Elon Musk zademonstrował działający implant mózgu, który umożliwi zapisywanie wspomnień

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Podczas piątkowej prezentacji, Elon Musk przedstawił światu nową, bardziej zaawansowaną wersję implantu Neuralink. Okazuje się, że wprowadzenie do życia codziennego nowej technologii jest znacznie bliżej, niż sądzono.

 

Musk zademonstrował swój nowy implant na kilku świniach. Jedno ze zwierząt posiadało wszczepiony implant, podczas gdy drugie miało wcześniej implant w czaszce, lecz został usunięty. W ten sposób poniekąd udowodniono, że implanty Neuralink są bezpieczne i można je także usuwać z organizmu bez żadnych konsekwencji zdrowotnych.

 

Chip Neuralink drugiej generacji jest bardziej kompaktowy i niewidoczny z zewnątrz. Zawiera 1024 cienkich elektrod, które penetrują zewnętrzną warstwę mózgu, a także Bluetooth dla komunikacji bezprzewodowej, choć Elon Musk zapowiedział, że ostateczna wersja implantu będzie posiadała inną technologię radiową. Chip instaluje robot chirurgiczny, który wykonuje całą robotę za człowieka – wykonuje nacięcie, umieszcza implant w wydrążonej wcześniej jamie w czaszce i zamyka ranę. Cały zabieg jest podobno nieskomplikowany, bezpieczny i nie wymaga podawania znieczulenia ogólnego. Równie łatwe jest podobno usuwanie implantu.

Podczas demonstracji na świniach pokazano jedynie, że z pomocą implantu Neuralink można monitorować w czasie rzeczywistym aktywność neuronową i transmitować ją bezprzewodowo na komputer. Jednak urządzenie to ma docelowo leczyć różne zaburzenia psychiczne i neurologiczne, a także zaburzenia słuchu i wzroku, utratę pamięci, paraliż i uszkodzenia mózgu. Technologia ma zatem ogromny potencjał medyczny i nie tylko.

 

Elon Musk chce, aby ludzie z pomocą implantów Neuralink mogli „telepatycznie” komunikować się z innymi osobami lub z komputerami, czyli wyłącznie za pomocą myśli. Powstaną nowe usługi, które pozwolą np. tworzyć kopie zapasowe i przywracać wspomnienia. Musk nawiązał również do możliwości łączenia się ze swoim cyfrowym awatarem, czy uzyskania „superwzroku”. Zatem możliwości wydają się być wręcz nieograniczone, lecz technologia stwarza pewne oczywiste zagrożenia. Hakerzy będą mogli jeszcze łatwiej wykraść cudzą tożsamość, a nawet osobowość. Z kolei dla rządzących jest to idealna metoda inwigilacji obywateli.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Podczas demonstracji na

"Podczas demonstracji na świniach pokazano jedynie, że z pomocą implantu Neuralink można monitorować w czasie rzeczywistym aktywność neuronową i transmitować ją bezprzewodowo na komputer" ------> strzałka ! No to super ! Nie wiem dlaczego, ale na komputer MOŻNA  i potem mryga na LCD.No i poza tym, to świnia i człowiek to jest prawe to samo, a jak nie, to zamiennie, to samo jest. 

Portret użytkownika inzynier magister

chcą zrobić z polskich dzieci

chcą zrobić z polskich dzieci hybrydy !!!

