Elon Musk zapowiedział, że „humanoidalny robot Tesli będzie gotowy pod koniec września”

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Tesla zaprezentuje działający prototyp swojego humanoidalnego robota Optimus w ramach Dnia Sztucznej Inteligencji pod koniec września tego roku. Założyciel i dyrektor generalny Elon Musk powiedział, że odkłada kolejne ważne wydarzenie firmy, aby dać inżynierom więcej czasu na przygotowanie funkcjonalnego prototypu. Data Dnia Sztucznej Inteligencji została przesunięta o nieco ponad miesiąc, tj. z 19 sierpnia na 30 września.

 

„Tesla przekłada Dzień AI na 30 września, ponieważ do tego czasu będziemy mieli działający prototyp Optimusa” - napisał na Twitterze Musk.

 

W zeszłym miesiącu Elon Musk ogłosił nowy „Dzień AI” – drugą prezentację poświęconą obecnym i przyszłym projektom Tesli. W przeciwieństwie do Battery Day, który Tesla również organizuje co roku, ta konferencja jest tylko pośrednio związana z pojazdami elektrycznymi marki. To na niej firma opowiada o swoich produktach technologicznych, takich jak superkomputer Dojo i zaawansowane algorytmy wdrażania autopilota.

 

Przemawiając na ostatnim wydarzeniu, w sierpniu 2021 r., Musk powiedział, że Tesla rozpoczął prace nad autonomicznym robotem przeznaczonym do wykonywania „ludzkich zadań”. Na samej prezentacji robot został przedstawiony przez aktora w stylowym kombinezonie. Szef firmy wyjaśnił, że humanoid jest na wczesnym etapie rozwoju i nie jest jeszcze gotowy do pojawienia się publicznie. Jednak Musk obiecał mieć działający prototyp do końca 2022 roku. Najwyraźniej przedsiębiorca zamierza dotrzymać słowa. Tesla Optimus będzie ważną częścią AI Day 2022.

 

Jeśli chodzi o cechy i funkcje robota, nie ma jeszcze żadnych szczegółów. W marcu tego roku szef Tesli powiedział, że ten robot będzie „pierwszym droidem ogólnego przeznaczenia”. Oznacza to, że humanoid będzie mógł uczyć się na przykładzie ludzi i przetwarzać te zadania, do których nie został pierwotnie stworzony. Musk wierzy, że w przyszłości robot zamieni się w „naczynie” do pobierania wiedzy, a nawet osobowości jego właścicieli. Podejście projektowe dla Optimusa jest również dość proste. Firma pracuje nad maszyną, która będzie replikować ludzkie ciało. Firma tłumaczyła to tym, że ludzie już sobie zaaranżowali otaczający ich świat, więc najwygodniej rozwiązywać codzienne zadania w domu lub w pracy, gdy ma się dwie nogi i dwie ręce.

 

Musk powiedział również w marcu tego roku, że Tesla zamierza przetestować Optimusa w 2023 roku. W pierwszej kolejności firma będzie dostarczać małe partie robotów ograniczonemu gronu klientów i będzie badać, w jaki sposób są wykorzystywane przez odbiorców testowych, a następnie organizować masową produkcję.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Grzesio Janik

Wiadomo że takie roboty się

Wiadomo że takie roboty się pojawią, kwestia czasu, ja chciałbym mieć też takiego, do roboty żebym sam nie musiał nic robić jeno zajoł bym się sobą , czytaniem, sztuką, co kto lubi. Jak na razie zwykły człowiek jest takim robotem który zapierdala na polityków i całe celebryckie bagno i nie ma czasu na nic. A kurwy się bawią na bankietach ,żreją kawior i szyneczkę za 5 koła. A ty parówy kurwa z kaszą przy niedzieli, a w tygodniu ślimaki i robaczki. Wyborcy pisiorów już zapowiedzieli że choćby wszystko podrożało 20x to i tak oni będą popierać małego okrutnego karła i jego pinokia. Do końca łykać będą syf z telewizora choćby mieli i zdechnąć.

Portret użytkownika mordo schab ciało

Wyborcy pisiorów już

Wyborcy pisiorów już zapowiedzieli że choćby wszystko podrożało 20x to i tak oni będą popierać małego okrutnego karła i jego pinokia.

