Elon Musk zamierza już w 2022 roku zacząć implantowanie chipów w mózgach

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Elon Musk powiedział niedawno, że wiele wskazuje na to, że jego nowy startup zajmujący się tworzeniem interfejsu mózg-komputer, przetestuje swój pierwszy komercyjny produkt już w 2022 roku. Projekt powstający w firmie Neuralink, ma docelowo przywrócić funkcjonalność całego ciała u tetraplegików i osób z zaburzeniami chodzenia.

 

W wywiadzie dla The Wall Street Journal, Elon Musk powiedział, że firma planuje zainstalować chipy w ludzkim mózgu już w przyszłym roku. Neuralink został z powodzeniem wszczepiony do mózgu małpy i jest teraz gotowy do przejścia do eksperymentów z udziałem ludzi. Neuralink skoncentruje swoje implanty mózgowe na pacjentach niepełnosprawnych, starając się przywrócić im możliwość używania kończyn. Po wejściu tej technologii do obiegu, pierwsze produkty Neuralink umożliwiłyby osobie sparaliżowanej korzystanie ze smartfona, a późniejsze wersje pomogłyby paraplegikom znów chodzić.

 

Elon Musk już od wielu lat postuluje, że jedynym ratunkiem dla ludzkości, przed ciągłym rozwojem sztucznej inteligencji, jest idea transhumanizmu. Zakłada ona korzystanie z najnowszych technologii i połączenie się z nią w sensie fizycznym. Mowa tu o przekształceniu człowieka w cyborga, który stanie się silniejszy i mądrzejszy np. dzięki zaawansowanym protezom czy implantom podłączonym do naszego mózgu. W przeciwnym wypadku, miliarder ostrzega, że możemy przegrać "konkurencję" z robotami i sztuczną inteligencją.

 

Warto przypomnieć, że firma Muska ogłosiła swój pierwszy sukces jeszcze w sierpniu ubiegłego roku. Firma opublikowała wtedy nagranie wideo świni o imieniu Gertrude, której chirurgicznie wszczepiono urządzenie do monitorowania mózgu, które umożliwiało rejestrowanie jego aktywności na w czasie rzeczywistym. W kwietniu tego roku, startup opublikował film przedstawiający małpę o imieniu Pager, która wykorzystując działający chip interfejsu mózg-komputer, była w stanie grać w gry wideo

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

A pamiętasz film "Robocop" i

A pamiętasz film "Robocop" i co się stało gdy wykorzystano mózg przestępcy do zbudowania potężnego cyborga ? Trzeba uważać komu się daje nadludzkie możliwości. Nie mówiąc już o tym , że eksperymenty na ludziach są zabronione gdyż nikt im (więźniom) nie odebrał praw człowieka. 

Portret użytkownika StrasznaPrawda

To są projekty wojskowe

To są projekty wojskowe tworzone i testowany na porywanych ludziach w tajnych podziemnych laboratoriach już od kilkudziesięciu lat, natomiast USA w przeciwieństwie do Rosji albo Chin są o tyle bezczelne, że muszą wynajmować jakiś klaunów i aktorów pokroju Elon Musk aby przygotować ludzi do ujawnienia wersji demo sprzed iluś tam lat takich technologii.

Portret użytkownika b@ron

takie tajne a ty o nich wiesz

takie tajne a ty o nich wiesz? nie zmienia to faktu, że po części możesz mieć rację... dziwnych rzeczy na świecie nie brakuje ale ludziom jest za wygodnie żeby je dostrzegać, a jak nawet dostrzegą, to olewają, bo to jest sprzeczne z nauką (czyt. oprogramowaniem)

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Quark

Nie namawiaj nikogo do

Nie namawiaj nikogo do eksperymentowania z energią kundalini bo trzeba być wpierw "duchowo" - psychicznie , świadomościowo będąc bardzo rozwiniętym - odpowiednio przygotowanym na uruchomienie tego procesu przemian energetycznych w ciele. I samo tej energii uruchomienie nie ma nic wspólnego z oświeceniem . Co więcej pobudzenie kundalini nie będąc wcześniej na nią przygotowanym może i z pewnością przyniesie wiele szkody takiemu "praktykantowi" otwierając przed nim wrota do zakładu zamkniętego bez klamek .. 

Strony

Skomentuj