Emerytur nie będzie, ale przedtem pazerne państwo spróbuje nas okraść jeszcze bardziej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Każda piramida finansowa działa prężnie do czasu, gdy po prostu spektakularnie bankrutuje. Zwykle też charakterystyczne jest to, że całe rzesze oszukanych ludzi do końca wierzą, że robią dobry interes, który zapewni im godziwy zarobek. Taką piramidą finansową są państwowe systemy emerytalne i na szczęście zauważa to coraz więcej ludzi.

 

Gdy tysiące osób wpłacało na konta Amber Gold oszczędności swojego życia licząc na zyski ze sprzedaży złota większość z nich sądziła, że robi świetny interes. Fundamenty wydawały się dobre a rynek metali notował tylko zyski, w końcu prawdziwe pieniądze to złoto. Jednak sen o zyskach prysnął jak mydlana bańka, gdy okazało się, że nie ma pieniędzy ani kruszcu. Mniej więcej w tym samym momencie znajdujemy się w tej chwili w kontekście zrozumienia stanu posiadania naszych systemów emerytalnych.

 

Większość ludzi naprawdę wierzy, że mityczny "rząd" coś wymyśli i zapewni im "godziwą emeryturę", na którą, jak wierzą ci ludzie, sami sobie zasłużyli, czasami kilkoma dekadami ciężkiej pracy. Problem polega jednak na tym, że ukradzione im pieniądze zostały już dawno wydane i ludzie ci nie mają zupełnie nic. Pozostaje im przerażenie wizją przyszłości na łasce coraz bardziej opresyjnego rządu, który może z nimi zrobić wszystko, nawet poddać ich eutanazji w celu ratowania budżetu.

 

W przypadku Polski jest to jeszcze bardziej dramatyczne, bo oprócz tego, że pracujący Polak jest okradany z około 50% wypracowanych środków to jeszcze rząd, z jego własnych pieniędzy poprzez zagraniczne instytucje finansowe, zadłuża się w tak zwanych OFE, które wykupują obligacje, od których kiedyś teoretycznie dostaną odsetki. Kto je zapłaci? Oczywiście ci sami, którzy pożyczyli pieniądze polskiemu rządowi. Najlepszy interes robią oczywiście zagraniczne instytucje finansowe, które obracając naszymi pieniędzmi zarabiają na bandyckich prowizjach. Efekt jest taki, że zadłużyliśmy się u samych siebie i aby się ratować rząd planuje likwidację OFE.

 

Co ciekawe przyklaskują temu pomysłowi same OFE, które musiałyby niedługo zacząć wypłacać pierwsze emerytury, a wiadomo, że nie o to w tym ewidentnym przekręcie zafundowanym Polakom chodziło. Cel OFE był prosty, spłata długów zaciągniętych przez Gierka. Tych samych, które rzekomo nam umorzono. Banki nie mogły przecież zostać ze stratami. Teraz będzie się mamiło Polaków mirażami w postaci indywidualnych kont w ZUS, gdzie zbierają się zobowiązania względem okradanych obywateli.

 

Nie łudźmy się. Rząd nic nie wymyśli i ZUS wkrótce zbankrutuje. Polskie środowiska libertariańskie  (nie mylić z liberalnymi) od lat ostrzegają, że nadchodzi ewidentne bankructwo systemu. Do tej pory nikt tych ostrzeżeń nie słuchał, ale wygląda na to, że czarny scenariusz zaczyna się ziszczać na naszych oczach. Pieniędzy po prostu nie ma wystarczająco dużo, aby zapewnić ludziom minimum egzystencji. Już teraz wypłaca się ludziom świadczenia z kredytów. Oczywiście uprzywilejowane grupy społeczne na razie otrzymują jeszcze wypłaty świadczeń, ale to się wkrótce skończy. Świadczą o tym nerwowe plany nasilenia grabieży, na tych, którym jeszcze się chce pracować, które ujawniło niedawno Ministerstwo Finansów.

 

Z pewnością skończy się to kolejną wielką emigracją, bo opresyjność państwa dochodzi do poziomu, który może je po prostu zarżnąć, a wraz z nim miliony beneficjentów systemu nie dostanie pieniędzy, bo rząd nie zdoła ich dla nich ukraść. Po prostu nie będzie kogo okradać, a ci, którzy jednak pozostaną w kraju nad Wisłą, będą się zastanawiali po co tu jeszcze siedzą.