Mówiłem wam, żebyście nie generalizowali, bo ci, którzy polecieli głosować jako pierwsi, to są ich właściwi wyborcy. Ci drudzy, którzy poszli później, nie mieli pozostawionego wyboru, bo wasze popierdolone prawo głosowania jest takie, że nie da rady zagłosować w późniejszym czasie na inną partię, bo te odpadają z automatu.

Ktoś, kto hipotetycznie wrócił z delegacji, nie miał czasu, był w szpitalu albo nie mógł się zdecydować, nie jest w stanie zagłosować tak, jakby chciał z powodu zawężania wyboru.

 

No ale polski imbecyl będzie jak mantrę nazywał wszystkich wyborcami PiSu. Jak się okazuje, jaki naród takie prawo. Chuje i tyle.

 

Zresztą nic to nie zmienia jak już kiedyś pisałem. To tak, jakbyś miał wybrać, którą ręką gangster ma cię postrzelić.

Portret użytkownika Dariusz Błaszczak

Doprawić robotowi cycki plus

Doprawić robotowi cycki plus sztuczną piczkę i elon musk w końcu będzie miał żonę która go nie pobije ani nie wydyma na grube miliony. Jak będzie niegrzeczna to ją przeprogramuje i po kłopocie. A jak elon zainstaluje sobie czipa w głowie to będzie się z żonką komunikował przez interneta. Jedzie sobie elon zmęczony z roboty i wydaje zdalne dyspozycje.

Portret użytkownika Mojeimię44

Spokoluz w Izraelu jest tylko

Spokoluz w Izraelu jest tylko 6,5 mln żydów i żeby im podbić status społeczny wśród narodów świata ich rząd nie musi sprzedawać tyle gazu co 150 milionowa Rosja. Nawet jak będą sprzedawać 1/5 tego co Rosja ( bo pogłębia się kryzys) to i tak podczas gdy cały świat będzie cierpiał oni będą żyli jak pączki w maśle. Zauważ, że UE nawet nie zrobiła przetargu na ten gaz a w zwykły sposób zdecydowała, że będzie on z Izraela. Przypadek? Nie. To nie jest przypadek. To działania żydowskich lobbystów i wielka, bardzo wielka kasa na łapówki. 

Wszyscy będziemy przegranymi tego dealu gdyż ten gaz nigdy nie będzie tak tani jak rosyjski więc o tanią przyszłość  dla mas będzie bardzo ciężko. 

Portret użytkownika spokoluz

Poczekamy, pożyjemy i

Poczekamy, pożyjemy i zobaczymy - już kiedyś napisałem , że demontaż UE i srato się zaczął bo jest wewnętrzny konflikt interesów a nie po to leżą dwie nitki nord stream . Siła i potęga gospodarek usmani , brytków , niemców , francoli , włochów polegała na surowcach z rosji. Od końca XIX w. pierwsi na dużą skale zaczeli ruskich doić brytki. Każda późniejsza wojna ( militarna , ideologiczna komunizm , religijna komunizm ) miała na celu rozbicie rusków na drobne , przejęcie bogactw naturalnych i zniewolenie autochtonów aby zapie..li na nich aby mogli swoje zniewolenie napedzane tą siłą rozszerzać.

Te tereny różnie się nazywały w długiej wielotysięcznej historii i wielokrotnie ktoś chciał to podbić a jednak nadal nikt tego nie dokonał.

Jak będzie tym razem - musimy poczekać.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika mordo schab ciało

To taka odmiana tuska tylko,

To taka odmiana Tuska tylko, że w tematyce androidów. Bardziej gwiazdor na posługach, absolutnie żaden wizjoner.

Cwaniakuje i chwieje rynkiem. Jego fani, zanim wyrósł spod ziemi, chodzili pewnie w okularach trójwymiarowych z radiem na plecach.

 

Brzydze się tym gościem.

i ta nazwa Tesla. Na cześć Nikoli Tesli może? W grobie się przewraca z powodu takiego plugastwa. Wykorzystał jego nazwisko, by przekoloryzować rzeczywistą, wątpliwą wartość swojej firmy.

Portret użytkownika Kwazar

No i co z właściwie z tego ?

No i co z właściwie z tego ? Czy jest to tylko kolejny chorej wyobraźni krok w celu jeszcze większego spirerdolenia tego, co już jest kompletnie pośród cywilizacji ludzi spierdolone ? Zawsze w końcu może być jeszcze gorzej i o krok dalej niż jest. No i spoko...    :))))) 

Strony

Skomentuj