Elon Musk zapowiada nowość. Samochody Tesla będzie można sterować zdalnie

Kategorie: 

Źródło: Tesla

Informacja w sam raz dla fanów motoryzacji i nowinek technologicznych – Elon Musk zapowiedział aktualizację oprogramowania dla samochodów marki Tesla. Już wkrótce, właściciele tych pojazdów będą mogli je sterować zdalnie oraz przywoływać je do siebie z pomocą smartfona.

 

Musk ogłosił na Twitterze rozszerzenie funkcji zdalnego parkowania „Summon” dla wszystkich samochodów Tesla, które zostały wyprodukowane w przeciągu ostatnich dwóch lat. Rozszerzenie to wprowadza nowe możliwości. Samochody będzie można przywołać z parkingu lub sterować nimi niczym zabawką, ale tylko gdy pojazd znajduje się w zasięgu wzroku. Ponadto, przytrzymując przycisk „Summon” na aplikacji Tesla, samochód będzie podążał za swoim właścicielem.

 

Jest to kolejny krok ku pełnej autonomizacji pojazdów osobowych. Jesteśmy stopniowo przyzwyczajani do samojeżdżących samochodów, zdolnych do wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych manewrów na jezdni. Znane na świecie koncerny motoryzacyjne przedstawiają swoje własne koncepcje futurystycznych samochodów, przypominających luksusowe limuzyny, które obsługiwane są przez sztuczną inteligencję i nie posiadają kierownicy.

Źródło: Toyota

Autonomiczne samochody testowane są od lat i minie jeszcze sporo czasu, zanim samojeżdżące maszyny pojawią się na ulicach wielkich miast. Koncerny mają przed sobą wielkie wyzwanie – muszą opracować samochód, który będzie przede wszystkim bezpieczny dla ludzi, zarówno dla kierowcy, jak i otoczenia.

 

Choć dochodziło już do licznych wypadków z udziałem autonomicznych samochodów, koncerny motoryzacyjne przekonują, że przyszłe pojazdy będą na tyle zaawansowane, że zredukują liczbę kolizji drogowych niemal do zera. Elon Musk swego czasu powiedział, że w przyszłości, ludzie powinni dostać zakaz obsługiwania samochodów, aby nie narażać innych. W ten sposób zasugerował, że sztuczna inteligencja stanie się lepszym kierowcą od człowieka.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Joker

Tak. Ludzie będą mieli zakaz

Tak. Ludzie będą mieli zakaz na to, zakaz na tamto. Wszystko będą za nas robiły maszyny. Corwz większy postęp ogólnego skretynienia. Siedzieć w fotelu przed telewizorem i nawet piwo będzie podawać robot bo istnieje niebezpieczeństwo że gdy człowiek wstanie, pojdzie do lodówki to może się poslizgnac i potłuc, coś sobie złamać, nie daj Boże skręcić kark. Fajnie że są ułatwienia w życiu. Można robić opłaty przez internet i nie trzeba biegać na pocztę czy gdzieś. Ludzie jednak powinni mieć wybór. Chcesz prowadzić auto to je prowadzisz. Boisz się i masz możliwość siedziec np z tyłu gdy auto samo jedzie ok. Ale wprowadzać co chwilę nowe zakazy to trochę chore.

Skomentuj