 

Kondycja systemu emerytalnego w Polsce jest tragiczna właśnie, dlatego, że jest coraz mniej osób płacących tak podatki zwane eufemistycznie składkami”. Ponad 3 miliony Polaków wyjechało już ze swojego kraju i płaci te podatki na zachodzie Europy. Są to prawdziwi szczęściarze, którzy kiedyś mają szansę na otrzymywanie swoich emerytur wypracowanych w innych systemach emerytalnych. Ludzie, którzy pozostają w Polsce są w bardzo złej sytuacji, a na starość będą w jeszcze gorszej.

 

Z wszystkich stron słyszymy mądre głowy mówiące, że powinniśmy odkładać na przyszłość. Państwo okrada jednak Polaków tak dotkliwie, że nawet gdyby chcieli, większość nie jest w stanie czegokolwiek odłożyć na starość. Nawet gdyby jednak byli w stanie coś odłożyć to ten sam rząd wymyśli sposób, aby ich okraść, czy to inflacją, czy dodatkowymi podatkami mnożonymi z dnia na dzień. Na końcu rządowi zawsze pozostanie realizacja wariantu cypryjskiego, który to scenariusz ratowania się już zawsze będzie kusił naszych oprawców.

 

Najlepszym zabezpieczeniem emerytalnym były, są i będą dzieci. Jednak w naszym wymierającym społeczeństwie współczynnik dzietności spadł do poziomu 1,3. To oznacza, że Polska się wyludnia i przyszli podatnicy będą musieli oddawać na emerytury swoich rodziców nie 50% wynagrodzenia a 70%. Do tego dojdzie oczywiście podatek dochodowy i wszechobecny VAT. To pytanie retoryczne czy ktoś, kogo praca jest warta 10 zł za godzinę zgodzi się na to, aby otrzymywać 3 zł.

 

Co ciekawe nie ma problemów z dzietnością wśród polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii gdzie wynosi ona znacznie powyżej 2. Oznacza to, że Polacy nie mają dzieci głównie w Polsce i prawdopodobnie przez szkodliwe działania rządu i kasty urzędali. Kluczowe pytanie, jakie powinniśmy sobie postawić brzmi, czy ci wszyscy ludzie, którzy wyjechali, oraz ich dzieci kiedyś do Polski wrócą. Jeśli tak, to jest jeszcze jakaś szansa, ale jeśli nie, to czeka nas trudny czas.

 

Co będzie dalej nie trudno zgadnąć. Sztuczki kreatywnej księgowości stosowanej przez protegowanego Georga Sorosa, będącego obecnie ministrem finansów naszego kraju, zaczynają się wyczerpywać. Świadczy o tym zapowiedź nasilenia opresji fiskalnej, kary mają być wlepiane hurtowo.  Mędrcy z MinFin nie słyszeli chyba nigdy o krzywej Laffera. Nieudacznicy pracujący tam potrafią wymyślać tylko kolejne przepisy, które będą miały uderzyć w obywateli, a zwłaszcza przedsiębiorców. Jednak efekt, jaki osiągną będzie zupełnie inny od oczekiwanego.

 

Najprawdopodobniej działania Jana Jacka Vincenta Rostowskiego i jego siepaczy spowodują zmniejszenie wpływów budżetowych, co wywoła jeszcze większą opresję fiskalną, będącą próbą ratowania tragicznej sytuacji.  Wielu przedsiębiorców podda się i zamkną swoją działalność w tym kraju, co wpłynie na wzrost bezrobocia. Jeszcze inni wyprowadzą swoje biznesy za granicę, co jeszcze bardziej pogorszy sytuację budżetu Rostowskiego. Jest to perspektywa przerażająca, ale większość roszczeniowo nastawionych obywateli naszego kraju dostrzeże to dopiero, gdy listonosz nie przyniesie ich renty czy emerytury.  