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak skierował do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa nielegalnej sprzedaży osobom małoletnim środków farmakologicznych wspomagających modyfikację płci.„Tygodnik Solidarność” w artykule „Zmień sobie płeć, dzieciaku” (nr 32, sierpień 2020) opisuje dziennikarskie śledztwo, które ujawniło, że na internetowych czatach dla transaktywistów osoby małoletnie – np. 14-letnia dziewczynka – są informowane m.in. o nielegalnych sposobach zdobycia środków hormonalnych,  które „wpływają na cechy płciowe”. Trwa tam również wymiana informacji np. o nagich zdjęciach dzieci.W opinii Rzecznika Praw Dziecka artykuł zawiera wysoce uprawdopodobnione informacje o przestępczym procederze z udziałem dzieci. Nakłanianie dzieci do zażywania poza kontrolą lekarską środków farmakologicznych wpływających na cechy płciowe zagraża ich zdrowiu a nawet życiu, i musi spotkać się z natychmiastową i zdecydowaną reakcją organów ścigania.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Jeżeli ktoś wierzy elonkowi

Jeżeli ktoś wierzy elonkowi musi być na tym samym poziomie intelektualnym, ten niedorozwój to pacynka elit które testują na bezmózgich człekokształtnych ile jeszcze niedorzecznych kłamstw są w stanie zaakceptować jako Rzeczywistość. Ko(s)miczne samochody, latające puszki z blaszki cienkiej jak puszka po piwie, a teraz czip  który umie dekodować impulsy elektryczne mózgu, pobudka!, nie ma i nie będzie czegoś takiego, bo jak ktoś niżej napisał ludzki mózg to forteca, można interpretować proste impulsy i emocje i to indywidualnie bo każdy mózg działa inaczej ale nie złożone procesy myślowe. Takie informacje mają w was utrwalić potęgę technokratycznego bagna, byście bali się myśleć, Myślozbrodnia 1984

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Platinium

Skąd ty możesz wiedzieć że

Skąd ty możesz wiedzieć że coś nie powstanie że czegoś sie nie da zrobić, tak może mówić tylko małpa ograniczona umysłowo. Postęp technologiczny jest ogromny. Gdyby ktoś kiedyś powiedział mojemu pradziadkowi że powstaną urządzenia (smartfony) przez które można rozmawiać z ludźmi na drugim końcu świata, robić zdjęcia, że będzie coś takiego jak internet to by mnie wyśmiano wtedy.

Wprowadzenie czipów do powszechnego użytku to tylko kwesta czasu. Pierwsze będą prymitywne , ale z czasem będą udoskonalane, oczywiście można je wykorzystać w różny sposób nie koniecznie dobry dla nas, ale można też będzie je wykorzystać w lecznictwie, możliwości są ogromne, przykład to choćby odczuwanie bólu które będzie można wyłączyć. Jest tyle możliwości i właściwie ogranicza nas tylko wyobraźnia. Generalnie wszystko jest dla ludzi, i nie dajmy się zwariować. Zawsze będzie istniało ryzyko że technologia nas w końcu unicestwi bo przykładowo ktoś stworzy czarną dziure która pochłonie cały świat, ale mówie nie dajmy sie zwariować. Pierdzielenie ciągle o zabójczych szczepionkach też jest bez sensu bo umrzeć można na miliony sposobów, ktoś boi się szczepionki, a przykładowo pije i pali, i tego już się nie boi że sam skraca sobie życie i jeszcze płaci za to! Przykładów można podawać bez końca.

Portret użytkownika Ftaq

ZMielony Mózg to sobie niech

ZMielony Mózg to sobie niech sam gmera tam przy głowie a innych zostawi w spokoju. Prawdziwe intencje tego jegomościa dalekie są od humanitarnych zastosowań, raczej kontrola nad spoeczeństwem poprzez sterowanie emocjami zachowaniami itp. i do tego potrzebne są implanty na którymi Mózg pracuje!

Portret użytkownika inzynier magister

Czy Polska zakupi nieetyczną

Czy Polska zakupi nieetyczną szczepionkę przeciwko COVID-19?

Niektóre szczepionki przeciwko COVID-19 powstają z użyciem linii komórkowej pozyskanej z ludzkiego płodu, prawdopodobnie zabitego w wyniku tak zwanej aborcji. Taki preparat chcą zakupić między innymi Unia Europejska i Polska.

