Emerytowany generał z USA wezwał aby zamknąć nielojalnych Amerykanów w obozach na czas wojny z terroryzmem

Kategorie: 

Wesley Clark - źródło: pl.wikipedia.org
Stany Zjednoczone znane są głównie ze swojej wieloletniej walki z terroryzmem i ingerowania w sprawy innych państw. Ten rzekomo demokratyczny kraj, w którym mieszkańcy cierpią na brak wolności obywatelskiej, jest w stanie posunąć się do wszystkiego aby uciszać niewygodnych ludzi.

 

Idealnym przykładem tego, jak Stany Zjednoczone same siebie mianowały światowym żandarmem i zapędziły się w wojnie z terrorystami których nieraz same wspierały, jest wypowiedź emerytowanego generała Wesley Clarka, który był również naczelnym dowódcą Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie i przewodził operacji Allied Force w Kosowie w 1999 roku. Jego wypowiedź na antenie telewizji MCNBC wywołała niemały skandal. 

 

Emerytowany generał stwierdził, że należy identyfikować ludzi którzy mogą zostać zradykalizowani i zamykać ich w obozach, po czym dodał, że "musimy spojrzeć na to co oznacza samoradykalizacja, ponieważ jesteśmy w stanie wojny z tą grupą terrorystów". Czy generał nie miał przypadkiem na myśli obozów FEMA?

"Podczas II Wojny Światowej, gdy ktoś wspierał nazistowskie Niemcy na koszt Stanów Zjednoczonych, nie twierdziliśmy że to jest wolność słowa, zamykaliśmy go w obozie, był jeńcem wojennym. Jeśli ci ludzie są zradykalizowani i nie wspierają Stanów Zjednoczonych i są w zasadzie nielojalni wobec Stanów Zjednoczonych, to jest ich prawo. Natomiast naszym prawem i obowiązkiem jest odzielić ich od normalnego społeczeństwa na czas trwania konfliktu" - powiedział Wesley Clark.

Co więcej, Clark powiedział że sojusznicy USA, tacy jak Wielka Brytania, Niemcy czy Francja, również powinni spojrzeć na ich "procedury prawa krajowego". Oznacza to, że przeciętny człowiek powinien ślepo zaufać Stanom Zjednoczonym i wspierać ten kraj w walce z terrorystami. W przeciwnym wypadku, każdy kto sprzeciwi się władzy, może trafić do czegoś w rodzaju obozu koncentracyjnego.

 

Warto się teraz zastanowić czym właściwie są Stany Zjednoczone. Jest to kraj który najwięcej mówi o demokracji oraz wolności słowa i ludzi a jednocześnie sam próbuje na wszelkie możliwe sposoby kontrolować i uciszać nieposłusznych obywateli. USA najwięcej mówią o pokoju na świecie a w swojej historii wywołały najwięcej konfiktów zbrojnych, stosując się do prowokacji lub tworząc kontrolowane rewolucje w innych krajach. Każdy kto wskazuje na te fakty, jest natychmiast określany jako radykał lub terrorysta.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika antysystem

tylko czemu ten palant nie

tylko czemu ten palant nie mówi ze bank którego włascicielem był dziadek Busch sponsorował dojscie hitlera do władzy amerykanie to barany prowadzone na ubój za obecna sytuacje na swiecie odpowiada ameryka to amerykanska polityka jezt zagrożeniem dla nas wszystkich powinnismy walczyc z systemem z medialna propagandą oni wiedzą ze najwiekszym zagrożeniem jes człowiek swiadomy i wolny 

Portret użytkownika Has$

 W pi... zaczęło się ? Czy w

 W pi... zaczęło się ? Czy w przyszłości , jak obozy FEMA zaczną być zapełniane ( urobione społeczeństwo przytaknie temu) , to czekają Nas np: deportacje (jak teraz np: za narkotyki ) za np MYŚLOZBRODNIE ( oczywiście trzeba byc kretynem żeby to robić FB ) w stylu : Yanky go Home !  albo Got fuck USA ! ... czyli koniec wolności w necie... bo Cie deportują (w końcu dostaniemy zielona kartę ;)  ) ...no to .... !!!

