Emisje CO2 zmniejszyłyby się o 686 mln ton rocznie, gdyby ludność świata przesiadła się na rowery

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Globalna emisja dwutlenku węgla mogłaby zostać zmniejszona o 686 milionów ton rocznie, gdyby każdy mieszkaniec Ziemi pokonywał co najmniej trzy kilometry dziennie rowerem, a nie samochodem. Według Uniwersytetu Południowej Danii robią to już mieszkańcy Holandii.

686 milionów ton to więcej niż całkowita emisja dwutlenku węgla w Wielkiej Brytanii w 2015 roku. Naukowcy oparli swoje obliczenia na globalnej ocenie produkcji, własności i użytkowania rowerów w 60 krajach w latach 1962-2015.

 

Ponadto stwierdzili ujemną korelację między liczbą rowerzystów w kraju a otyłością dorosłych. Dlatego przejście na transport dwukołowy może przynieść korzyści zdrowotne. Według ekspertów przy pomocy regularnych przejażdżek rowerowych można zapobiec od 0,34 do 0,62 miliona zgonów na całym świecie.

Sektor transportu odpowiada za jedną czwartą światowych emisji gazów cieplarnianych, z czego połowa pochodzi z pojazdów prywatnych. Jednocześnie światowa produkcja rowerów rośnie szybciej niż samochodów. W 2015 r. Chiny odpowiadały za 65,7% światowej produkcji rowerów. Za nimi plasują się Brazylia, Indie, Włochy i Niemcy – każdy kraj stanowi od 5% do 2%. W wyniku dobrze rozwiniętej infrastruktury rowerowej kraje te mają wysoki wskaźnik korzystania z roweru i niski wskaźnik śmiertelności.

 

Klimatyczny komunizm w Unii Europejskiej z pewnością będzie dążył do sytuacji gdy nikogo nie będzie stać na samochody i w ten sposób nastąpi spektakularny regres cywilizacyjny. Chińczycy kiedyś jeździli masowo rowerami a teraz jeżdżą samochodami a w Europie wkrótce będzie odwrotnie, czyli wszyscy z samochodów przesiądą się na rowery, a klimatyści przeliczą to na CO2 i wszyscy będą szczęśliwi.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

pierdolą! Co2 Jest potrzebne

pierdolą! Co2 Jest potrzebne w naturze nie mniej niż nam powietrze z tlenem do oddychania. 

 1. Upadające morale, mobbing i fałszywe certyfikaty na COVID-19. To wszystko w Polskim Wojsku
  Upadające morale, mobbing i fałszywe certyfikaty na COVID-19. To wszystko w Polskim Wojsku

   

 2. Piotr Rossudowski urzędnicy przejmują kontrolę nad naszym zdrowiem
  Piotr Rossudowski urzędnicy przejmują kontrolę nad naszym zdrowiem

   

 3. Red Pill News | Wiadomości W Czerwonej Pigułce 23.08.2022
  Red Pill News | Wiadomości W Czerwonej Pigułce 23.08.2022

  Ministerstwo Zdrowia chce zdrowych Polaków izolować, obezwładniać i szczepić na siłę

 4. Ministerstwo Zdrowia chce zdrowych Polaków izolować, obezwładniać i szczepić na siłę

   

 5. Atmosfera w Polsce taka jak w sierpniu 1939 roku 2022.08.24 www.PL1.tv
  Atmosfera w Polsce taka jak w sierpniu 1939 roku 2022.08.24 www.PL1.tv

   

 6. SMUTNI PANOWIE, MĘCZENNICY I... KLUCZ DO ZDJĘCIA KAJDAN
  SMUTNI PANOWIE, MĘCZENNICY I... KLUCZ DO ZDJĘCIA KAJDAN

   

 7. 2022.08.23 Bacologia Szybkie Wieści… 45 (link w opisie)
  2022.08.23 Bacologia Szybkie Wieści… 45 (link w opisie)

   