Według internetowego serwisu Aleteia, zamówiona przez nasze władze szczepionka przygotowywana jest m.in. dzięki zastosowaniu linii komórkowej HEK-293. Pochodzi ona z komórek nerkowych dziecka, które poniosło śmierć w stadium płodowym – prawdopodobnie zostało zabite poprzez aborcję. Nie ma co do tego pewności, gdyż według oficjalnej wersji, zaginęła dokumentacja zawierająca opis pozyskania materiału.

„Jedna z osób uczestniczących w procedurze w oświadczeniu dla FDA (US Food and Drug Administration) stwierdza jednak, że, o ile pamięta, dziecko wyglądało na zdrowe, a przyczyna aborcji nie jest mu znana, co mocno sugeruje poronienie indukowane sztucznie. Wydarzenie miało miejsce najprawdopodobniej w roku 1972. Od tego czasu pobrane komórki, odpowiednio przygotowane, są namnażane w laboratorium i używane w procesach biotechnologicznych” – czytamy na portalu.

Producentami szczepionki są: Uniwersytet w Oxfordzie i koncern Astra Zeneca. Gotowy produkt spodziewany jest w styczniu przyszłego roku.

W kwietniu, kiedy świat mocno przestraszony był wizją śmiercionośnej pandemii, Konferencja Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych wraz z 20 innymi organizacjami stojącymi po stronie obrony życia od poczęcia, zwróciła uwagę na potrzebę dostępu do szczepionki produkowanej w sposób nie budzący zastrzeżeń etycznych.

„(…) żaden Amerykanin nie powinien być zmuszany do wyboru między zaszczepieniem się przeciwko temu potencjalnie śmiertelnemu wirusowi a naruszeniem własnego sumienia” – głosił list wysłany do Stephena Hahna, komisarza Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA). „Na szczęście inne szczepionki (…) wykorzystują linie komórkowe niepowiązane z nieetycznymi procedurami i metodami” – napisali sygnatariusze.

Także arcybiskup Winnipeg Richard Gagnon, przewodniczący Kanadyjskiej Konferencji Biskupów Katolickich wraz z kilkunastoma organizacjami pro-life zabrał głos w analogicznej kwestii.

„Wzywamy Wasz rząd do finansowania rozwoju szczepionek, które nie stwarzają dylematu etycznego dla wielu Kanadyjczyków” – napisali pod koniec maja do premiera Justina Trudeau. „(…) Produkcja takich skażonych etycznie szczepionek z wykorzystaniem ludzkich linii komórkowych jest wyrazem głębokiego braku szacunku dla godności osoby ludzkiej” – zaznaczyli.

Jak na razie kwestia szczepionki, którą władze publiczne zamierzają „wyszczepić wszystkich Polaków” przechodzi w naszym kraju praktycznie bez echa.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ARTUR

Gdyby prawo było jednakowe

Gdyby prawo było jednakowe dla wszystkich i działało od wójta wzwyż a urzędnik odpowiadałby  za swoje decyzje majątkiem i więzieniem tak jak zwykły obywatel to zapewne byłby dobry pomysł medyczny . Niestety , każda demokracja zmienia się w dyktaturę i nic z tego nie będzie .Sam implant nic nie może jeśli nie jest sterowany gdyż mózg  jest jedynie nośnikiem informacji , jest  wiązaniem różnych połączeń informatycznych całego organizmu i wpięcie się do niego pozwala sterować całym ciałem człowieka .Zapisane informacje z przeszłości są rozsiane w całym organiżmie i dopiero w przypadku sięgania po nią jest przesyłana do mózgu , to tak jak z wyrwanym zębem lub amputowaną kończyną gdzie informacja jest czasami mimowolnie przesłana do mózgu i odczuwamy ból wyrwanego zęba lub amputowanej kończyny .

