Emmanuel Macron chce europejskiej armii, która ochroni nas przed Chinami, Rosją i USA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Prezydent Francji znów przypomniał o planach utworzenia europejskiej formacji zbrojnej. Emmanuel Macron w wywiadzie dla radia Europe 1 powiedział, że nasz kontynent potrzebuje jednej silnej armii, która zapewni bezpieczeństwo całej Europie i ochroni ją przed innymi mocarstwami.

 

Macron stwierdził, że Stany Zjednoczone zagrażają Europie wycofując się z traktatu INF. Zerwanie tej umowy wznowi nuklearny wyścig zbrojeń między Rosją a USA, natomiast Europa ponownie może znaleźć się w samym centrum potencjalnego konfliktu. Dlatego tworząc europejską armię, zmniejszymy swoją zależność od Stanów Zjednoczonych i staniemy się samowystarczalni pod względem militarnym.

„Musimy się chronić przed Chinami, Rosją, a nawet Stanami Zjednoczonymi” - powiedział Emmanuel Macron.

W tym samym wywiadzie, prezydent Francji wspomniał o konieczności walki z nacjonalizmem i populizmem. Według niego, zjawiska te zagrażają jedności i pokojowi w Europie. Faktem jest, że za wzrost nastrojów nacjonalistycznych w wielu krajach europejskich odpowiada były doradca Donalda Trumpa, Steve Bannon, który wspiera ruchy prawicowe i antyimigranckie i jest całkowitym przeciwieństwem George'a Sorosa.

Wspólna armia miałaby zakończyć hegemonię Stanów Zjednoczonych nad Europą, co z całą pewnością zadowoliłoby Rosję i Chiny. Z drugiej strony, powstanie takiej formacji zbrojnej nieuchronnie prowadziłoby do dalszej „integracji” w Europie. Nie jest żadną tajemnicą, że Unia Europejska chce wchłonąć poszczególne państwa narodowe, aby przeobrazić się w tzw. Stany Zjednoczone Europy. Polska po raz kolejny w swojej historii znalazła się w bardzo trudnej sytuacji.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Lesq

sądząc po decyzjach tych nie

sądząc po decyzjach tych nie ludzi..nie odpowiedzialnych.. pozbawiających ich samych człowieczeństwa....

a gojów prawdziwych i zgadzam się z żydami z całego świata

to przydało by się tym ludziom uświadomić że człowiek to istota stworzona przez boga..a nawet jeśli religie świata kłamią.. to i tak ktoś stworzył człowieka..

ciekaw jestem że nikt nic z tym nie robi: )

 

 

Portret użytkownika MiterrMan

europa nie nadaje sie do armi

europa nie nadaje sie do armi..... bo kazda wojna  sie konczy na braku surowca do wojny..... i dlatego  amerykanie kazdego z listy opec  jada rowno !!!!   wojna bedzie fajna przez 3 lata z naszej strony.... a potem z gwozdzi sie naboje robi

Portret użytkownika SAJANIN

I juz wiadomo o co chodzi

I juz wiadomo o co chodzi macaron chce tu zrobic najwiekszy kalifat na swiecie, a co do (fanatykow rosij) to trzeba miec ostro zaslepiony umysl zeby ne widziec tego ze w rosij nie rzadzi putin tylko generalowie w armii rosyjskiej ktorzy wciaz mysla ze mamy komune i ze oni sie nie zemszcza na zachodzie to jest tylko kwestia czasu bo niby dlaczego trump naklada sankcjie na rosjie a putin nic z tym nie robi bo sie boi wlasnej armii i pewnie gdzyby nie sankcije to rosija pewinie poszla by juz dalej a nie tylko skonczylo sie na krymie ale spokojnie putina kiedys zabraknie i wtedy zobczymy jaka rosija jest naprawde a jej fanatycy beda mocno zaskoczeni

Portret użytkownika MiterrMan

bez urazy ale ciemny jestes

bez urazy ale ciemny jestes jak czasoprzestrzen.....bez putina nie ma rosji.... sankcje to dogadana akcja.... nie ma za granicy to zrobimy u siebie.... czaisz ? nie chcecie dac to zrobimy u siebie 2x i tak sie dzieje.... krym byl prezentem za jolalnosc ..... jak ta sie skonczyla to i prezenty.... rosja ma cala tablice mendy i sraja na sankcje.... zrozum ze jest caly czas wprowadzane NWO i kraj ktore mowi veto lub nie umie sie targowac badz nie ma nic do gadania... tam wojna... taki kadafi pompowal hajsy dla ludzi i kraj byl ebisty.... tyle ze ludzie z mozliwosciami robia problemy tej calej garstce czarnej szlachty ....

