Elon Musk zamierza stworzyć urządzenie umożliwiające telepatię

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Firma Elona Muska, Neuralink, planuje stworzyć technologię wymiany myśli na odległość. Według naukowców, ze względu na szybki rozwój komputerów oraz sztucznej inteligencji, w niedalekiej przyszłości ludzie będą potrzebować specjalnych implantów, aby nadążyć za napływającymi informacjami. Implanty te mają być wykorzystywane do wymiany myśli między ludźmi.

 

Firma planuje przede wszystkim rozwój urządzeń i technologii dla osób z uszkodzeniem mózgu w wyniku udaru lub po usunięciu guza. Elon Musk jest przekonany, że pierwsze telepatyczne urządzenia autorstwa jego firmy zostaną przedstawione w ciągu czterech najbliższych lat.

Przedsiębiorca założył firmę Neuralink pod koniec marca 2017 roku. Jej głównym celem jest opracowanie implantacji elektrod w mózgu. W ten sposób ludzie będą mogli wymieniać się między sobą myślami lub pobierać je z komputera.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Nazwisko lub pseudonim

W tv non stop pokazują się

W tv non stop pokazują się programy w których od lat mamy pamięci holograficzne, terapie genowe, komórki macierzyste, cuda medycyny, cuda chemii, telepatię z neuroczipami, lasery, każdy zarabia po 4 000, co raz to nowe modele samochodów elektrycznych, na wodór, na wodę, teleskopy, rdioteleskopy, ogniwa paliwowe, superogniwa słoneczne, superakumulatory, zewsząd otaczają wszystkich instytucje gwarantujące najlepszą obsługę klienta, wokoło same sklepy oferujące najwyższą jakość towaru, w galileo czy "jak to jest zrobione" lecą reklamówki wmiawiające, że jak najbardziej chujowe jedzenie zrobione jest z samych naturalnych składnikóœ najwyższe jakości itd itp.
A jak dojdzie do konieczności skorzystania z tych cudów o których się słyszy od 20-30 lat to jakoś nichuja: dentysta wierci jak 7 tysięcy lat temu (tylko nie kamieniem a mechanicznym urządzeniem), komórki macierzyste - jak yeti (każdy słyszał nikt nie widział), chemia i farmakologia nadaje się najwyżej do tępienia szczurów, najwyższa jakość towaru okazuje się zwykłym badziewiem mającym przetrwać do końca gwarancji, najwyższa jakośc usług okazuje się marketingowym pierdoleniem mającym wcisnąć ludziom coś czego niepotrzebują.
Dlatego jeżeli czipowa telepatia nie okaże się super narzędziem do zabijania lub sterowania ludzkością - odejdzie w niebyt jak ww "cuda techniki".

Portret użytkownika Pietr Falko

cyfryzacja społeczeństwa

cyfryzacja społeczeństwa postępuje tak szybko, że Stanisław Lem czy np Huxley mogliby w to nie uwierzyć. Większość zagładę ludzkości widzi w atomie ale jak na ironię po prosu zmienimy się w maszyny z pozoru przypominające ludzi.

Skomentuj