Portret użytkownika Ractaros96

Gra Remember Me pełną gębą:

Gra Remember Me pełną gębą:

https://www.youtube.com/watch?v=a5LUguq9dYM

"Znajomy kiedyś powiedział - pamięć jednego człowieka jest niczym forteca, bardziej skomplikowana niż największe miasta. Jednak udało nam się wynaleźć klucz do tej fortecy. Pierwsze słowa syna i ostatnie słowa matki - nie ma już żadnych sekretów. Jeśli modyfikacja wspomnień może zmienić życie jednego człowieka, to jeden człowiek może zmienić cały świat."

Ciężko nazwać to uczucie, gdy coraz więcej dystopijnych filmów nabiera cech filmów dokumentalnych, a dystopijne gry - wirtualnych rekonstrukcji prawdziwych wydarzeń.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika baca

no... więc jak Elon wszczepi

no... więc jak Elon wszczepi świniom żydowskie mity i urojone wspomnienia to dopiero na świecie rozlegną się kwiki o odszkodowania i roszczenia
bo jak sobie świnie zdadzą sprawę że ich chlewnie to nie domy ale świnobozy... oj będzie jazda o odszkodowania... i sporo pracy dla żydowskich prawników, którzy bedą gorliwie reprezentować każdą molestowaną i prześladowaną świnię....
chyba nawet powstanie jakaś liga przeciwko świńskim zniesławieniom i zabroni się używać tekstów typu: Bruner, ty świnio...
brr... to już chyba lepiej jak świńskie wspomnienia wszczepić Muskowi... bedzie szczęśliwie taplał się w gównie i wspominał szczęśliwe prosięce lata u lochy kiedy ssał, ssał i srał beztrosko pod siebie nie muszac się zmagać jak zlikwidować głód na świecie i każdemu dać internet i elektryczne auto... niech świńskiego cycka sobie lepiej wspomina zamiast się uszczęśliwianiem świata zadręczać Smile

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Cóż Baca bogaczom coraz

Cóż Baca bogaczom coraz bardziej bije w palnik i trzeba to powiedzieć jasno. Zresztą ja mam coraz bardziej dość tego świata gdzie jednego mimo ciężkiej pracy nie stać przetrwać miesiąc a drugiego stać nie tylko na to żeby wybudować dom ale całe miasto. Akon dumnie prezentuje projekt swojego miasta z wierzowcami w kształcie węża kobry i rusza z budową w Senegalu.

https://youtu.be/-UdXHtrs_Ho

Akon wszystkie formalności ma załatwione a start budowy zaczyna prawdopodobnie w przyszłym roku. Teraz bogacze będą posiadać prywatne miasta. Nikomu nie zazdroszczę to nie o to chodzi ale takiego przepychu i pychy nawet biblia nie przewidziała. Zresztą to nie nowość: piosenkarka Rhiana ma własną armię na bliskim wschodzie. Kurwa do czego to doszło żeby rozwarstwienie społeczne było aż tak wielkie. 

 

 

Portret użytkownika Mojeimię44

To wszystko potrzebne jest do

To wszystko potrzebne jest do jeszcze większej inwigilacji. Niedługo karać nas będą nawet za myśli. Ehhh. Takiego totalitaryzmu nie było od kiedy powstała ludzkość. Elon Musk chce nam chipa wjebać na czoło a Bill Gates na rękę. Gdybym żył w sprawiedliwym lepszym świecie stwierdziłbym, że to bardzo dobry wynalazek i stanowi wielki krok cywilizacyjny. Niestety nie żyjemy w świecie idealnym dlatego niech te demony sobie w dupę wsadzą te ich wynalazki. Miliardy ludzi na świecie cierpi z głodu a ta klika filantropów tworzy zabawki, które jeszcze bardziej pomogą im kontrolować społeczeństwo tak jakby byli Bogami.  Co więcej ich mottem przewodnim jest osiągnięcie nieśmiertelności i dlatego się tak śpieszą.

Strony

Skomentuj