pamiętam czasy kiedy w konstytucji mieliśmy wpisany sojusz z ZSRR. Nie jestem za wychodzeniem z tych struktór, ale świat nie stoi w miejscu i nikt nie przewidzi że za jakiś czas np. USA będzie naszym wrogiem albo przynajmniej przeciwnikiem. Ja się nie łudzę że prędzej czy później będzie konfrontacja może nie militarna , ale handlowa i gospodarcza między UE i USA. Patrząc z tej strony to USA bardziej na rękę słaba UE niż Rosji.

Portret użytkownika marek500

Pozornie jest słuszna twoja

Pozornie jest słuszna twoja teoria, jednak Rosjanie są pragmatykami i nie są idiotami. Dobrze wiedzą że po osłabieniu Chin, USA nie zapała  negle miłością do Rosji tylko by się znów stali numerem 1 na ich długiej liście wrogów. Po co mają się osłabiać i wykrwawiać żeby zrobić dobrze USA. Po za tym zdają sobie sprawę że Europa prędzej czy później zacznie ograniczać zależność polityczną i militarną od USA. W takim scenariuszu dla Rosji bardziej się opłaca współpraca i handel z Europą niż jej podbijanie. Zresztą  jak by powołoali pod broń nawet noworodki to i tak nie byli by w stanie okupować nawet 1/4 UE. 

Skomentuj