Emisje helu-4 mogą wskazywać na aktywację superwulkanu Yellowstone

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Pojawiają się niepokojące wieści na temat superwulkanu, położonego pod Yellowstone National Park. Zaobserwowano tam zjawiska, które były widywane wcześniej na krótko przed erupcją innych wulkanów.

 

Do zjawisk tych należy gwałtowny wzrost wysokości kaldery i pojawienie się nowego gazu wydobywającego się z pęknięć, czyli helu-4. To bardzo rzadki typ helu i obecność tego gazu, bardzo martwi wulkanologów. Gaz pochodzi z głębi ziemi, pod Yellowstone. Uczeni, którzy badali to zjawisko twierdzą, że gaz był wcześniej uwięziony przez setki milionów lat w skałach. Wyniki badań na ten temat zostały opublikowane w formie artykułu w czasopiśmie Nature.

 

Gdyby doszło do erupcji Yellowstone, byłoby to globalną katastrofą. Od roku w Yellowstone zauważalny jest wzrost liczby trzęsień ziemi. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, stacje sejsmiczna i GPS zanotowały podniesienie się powierzchni ziemi o 3,5 cm. Aktywność sejsmiczną w okolicy wulkanu można obserwować na tej stronie internetowej.

 

Pojawienie się helu-4 jest uważane za wskazanie dla nadchodzącej aktywności wulkanicznej. Tak się stało na przykład w 2011 roku na wulkanicznej wyspie El Hierro, najmniejszej z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Jak wiemy potem doszło do trwającej siedem miesięcy erupcji podmorskiej.

 

Mamy niewątpliwie zbieg pewnych zdarzeń, które mogą oznaczać przebudzenie tego wielkiego wulkanu. Ziemia nad gigantycznym kraterem Yellowstone podnosi się i przesuwa w kierunku południowo-wschodnim. Na dodatek mamy emisje helu-4 widywane przed erupcjami. Sejsmicznie też jest daleko od spokoju, a 11 lutego 2014 r. w obrębie parku doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 3,6 w skali Richtera i to już coś znaczącego.

Infografika - University of Utah / Salt Lake City

Ostatnia erupcja Yellowstone miała miejsce 640 000 lat temu, a opierając się na analizie średniego upływu czasu między kilkoma poprzednimi erupcjami, nie można wykluczyć, że zbliżamy się do kolejnego wybuchu. Gdyby do tego doszło świat uległby negatywnym przeobrażenio,. Można się spodziewać dekady z zimą wulkaniczną. Nie trzeba dodawać, że byłby to koniec USA, a wpływ takiej erupcji bez wątpienia byłby globalny i doprowadziłaby ona do znacznego zmniejszenia ludności Ziemi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika helouuu

Amerykanie, którzy są u

Amerykanie, którzy są u władzy spodziewali się tego, wynikiem czego jest taka sroga zima w jusa. Korzystając z HAARP'A chcieli zamrozić tamtą przestrzeń i ewentualnie spowolnić proces wybuchu... Jak widać, w takiej sytuacji nawet najwięksi "włatcy" mogą tyle co nic, ewentualnie niewiele. Będą niebawem pewnie zalewać Europę, przepraszając nas, liżąc tyłki itp itd, bo przecież do Afryki, czy Chin nie pójdą ;d Ciekawe, choć niestety dramatyczne czasy są w potencjale paru lat (?)...

Portret użytkownika Wyrk

czyli helu-4. To bardzo

czyli helu-4. To bardzo rzadki typ helu i obecność tego gazu, bardzo martwi wulkanologów.

Czy hel4 jest taki rzadki?
Skład izotopowy helu na Ziemi:
3He     0,014%
4He     99,998%
 
Rzeczywiście, bardzo rzadki Język

Portret użytkownika Mikelis

W art. jest napisane "[hel-4]

W art. jest napisane "[hel-4] - bardzo rzadkiej formy HELU [na Ziemi]", a nie "bardzo rzadkiej formy GAZU". Czytajcie ze zrozumieniem i uwagą, inaczej nie wzniesiecie się na wyższy stopień wiedzy i inteligencji. Będą ciągle Wami sterować, jak bezdusznymi robotami na baterie!

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Portret użytkownika Waldzin

"lubie czytac wasz portal od

"lubie czytac wasz portal od czasu do czasu ale niektore artykuly to calkowita schizofrenia. jestescie jak dzieci albo trole internetowe szukajace na sile sensacji tam gdzie jej nie ma."

- Jedzenie w waszej restauracji jest wstrętne i w ogóle nie nadaje się do spożywania a po drugie porcje są zdecydowanie za małe!

Portret użytkownika Franek

Tu nie ma się nawet na co

Tu nie ma się nawet na co przygotowywać, bp jak zacznie się erupcja to od razu połowy USA nie będzie, a druga połowa to będzi ekatastrofa naturalna nie do opanowania. A w Europie nastaną lata bez pory letniej i wiosennej - taki mały armagedon wywołany przez przyrodę. Szczęśliwi ci co umieją sami rozpalić ognisko, zbudować szałas, polować i uprawiać rolę. 
majster-zrob-to-sam.pl

Portret użytkownika Seven

Możliwe, że działania FEMA w

Możliwe, że działania FEMA w Stanach mają właśnie związek z tym wulkanem. Oni wiedzą, że stanowi on olbrzymie zagrożenie dla ich kraju. Do tego dochodzi upadek dolara, który przyśpieszania przeistaczanie sie tego kraju w jakiś bliżej nieznany twór autokratyczny. Jak wybuchnie ten wulkan to my w Europie będziemy mieli powazne problemy każdego rodzaju.

Strony

Skomentuj