 8. MATERIAŁ SPECJALNY – COVID-19 i 5G!
  MATERIAŁ SPECJALNY – COVID-19 i 5G!

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika Q

Chcecie by ludzie postępowali

Chcecie by ludzie postępowali racjonalnie to zacznijcie ich kształcić a nie napychać programem szkolnym - tak by należało powiedzieć tym mundrolom. Nikt nie broni nikomu pojechać rowerem do sklepu, zawieźć dzieciaka do przedszkola na bagażniku czy pojechać nim do pracy kilka km. A dlaczego tego nie robią ? Z tego samego powodu dla którego na zwykły rower typu "składak" patrzą oni z pogardą - bo trzeba się pokazać a samochód jest wyznacznikiem statusu (im się tak wydaje).. A jak już ktoś gdzieś jedzie to "góralem" z 15 biegami (choć wciąż tylko jednego używa) i w niedzielę po kościele rundka dla pokazania się. A rower tak jak samochód to środek transportu, który ma działać, być estetyczny, prosty i tani bo to tylko pojazd do przewożenia tyłka. I tu nie chodzi o emisje dwutlenku węgla lecz o spaliny, chałas i zakorkowane ulice o miejscach parkingowych nie wspominając. W dni targowe nie tyle zaparkować nie ma gdzie co nawet dostać się do miasta trudno. Bo każdy samochodem i koniecznie musi jak najbliżej miejsca docelowego - tak jakby chodzenie bolało. Na jednym miejscu parkingowym zmieści się 5 rowerów lub 3 motocykle. Ja samochód mam ale używam tylko w ostateczności jak pada lub "gabaryt" jakiś przewieźć muszę. A gdy tylko pogoda pozwala to jadę rowerem lub motocyklem jak gdzieś dalej przez cały rok. Ale naprawdę czasem mam ochotę pizdnąć jakąś mameję, która postawi swojego "blaszaka" na miejscu dla rowerów.. nosz kurna szlaban by trzeba postawić, żeby łajzy zrozumiały ! Ludzie nie tylko leniwe są ale i głupie.

Portret użytkownika euklide⁣s

A skoro już chcemy popełnić

A skoro już chcemy popełnić sepuku i ograniczyć emisję życiodajnego CO2 to należałoby odstrzelić pasożytów, którzy nomen omen zużywają najwięcej CO2 na łebka. W pierwszej kolejności ekologów zapierdalających na wczasy odrzutowcami, światowych samozwańczych "liderów", którzy istnieją tylko dzięki tępocie mas, redaktorków nic nie wnoszących do świata gazet, polityków wożących dupy czarnymi limuzynami i inną hołotę. Skoro są chętni do ostrzału to proszę bardzo, a potem jak już odejdą z tego świata, zmienimy zdanie i będziemy emitować.

Portret użytkownika Q.

Skoro ten CO2 jest taki

Skoro ten CO2 jest taki życiodajny to nie otwieraj okna, nie wietrz mieszkania, ponastawiaj kwiatków i krzaczków w donicach, siedź i oddychaj.. zobaczymy jak długo wytrzymasz. Zrozum jedno - skoro stężenie CO2 rośnie, to znaczy że jest go więcej niż roślinom trzeba bo to organizmy zmiennocieplne i nieruchome o znikomym zapotrzebowaniu na cukier. A gaz ten produkowany jest i przez wulkany, których wiele się uaktywniło i przez naszą cywilizację, przez zwierzęta i mikroorganizmy w glebie. Im jest cieplej tym szybciej zachodzą procesy rozkładu w glebie czyli "ziemna" emisja CO2.  A z rur wydechowych i kominów nie leci czyste CO2 lecz spaliny, śmierdzące i trujące, więc redukując emisję dwutlenku węgla zmniejszamy też zanieczyszczenie powietrza. Zamień sformułowanie "dwutlenek węgla" na "spaliny" i już nie masz się co denerwować. 

Gdyby rośliny go aż tyle potrzebowały to jego poziom by nie rósł, a o emisję nie musisz się martwić jeszcze dlugo będziemy spalać węgiel pod różnymi postaciami.

Popatrz na tą kwestię od strony racjonalnej a nie politycznej.

Portret użytkownika ​euklides

Żyjesz dzbanku w swoim 5

Żyjesz dzbanku w swoim 5 minutowym oknie czasowym i nie potrafisz na sprawy spojrzeć globalnie. OK, nie każdy ma ku temu predyspozycje, ale po co się udzielasz i jeszcze próbujesz strofować mądrzejszych od ciebie

Zamień sformułowanie "dwutlenek węgla" na "spaliny" ?

Równie dobrze można zamienić "sformułowanie" woda na ścieki i co z tego widzimy poza chaosem jaki masz w umyśle? Patole walczą z życiodajnym CO2, a nie z toskynami. Skoro walczy się z CO2, a nie walczy się z toksynami to będziemy mieć na świecie coraz więcej toksyn zamiast życiodajnego CO2.