 

Wszystko wygląda na to, że im szybciej zbankrutuje ten szalony, wynaturzony socjalizm tym lepiej dla naszej przyszłości, bo ciągle tracimy czas i zamiast się bogacić, jako społeczeństwo biedniejemy i nieuchronnie zmierzamy w kierunku powtórki sytuacji z końca lat osiemdziesiątych.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika henrykxx56

Pisze ZUS i rząd, że trzeba

Pisze ZUS i rząd, że trzeba mieć starz żeby mieć wysoką emeryturę lub rentę. A kto wieku 36 lat na siłę wysłał mnie na rentę z zakazem całkowitej pracy, co ja sam, chciałem pracować to mądrale ZUS krzyczeli, że dla mnie się praca skończyła a teraz głoduję i każą mnie wyżyć za 900 zł miesięcznie to czyja wina moja czy ich mam na wszystko papiery. I wszystko drożeje a ja muszę żebrać, bo kiedy zachorowałem na raka to mnie wszyscy zostawili, bo, po co taki człowiek, komu jest potrzebny jak do niczego się nie nadaje. To jest taki kraj złodziei i oszustów. Marze, kiedy nasz kraj to znaczy naród zmądrzeje, co nie widzi, co się dzieje i co robi rząd z nami i ZUS. Bunt w Polsce już dawno powinien być tylko tu mieszkają same barany. Są zdrowi i radę sobie dają, ale jak nie daj boże coś im się stanie to będą na takim samym poziomie, jakim ja teraz, bo nikt nie pomoże a na pewno nie rząd ani ZUS. Porównując inne państwa do nas, ale tylko to, co im pasuje tak jak abonament RTV we Włoszech czy w Finlandia tylko nie emerytury w tych państwach. Taki jest mądry nasz rząd, któremu brakuje tylko buntu. Lub straszyć naród wojskiem innego państwa a tak pomogą rządowi jak w 1939 roku wybuchła wojna wszyscy pomagali. Tak i teraz pomogą. A Policja i wojsko niech broni tych pasożytów z rządu i ZUS to w przyszłości sami będą głodować i chorować i już wasze dzieci chorują i niema leków i do specjalistów ciężko się dostać i brońcie tych patałachów dalej. To wasze rodzice i dziadkowie was przeklną. Tyle lat po wojnie zamiast lepiej to z dnia na dzień jest gorzej i nie zanosi się na poprawę, że będzie lepiej w kraju. Żegnam i czekam na bunt.

Portret użytkownika sasa

ZUS - bankrutuje ?? niech

ZUS - bankrutuje ?? niech większe fortece sobie budują niech wiecej urzędasów zatrudnia, a rząd niech zabiera ludziom wszystko, aż strach się bać co bedzie za X lat. Co mi po tym że jestem Polaką, skoro musiałam z tamtąd uciekać ?? chyba nie mamy być z czego dumni.

Portret użytkownika ArDoR

ZUS Kradnie i nie odda!...

ZUS Kradnie i nie odda!... tak krótko można podsumować to co wyprawia ta zbankrutowana instutucja nakładająca na nas kolejny podatek który ma czelność nazywać UBEZPIECZENIEM!!
Proponuje przeczytać ten artykuł, każdy kto płaci ZUS (a płacić muszą wszyscy) będzie żywotnie zainteresowany tym co mu się gwarantuje za te chorendalne składki "ubezpieczenia"...
http://zus.pox.pl/zus/sad-najwyzszy-skladki-zus-nie-sa-nasza-wlasnoscia.htm
Dla mnie to jest kpina!... jeśli dodać do tego ozusowanie każdej oddzielnej formy działalności, czyli pracujesz na 3ch etatach - płacisz 3x zus (zdrowotne) a na końcu okaże się że nie przepracowałeś odpowiedniej ilości lat i pozostaje już tylko zbieranie puszek pod śmietnikiemj (i założenie działalności gospodarczej żeby opłcacać zus - inaczej metody nie ma jeśli chcesz nabyć prawa do emerytury)
 
Naprawdę to wszystko jest chore... tylko my sobie jeszcze tego nie uświadamiamy należycie!

