Elon Musk wywołuje wściekłość w Chinach. Chińska stacja kosmiczna uniknęła kolizji z satelitami Starlink

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Dyrektor generalny SPACEX, Elon Musk, zmierzył się z gniewem chińskich obywateli w Internecie po tym, jak ich stacja kosmiczna została podobno zmuszona do podjęcia działań omijających, aby uniknąć kolizji z satelitami Starlink.

W poniedziałek chińscy obywatele zjednoczyli się przeciwko kosmicznym ambicjom miliardera technologicznego po tym, jak satelity Starlink Internet Services, oddziału firmy lotniczej Musk SpaceX, dwukrotnie „blisko” spotkały się z chińską stacją kosmiczną. Według dokumentu przedłożonego przez Chiny agencji kosmicznej ONZ, incydenty miały miejsce 1 lipca i 21 października br.

 

W gazetach Pekin skarżył się, że incydent, powiązany z niebezpiecznym zdarzeniem, „stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia astronautów przebywających na chińskiej stacji kosmicznej”.

 

„W tym okresie satelity Starlink wystrzelone przez amerykańską firmę Space Exploration Technologies Corporation (SpaceX) dwukrotnie spotkały się z Chińską Stacją Kosmiczną.

„Ze względów bezpieczeństwa Chińska Stacja Kosmiczna wdrożyła zapobiegawcze kontrole unikania kolizji odpowiednio 1 lipca i 21 października 2021 r.

„Ze względów bezpieczeństwa Chińska Stacja Kosmiczna podjęła inicjatywę przeprowadzenia manewru unikowego późnym wieczorem, aby uratować się od potencjalnej kolizji między dwoma statkami kosmicznymi”.

 

Chiny powołały się również na Artykuł VI Traktatu o Przestrzeni Kosmicznej, który został podpisany przez wszystkie mocarstwa kosmiczne na świecie i stanowi podstawę międzynarodowego prawa kosmicznego.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika moon fake

Cały pomysł z ruchomymi

Cały pomysł z ruchomymi satelitami jest pierdolnięty. To ludzie mieli tam latać a nie satelity. Satelity gość z mózgiem umieściłby na orbicie geostacjonarnej. Ale skoro cała elita naukowa to stado konformistycznych pół debili to nie ma co się dziwić elitom biznesowym.

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Co to za zboczony fetysz, że

Co to za zboczony fetysz, że USrAelskie wojsko i służby specjalne wystawiają takie słupy jak Musk czy Zuckerberg którzy tworzą pijar dla wojskowych technologi i pomysłów typu kontrola i szpiegowanie jak Facebook, nie można tak oficjalnie tylko trzeba wystawiać takich uśmiechniętych debili i aktorów jak Musk, Trump?

Portret użytkownika Albin Kleszlom

A toto jest specjalnie

A toto jest specjalnie spreparowana informacja przez te agencje aktorskie aby bardziej uwiarygodnić cały cyrk, że coś tam nad głowami wam lata w kosmosie którego ni ma. Łyku łyku pelikany, łykajcie kolejne ściemy. Typowa operacja psy-ops dla pelikanerii. Ja widziałem nagrania z chińskiej stacji jak kosmmonauta na kadrze jest momentami półprzezroczysty, typowe błędy cgi i greenscreenów.

Portret użytkownika Esteban

Pomijając syf jaki Musk robi

Pomijając syf jaki Musk robi swoimi satelitami, cała ta sprawa wynikła z indolencjo Chińczyków. Satelity Muska już od dawna są na orbicie, ich położenie jest znane. Niestety Chińczykom nie przyszli do głowy to uwzględnić.

 

Skomentuj