Portret użytkownika wielkiehalo

Co by nie mówić, to jednak w

Co by nie mówić, to jednak w wielu stanach USA ludzie jeszcze mogą posiadać broń, więć ta wolność, ograniczana raczej mentalnie niźli bezpośrednio, nie jest jeszcze tak do końca stracona. Gorzej jest u nas i w innych krajach wasalnych wobec USA, ale być może to jest ta droga, w którą idą szatany, a amerykański obóz koncentracyjny w Polsce jest zapowiedzią dalszej rozbudowy takich ośrodków, zresztą, co mówić o Polsce, takie Guantanamo jest wielekroć większe niźli Auschwitz. Pozdrawiam

Portret użytkownika achiles

I OTO W TYM WSZYSTKIM TU DZIŚ

I OTO W TYM WSZYSTKIM TU DZIŚ CHODZI:

Połączona z 2/3 ludności świata w ramach Szanghajskiej Organizacji  Współpracy i BRICS to właśnie Rosja, a nie USA, znajduje się w centrum areny  międzynarodowej, uważa amerykański dziennikarz Phil Butler.W ostatnim czasie  USA są odizolowane od większości świata, pisze amerykański dziennikarz Phil  Butler. „Nasi nas zdradzili, świat już ma po uszy amerykańskiej hegemonii i  ucisku, a na Wschodzie pojawiła się nowa gwiazda, rozpoznawalna już teraz” –  uważa Butler. Jego zdaniem, prezydentowi Stanów Zjednoczonych Barackowi  Obamie i neokonserwatystom udało się bezpowrotnie zagnać USA w izolację od  świata, podczas gdy Rosja coraz jaśniej pokazuje się na globalnej  arenie. „Połączywszy się z 2/3 ludności świata to właśnie Rosjanie, a nie  Nowojorczycy czy kalifornijska elita, znajdują się w centrum areny  międzynarodowej” – pisze dziennikarz, podkreślając znaczenie szczytów grupy  BRICS i SOW. Według jego słów, liderzy 15 państw z trzech kontynentów  spotkali się w Ufie, aby ogłosić o wyjściu z cienia interesów biznesowych Stanów  Zjednoczonych. Spotkania na najwyższym szczeblu zakończyły się konkretnymi porozumieniami, nie tylko umieszczającymi te organizacje w międzynarodowym kontekście, ale i zakładającymi podstawy dla współpracy w dziedzinie polityki zagranicznej, a także stwarzającymi warunki dla rozszerzenia wzajemnego handlu i realizacji gigantycznego potencjału inwestowania i wymiany technologii na wielką skalę. Czyniąc tego typu oświadczenia, Rosja wraz z innymi państwami pozbawiła USA i ich sojuszników dostępu do tego bezmiernego potencjału, podkreśla Butler. „Z jednej strony ekonomiczno-strategicznego medalu znajdują się USA i coraz bardziej fragmentaryczny sojusz państw zachodnich. Z drugiej strony staje progresywna grupa z praktycznie niezliczonymi zasobami i potencjałem” – uważa dziennikarz. Zdaniem Phila Butlera, na dzień dzisiejszy Ameryka Północna stanowi wyspę, Wielka Brytania już dawno straciła swoje znaczenie, a Unia Europejska stara się po prostu jeszcze utrzymać się na powierzchni.

 

Portret użytkownika dąb

To przedruk z Prawdy czy

To przedruk z Prawdy czy Konsomolca? Właśnie Chiny zerwały kontrakt wart 30 miliadrdów $ z Gazpromem na dostawę z Syberii gazu. Dziwne , że Chinczycy i ruscy liczą umowy w dolarach. Chiny wolą tańszy gaz skroplony sprowadzać z Australii . Chiny nie udzieliły też wsparcia finansowego Rosji by ta mogła przetrwać sankcje zachodnie. Dodatkowo w Chnach odkryto gaz łupkowy w ilości 500 miliardów 3 tak też Chiny tak jak USA mogą się stać jego eksporterem . I w ten sposób przy wejściu na rynek dodatkowo Iranu Rosja staje się zerem . Przedrukowywanie z rosyjskich gazet artykułów propagandowych nic ci nie da . Nigdy nie wracasz do swoich starych wypowiedzi mających udowodnić wyższość Rosji bo to co opisywałeś stawało się blamażem    