Portret użytkownika anya67

do autora tekstu o jakim Ty

do autora tekstu
o jakim Ty socjalizmie piszesz w ostatnich wersach ??
przeciez w Polsce jest dziki kapitalizm i nic wiecej
co do ludzi , ktorzy niestety zmuszeni beda do pozostania w dzikiej Polsce to beda to :
bogaci - im wszedzie dobrze
rzad - swinie koryta nie zostawia
emeryci i rencisci - za starzy , zbyt chorzy by uciec z tego szamba zwanego Polska
pozdrawiam z Uk

Portret użytkownika euklides

Dziki kapitalizm? Buahahaha

Dziki kapitalizm? Buahahaha dawno nie słyszałem lepszego żartu. Podatki takie jak mieli niewolnicy w starożytnym Rzymie, limity produkcyjne, koncesje, cła, akcyzy, płace minimalne, pozwolenia na pracę, prawa pracownika, obowiązkowe ubezpieczenia, fundusze socjalne, związki zawodowe, wraunki zabudowy, pozwolenia na ścięcie własnego drzewa, monopole państwowe, urzędy regulujące typu UKE, homologacje, ustawy antydumpingowe, regulowane warunki konkurencji, dotacje, pozowlenia na uprawy roślin, zamknięte korporacje zawodowe, kontyngenty, recepty, dopłaty do leków, certyfikaty dopuszczające towary do obrotu, certyfikaty dopuszczające produkty do użytku, ustalone odgórnie okresy gwarancji i kupa innych zakazów i nakazów o których nawet szkoda wspominać. Wystarczy rzucić okiem na ilość dyrektyw UE i makulaturę z dziennika ustaw ;). To wszystko nie ma NIC wspólnego z kapitalizmem.
 
Socjalistyczny wynalazek ZUS się sypie, a matołki zwalają to na kapitalizm Smile To już trzeba mieć nieźle sprany beret.

Portret użytkownika Ahrem

Nie masz racji. W starożytnym

Nie masz racji. W starożytnym Rzymie niewolnik owszem, płcił podatki jakie piszesz, ale jego pan w tej cenie go utrzymywał (jego i jego rodzinę; czyli jeść, ubrać, ew. medyk - jak się niewolnik ciężko rozchorował, a dobrze pracował dla pana). U nas po opłaceniu tych podatków musisz się sam utrzymać - czyli masz przerąbane; jest więc nawet gorzej niż w Rzymie. No, obiektywnie pewnie trochę lepiej, z uwagi na postęp cywilizacji. Ale i tak masakrycznie.
 
A tak na poważnie - mnie też ubawiła uwaga, że mamy w Polsce "dziki kapitalizm". To dowodzi, jak bardzo ludzie zostali wyprani ze zdrowego myślenia i jak bardzo socjalizm zatruł ludzkie dusze. To przerażające. Ci ludzie nie są źli, oni po prostu nie widzą. Chcą sprawiedliwości nie widząc, że walczą o jeszcze większą niesprawiedliwość. PRzerażające i bardzo, bardzo smutne.

Portret użytkownika ariel

Według danych konfederacji

Według danych konfederacji pracodawców, nieudolność, niekompetencja i zła wola urzędników zarżnęły kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorstw. Za ostatnie dziesięć lat. Według konfederacji, dało to efekt brakujących kilkudziesięciu miliardów w podatku. Czyli dokładnie tyle by uratować polskie państwo.
Nic wiecej nic mniej do dodania. Polskie państwo zarżnęło się samo.

Portret użytkownika Uwznioslony

Problem jest też w tym że

Problem jest też w tym że każdy z was gada że trzeba coś zrobić, glosować, nie głosować, wychodzić na ulice czy protestować propagować. Ale ilu z tych co tak mówią robi coś więcej? Samo pisanie na takich portalach jak ten też nie wiele zmienia, bo przeważnie czytają je ludzie którzy mają już jako taką świadomość co się dzieje. Ale miliony szarych ludzi którzy żyją wierząc w to co mówi się w TV nie są pewnych faktów świadomi i nie będą dopóki wy świadomi nie wskażecie im że ktoś ich dyma na pełnej linii. Chcecie coś zmienić ? to zacznijcie od swojego otoczenia, rodziny, znajomych itp. Możecie poprzeć też JOW www.zmieleni.pl i zachęcić innych do tego. 
Obecny stan rzeczy w tym kraju jest tak naprawdę zasługą nas wszystkich, naszych rodziców, dziadków i nas samych. Bo pozwoliliśmy rządzić idiotom i dalej nic z tym nie robimy licząc na to że samo się zrobi. Tak więc jak nic nie zrobimy to zapłacimy za to wszyscy. No może poza tymi którzy nawieją, ale na ten temat nawet nie chce mi się wypowiadać, bo na to że nawiali też pozwoliliśmy sami. TERAZ NARODZIE CIERP ZA SWOJA GŁUPOTĘ!

Strony

Skomentuj