A o tym ile rośliny potrzebują CO2 dzbanku to sobie poczytaj, a jeśli nie potrafisz czytać to sobie chociaż popatrz na obrazki jak rosną rośliny przy różnym stężeniu CO2. Ten filmik, który podlinkowałem surviemu też jest wymowny https://www.youtube.com/watch?v=P2qVNK6zFgE . To dzbanki takie jak ty posługują się wszystkim tylko nie racjonalizmem i nie akceptują prostych faktów o zrozumieniu obiegu węgla i procesów zachodzących na ziemi nie wspominając.

Portret użytkownika Q.

Masz jakiś głęboki uraz do

Masz jakiś głęboki uraz do porcelany... wciąż o jakichś dzbankach gadasz - spadł ci kiedyś jakiś na łeb, że tak ich nie lubisz ? Zobacz - (nie widzisz ale spróbuj zobaczyć) - dobre strony zmian jakie zachodzą. Ja je właśnie pokazuję. Nie odpowiedziałeś na proste pytanie: Czemu stężenie CO2 wciąż rośnie mimo iż rośliny mają do niego swobodny dostęp ? Od tego zacznij rozumowanie. Druga sprawa, jak samochód czy cokolwiek innego mniej spala paliwa (mniej wydala też CO2) to w mieście i na wsi masz czystsze powietrze - nie lubisz czystego powietrza ? To tak jak z tym "anarchizmem" uczepisz się jakiejś koncepcji mimo tego, że jest błędna i będziesz kopał, wierzgał i gryzł by bronić swojej "wiary". Jesteś frustratem i wiem dlaczego.. ty pewnie nie.. Czasem potrafisz coś napisać sensownie, grzecznie i optymistycznie (aż dziwne, że to ty.. no chyba, że ktoś inny też się tak podpisuje) a tu znów zacząłeś "szczekać". Mówiłem ci.. nie pisz nic jak masz atak.

Portret użytkownika ​euklides

Czemu stężenie CO2 wciąż

Czemu stężenie CO2 wciąż rośnie mimo iż rośliny mają do niego swobodny dostęp ? 

A czemu jak dosypujesz cukier do zaczynu drożdżowego to drożdże nie przerobią od razu całego cukru na alkohol? A czy drożdże nie "pracują" szybciej przy wyższych stężeniach cukru? Pytanie zaiste proste, szkoda, że dzbanek mający niezwykle wysokie mniemanie o sobie nie rozumie tak prostych rzeczy i najwyraźniej nigdy nie widział na oczy żadnych równań bilansu, nie wie co to strumień, natężenie, wielkość intensywna, ekstensywna...

To tak jak z tym "anarchizmem" uczepisz się jakiejś koncepcji mimo tego, że jest błędna i będziesz kopał, wierzgał i gryzł by bronić swojej "wiary

Jest "błedna", bo dzbanek uważa, że jest "błedna". Dzbanek uważa, że bezbłedny jest terror, niewolnictwo, złodziejstwo, barbarzyński prymitywizm i zamordyzm.

Portret użytkownika Q.

Głupiś a durnyś ! Siedzisz w

Głupiś a durnyś ! Siedzisz w swojej kanciapie i guzik wiesz o świecie dlatego wierzysz w pierdoły, które praktyka dawno już zweryfikowała. Nie udzieliłeś odpowiedzi na proste pytanie bo nie znasz odpowiedzi - a ja ją udzieliłem, tyle że ty zaciąłeś się jak dupa szkłem i dlatego choćbym nie wiem jakie argumenty podawał to i tak będziesz trzymał się swoich tez jak pijany płotu. Wszędzie gdzie struktury państwa są osłabione pojawia się przestępczość zorganizowana, mafia , gangi, kartele i to one przejmują władzę terroryzując całą resztę. Zobacz sobie co się dzieje w Wenezueli, Nikaragui, Hondurasie gdzie rząd siedzi cicho a władzę mają przestępcy i co oni robią z tamtejszymi obywatelami. Tobie się wydaje, że jak zniknie władza centralna i jej "ramiona" to będzie cacy... nie będzie i pokazują to liczne przykłady. Żyjesz sobie w Polsce bezpiecznym kraju gdzie nikt cię nie napadnie, nie ograbi, nie pobije pałą z gwoździami ani nie zastrzeli za byle co. W europejskim kraju gdzie w każdym momencie możesz liczyć na pomoc ze strony państwa, którym jest straż pożarna, pogotowie, policja, wojsko itd. Wszystko masz na tacy podane pod nos i za nic nie płacisz a korzystasz do woli z całej infrastruktury. Sam jesteś ZAPRZECZENIEM "ideału anarchii" o jakim marzysz. Bo jesteś wrogo nastawiony do ludzi, chamski, wredny i bezpardonowy... Przypominasz rozwydrzonego dzieciaka, który mimo iż ma wszystko to chce więcej i będzie rzucał kamieniami w każdego kto mu powie, że wszystkiego mieć nie można. Chcesz żyć bez państwa to zadbaj sam o siebie na jakimś odludziu i nie korzystaj z tego co Polska oferuje. Problemem są politycy, którzy nie są gospodarzami a tylko karierowiczami których obchodzą przywileje, układy, zyski czyli polityka a nie gospodarka. Zamień polityków na fachowców od gospodarowania i znikną powody do narzekań. 
Natomiast twój kompletny brak szacunku i kultury świadczy  o tym, że nie nadajesz się do świata ludzi - dlatego jest ci tu źle. Żeby zmienić świat najpierw trzeba umieć zmienić siebie a ty tylko wysuwasz żądania i dlatego masz za swoje.

