Emisja spalin z silników wysokoprężnych jedną z przyczyn raka płuc

Kategorie: 

Zanieczyszczenia powietrza - newsru.ua

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) uznali spaliny silnika Diesla za substancje bezpośrednio powodujące raka u ludzi. Badania, na które się powołano prowadziła Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC), która jest częścią WHO.

 

Spaliny z silników na olej napędowy przekwalifikowano z kategorii 2A ( możliwe czynniki rakotwórcze) do grupy 1 (substancje, które są wyraźnie związane z rakiem). Eksperci idą dalej obarczając te rodzaje zanieczyszczeń, jako jedną z przyczyn raka płuc. Zauważono tez związek między ilością emisji a występowaniem przypadków raka pęcherza moczowego.

 

Decyzja o tym, aby zmienić klasyfikację spalin diesla była poprzedzona wieloma tygodniami spotkań i analiz prowadzonych przez niezależnych ekspertów, którzy studiowali wpływ spalin z obu głównych typów silników i doszli do wniosku, że istnieją ewidentne korelacje między koncentracja czynników. Spaliny z silników benzynowych według badań z 1989 roku są mniej toksyczne i posiadają kategorię 2A czyli są czynnikami potencjalnie rakotwórczymi.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jesion

Nie zauważyliście iz szukając

Nie zauważyliście iz szukając pomocy u tak zw. "lekarza" -i nie ma znaczenia co wam dolega- zazwyczaj pierwsze pytanie w tak zw. "wywiadzie chorobotwórczym" brzmi (niezmiennie od lat ) "pan(pani) pali papierosy ? Smile a powiedzie że tak Smile i już was mają ! Smile a powiedzcie że nie Smile o co zapytają ? -by jednak osiągnąc "cel" -czyli wzbudzenie w nas strachu i tym samym uzależnić ... (jak ksiądz podczas mszy,kazania,spowiedzi) od ich decyzji zależy... :)(są wyjątki )

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika emma57

Nieuprawnioym jest

Nieuprawnioym jest licytowanie, który szkodzący produkt najbardziej przyczynia się do powstania raka.Wszystko bowiem zależy od stopnia odporności organizmu. Gdy system immunologiczny pozostaje sprawny, to ani rak, ani grzyb, czy nawet aids skutecznie nie zaatakuje. Np. picie wódki osłabia, gdyż wyjaławia ciało z witamin i minerałów. Pijak może miec raka, ale o tym nie wie, bo ciągłym oszołomieniem maskuje objawy. Przeważnie umiera na zawał i nikt mu nie robi sekcji, która stwierdziłaby wiele guzów rakowych. Zamiast "walki z rakiem", należy nie dopuszczac do jego rozwoju, to znaczy koncentrowac się na zasilaniu ciała w dobrym kierunku. Tymczasem pseudolecznie chemią i promieniowaniem zupełnie system immunologiczny niszczy. I wtedy nawet pieniądze nie uratują.

Portret użytkownika nnn

Głównym czynnikiem

Głównym czynnikiem rakotwórczym w spalinach jest sadza. To w niej kumulują się zanieczyszczenia powstałe w procesie spalania paliwa (tlenki siarki, azotu, węgla itp.). Silniki benzynowe emitują znacznie mniejsze ilości sadzy niż silniki wysokoprężne. Obecnie jednak w silnikach wysokoprężnych montuje się filtry cząstek stałych (FAP, DPF itp.) więc problem sadzy można powiedzieć został zażegnany.

Strony

Skomentuj