Portret użytkownika Ogoniasty

Już to widze jak ciapate,

Już to widze jak ciapate, lewaki i inne "homogenizowane" środowiska będą razem ramie w ramie walczyć przeciwko komukolwiek... Prędzej sami sie wytłuką między sobą, a prawdziwa armia tylko przyjdzie i pozamiata co po nich zostanie xD.

Portret użytkownika Niemand

Drogi Administratorze !

Drogi Administratorze !
Czy mój komentarz nie był zgodny z lansowaną na tym portalu linią propagandową, że Macron i inni politycy z pierwszych stron gazet mają jakieś własne pomysły?
Zamieściłem komentarz wczoraj i do tej pory się nie ukazał.
Uprzejmie proszę o wyjaśnienie dlaczego.

Portret użytkownika 444

Polska nie została zaproszona

Polska nie została zaproszona do inicjatywy "armi europejskiej" tak więc będzie to inwazja niemieckiej "europejskiej" armii na Polskę w przypadku wyjścia Polski z Unii i starań o Trójmorze, pod wymyślonym prekestem. Może to być Polska vs niemiecka eu z wzjazdem uruk-hai od wschodniej flanki lub może być to Polska wychodząca z eu, tworząca Trójmorze z z przyjaznymi państwami słowiańskimi pod protektoratem USA co w Ameryce jest omawiane. USA coraz mniej obchodzi NATO i lewackie państwa członkowskie. Jeśli Polska zawrze bezpośredni sojusz z Trumpem i republikańskim rządem, gdyż są to dobrzy i solidni sojusznicy ( propaganda w "polskiej" tv od dawna mówi że jest przeciwnie, że to demokraci którzy są lewakami na podobieństwo eu byliby o wiele lepsi dla Polski co jest bzdurą). Polska zakładając Trójmorze czy nie, ale mając USA po swojej stronie odeprze atak europejskiej armii, ukraińsko ruskich prowokacji brak, a sama Rosja nie zrobi nic poza zamieszaniem na Ukrainie bo Trump praktycznie oddał Ukraine Putinowi swojemu ziomeczkowi. Trump i Putin spotkali się od czasu objęcia urzędu prezydenckiego przez Trumpa więcej razy niż wszyscy prezydenci USA z Rosyjskimi przez ostatnie 30 lat a następne ich spotkanko 11 listopada 2018 w Paryżu, poźniej kolejne na początku przyszłego roku 2019.

Portret użytkownika lol

Coż, na szczęście to nie

Coż, na szczęście to nie polscy poszukiwacze prawy będą decydować jakie sojusze zawrze Polska bo jak widać wszyscy uczepili się tej samej teorii, która wyszła w Ameryce jakieś 40 lat temu czyli "Żydzi wszędzie, Żydzi wszystko" która aktualnie jest około 3% aktualna. Śmiechu warte, że polski alternatywny internet zaczyna się na żydach i na żydach kończy. Mimo, że angielski jest w programie nauczania od przedszkola do końca szkoły średniej i studiów, to najwyraźniej polacy czytają tylko po polsku te pare stron których informacje jak i czytelnicy są 50 lat za murz..... i przy okazji co niektórzy nie wiedzą jakie państwa miały by wchodzić w skład Trójmorza. Shalom aleichem ciemny ludu.

Portret użytkownika UPAdlina

Jakie to te "przyjazne

Jakie to te "przyjazne państwa słowiańskie"? Nazi-banderowska upaina wysuwająca roszczenia terytorialne wobec Polski, czy może nienawistna litwa i kultywująca tradycje nazistowskie - jak upaina - łotwa? 

"Solidni i wypróbowani sojusznicy uSSmańscy"??????!!!!!! Ci, którzy odpalili Polakom na wschodzie nazi-banderyzm i cały czas go wspomagają, oraz żądają od Polski prawem kaduka 300 mld dolarów dla środowisk żydowskich. "Sojusznicy"? Chyba cię pogięło. Tak zachowują się wrogowie, a nie sojusznicy. Do kogo takie brednie?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj