Emmanuel Macron wietrzy międzynarodowy spisek, mający na celu zniszczenie UE

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Prezydent Francji, Emmanuel Macron, oskarżył byłego stratega Donalda Trumpa, Steve'a Bannona i rosyjskich oligarchów o spiskowanie z europejskimi nacjonalistami, by zdemontować UE.

Francuski przywódca w najnowszym wywiadzie wyraził opinię, że Rosjanie finansują ekstremistyczne europejskie partie polityczne. Macron oskarżył ponadto byłego stratega Donalda Trumpa, Steve'a Bannona o współpracę z nacjonalistami.

 

Bannon w ostatnich dniach przebywał we Francji, otwarcie chwaląc kampanię wyborczą Marine Le Pen, więc słowa Macrona, wymierzone w kierunku zwolennika najgroźniejszego rywala w zbliżających się wyborach, nie powinny zaskakiwać.

 

Wywiad prezydenta Francji jest ostatnim apelem o poparcie jego partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Sondaże sugerują, że nacjonaliści Marine Le Pen uzyskali przewagę w związku z kiepskimi nastrojami społecznymi nad Sekwaną.

 

Media poinformowały, że Bannon przybył do Francji na zaproszenie samej liderki partii antyimigracyjnej, lecz Le Pen publicznie zdementowała te doniesienia, twierdząc, że nie wiedziała o wizycie Amerykanina. Dziennikarze gazety Le Parisien widzieli jednak dwóch członków jej partii w tym samym hotelu, w którym zameldowany był Bannon.

 

Obecność byłego doradcy Donalda Trumpa we Francji drażniła wielu miejscowych polityków, na czele z prezydentem Macronem, który twierdzi, że zbliżające się wybory są najważniejsze od 1979 roku, ponieważ Unia Europejska stoi przed ryzykiem egzystencjalnym.

 

Poproszony o określenie największego wroga UE, prezydent wskazał na nacjonalistów. Przyznał również, że dostrzega powiązania pomiędzy nacjonalistami a interesami zagranicznymi, określając Bannona jako osobę "zbliżoną do amerykańskiej struktury władzy".

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.