Portret użytkownika achiles

HAHAHAHA, mało im jeszcze TVP

HAHAHAHA, mało im jeszcze TVP REŻIMOWEJ, wsi24, POLSZMATU, BANDEROWSKIEJ REPUBLIKI, to se jeszcze to wymyślili, by na cały świat słać swe PROPAGANDOWE SZMIRY :

Polska planuje przeprowadzić w Warszawie konferencję sponsorów nt. stworzenia w Europie telewizji rosyjskojęzycznej - oznajmił przebywający w Brukseli minister spraw zagranicznych Polski Grzegorz Schetyna.„Będzie to nowy projekt, inicjatorami stworzenia rosyjskojęzycznej telewizji jest Holandia i Polska" — powiedziałon przed rozpoczęciem spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów członkowskich UE. „10 września chcemy zwołać dużą konferencję sponsorów w Warszawie. Będziemy przekonywać państwa UE co do konieczności stworzenia takiej telewizji w języku rosyjskim" — podkreślił Schetyna.  Według niego, rosyjskojęzyczna telewizja, prezentująca europejski punkt widzenia, może zacząć nadawanie w 2016 roku.  „Jest to duży stabilny projekt, trzeba jedynie rozwiązać kwestię finansowania" — dodał.

 

Portret użytkownika achiles

Wystrzelony w marcu rosyjski

Wystrzelony w marcu rosyjski satelita wojskowy Kosmos-2504 przyciągnął uwagę amerykańskich specjalistów - podaje SpaceNews. Według słów rzecznika Pentagonu, satelita odbył co najmniej 11 manewrów w celu zbliżenia z górnym stopniem, który wyprowadził go na orbitę.„Taka możliwość manewrowania, choć i nieobowiązkowo, świadczy o tym, że chodzi o orbitalną broń antysatelitarną" — pisze portal. Przedstawiciele Sił Powietrznych oświadczyli wcześniej, że uważnie śledzili satelitę, a później dołączyli do nich niezależni eksperci. Kosmos-2504 także uważnie śledzi połączone centrum operacji kosmicznych strategicznego dowództwa USA — dodaje SpaceNews. Urzędnicy Departamentu Obrony USA obawiają się, że ten satelita razem z analogicznym Kosmosem-2499 stwarzają zagrożenie dla amerykańskich systemów kosmicznych. Według słów Johna Sheldona, dyrektora Instytutu George'a Marshalla, manewry satelity pokazują, że „Rosja i Chiny dysponują możliwościami, które w przyszłości mogą sprowadzić na USA problemy". 

Portret użytkownika Odważniak

Tak naprawdę, to

Tak naprawdę, to wystarczyłoby zestrzelić ze dwa satelity od telefonów i gps, i następuje paraliż komunikacyjny w 50%, bo kto ma jeszcze telefon na kablu? Kto z młodzieży potrafi posługiwać się mapą analogową na papierze? Kto bez fejsa w telefonie zachowa spokój i nie popadnie w głód uzależnieniowy? A na głodzie, ludzie, wiadomo. Opóźniłoby się wszystko, np dostawy do sklepów, po pizze trzeba by pójść nogami, i nie wiadomo jakie jeszcze straszne rzeczy mogłyby się przytrafić homo cybernetykus. Skoro amerykańce trzęsą gaciami, to znaczy, że mierząc innych swoją miarą, albo taki system już mają, ale marny i drugiego w razie wu nie mają jeszcze, albo chcieliby mieć, ale nie dają rady, bo naukowcy z Indii, Rosji, Polski i Chin nie chcą już pracować u nich, za niby dolary, które dają im siedzenie w klatkach samochodów w korkach, dziadowskie jedzenie i przyjemność obcowania z sterroryzowanym mundurowo narodem bojącym się własnego cienia, plus arogancja wystarczająca na dziesięciu.

Strony

Skomentuj