A drożdze cały czas pracują tak samo szybko, jedyne co się zmienia to ich ilość, gdyż cukier to ich pożywka i im go więcej tym więcej jest drożdzy a zatem i alkoholu oraz dwutlenku węgla. I taka to jest ta twoja "wiedza" .. potykasz się o własne nogi i masz pretensje do całego świata a ja tylko ci pokazuję co robić by się nie potykać. 

I na koniec - choćbyś za każdym razem dawał mi nawet po dziesięć minusów (a nie tylko trzy) to i tak nic to nie zmieni. Wszyscy i tak wiedzą że to robisz a w ten sposób tylko potwierdzasz diagnozę, że jesteś szurnięty. Tak robią głupie dzieciaki, które myślą że powtarzając jakieś drażniące zachowanie osiągną swój cel - nie osiągną.

Portret użytkownika SurvivorMan

Kogo należy odstrzelić tego

Kogo należy odstrzelić tego należy... Tu polemizować za bardzo nie będę... Ale te teksty typu "życiodajne CO2" to tak grube niedopowiedzenie, że wręcz manipulacja, która szkodzi równie mocno co bełkot korporacji polityków i mediów! Tlen też jest życiodajny... Ale nikomu nie byłoby do śmiechu, gdyby jego stężenie procentowe w atmosferze, zamieniło się miejcami z azotem Głupek
A jak ktoś tego nie potrafi pojąć, to niech sobie na dobę podłączy płuca do czystego życiodajnego tlenu czy CO2... Może się k..wa półbogiem stanie ROFL Głupek
NIC W NADMIARZE!!! - To jedno z najważniejszych prawideł przyrody, dzięki któremu istnieje życie na tej planecie i tylko Matka Natura ma prawo decydować o tym, czego ile ma być na Ziemi, a nie ludzki "ucywilizowany" pasożyt, który niby ma najlepiej rozwinięty mózg, ale swoim działaniem udowadnia, że intelektualnie  jest gdzieś między szarańczą a drobnoustrojami
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Endymion

Niezgodzę się! Gdyby za

Niezgodzę się! Gdyby za zbrodnie była nieunikniona kara; nie było by naśladowców. Gdyby Pinokiowi wybito całą rodzinę 2 pokolenia w zwyż i w dół, to by kolejny jego następca pomyślałby pięć razy zanim by zaczął okradać i okłamywać Polaków. Wszyscy równi niegdy nie będą, ale obecne rozwarstwienie społeczne jest patologiczne. To, że właściciel firmy ma lepsze auto i dom od pracownika, to jest normalne, ale obecny system jest gorszy od niewolnictwa. Mój szef przyjechał do firmy nowym Audi SQ8 i chwali się, że felgi warte 28.000zł wyrwał od sprzedawcy za 17.000zł, na to ja mu pojechałem, że chłopaki, którym chwali się tym, nie zarobią tyle w pół roku u niego (bez umowy fizyczni). Jak kazałem mu kupować wodę pracownikom przez cały rok, a nie tylko w najgorętszy tydzień lata, to stałem się wrogiem, który go okrada, hehe. Niestety najsmutniejsze jest to, że gdy szef odpalił się do mnie, to nikt nie stanął w mojej obronie.. tyle w temacie kolegów z pracy :( 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj