Elon Musk wyśle dwie osoby w podróż dookoła Księżyca

Kategorie: 

Źródło: Flickr/worldoflard/CC BY-NC 2.0

Elon Musk, właściciel firmy SpaceX ogłosił właśnie, że dwie prywatne osoby odbędą niezapomniany lot wokół Księżyca. Nie będzie to żadna misja kosmiczna, tylko zwykła, a raczej niezwykła, podróż statkiem kosmicznym Dragon 2.

 

Musk nie powiedział kim właściwie są ci dwaj szczęśliwcy. Wiadomo tylko tyle, że nie są to astronauci z agencji NASA, ale są zdecydowani wziąć udział w tym locie i podobno wpłacili już sporą sumę pieniędzy. Niestety nie wiemy o jakiej kwocie mowa. Elon Musk powiedział, że lot wokół Księżyca będzie kosztował mniej więcej tyle samo co załogowa misja na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

 

Wspomniane dwie osoby będą musiały najpierw przejść przez szereg testów, badań i treningów, które odbędą się jeszcze w tym roku. Skoro nie są to astronauci, muszą być dobrze przygotowani na taką podróż. Lot kosmiczny ma odbyć się w 2018 roku. Kapsuła Dragon 2 zostanie wyniesiona przy pomocy ciężkiej rakiety nośnej Falcon Heavy z Centrum Kosmicznego imienia Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral. Statek kosmiczny zabierze dwóch podróżników w pobliże Księżyca, okrąży go i zabierze z powrotem na Ziemię. Cały lot ma trwać około 7 dni. Przez większość lotu, kapsuła będzie wykonywała zadania całkiem samodzielnie.

Kapsuła Dragon 2 - źródło: SpaceX

SpaceX nie może oczywiście zagwarantować, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Wiele zależy nie tylko od tego, czy te dwie tajemnicze osoby będą w stanie przetrwać lot w kosmos - zanim polecą w podróż, firma Elona Muska wyśle kapsułę Dragon 2 bez ludzi na Międzynarodową Stację Kosmiczną w listopadzie bieżącego roku. W maju 2018 roku, statek kosmiczny po raz pierwszy zabierze ze sobą astronautów z NASA. Dopiero po tym wszystkim, Dragon 2 zabierze dwóch turystów w pobliże Księżyca.

 

Elon Musk zaznacza, że turyści muszą być świadomi zagrożenia. SpaceX próbuje zminimalizować ryzyko ewentualnej katastrofy, lecz nie może zagwarantować 100% bezpieczeństwa. Jeśli wszystko pójdzie gładko, firma chciałaby organizować po kilka takich lotów turystycznych każdego roku z nadzieją na dodatkowe zyski.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Obserwqtor3626

Tak jak inni, zgadzam się że

Tak jak inni, zgadzam się że nie było lotu na księżyc, ktoś se może pomyśleć jeśli nie to czemu np.: Rosja nie powie, a dlatego że ma swoje zbrodnie. Więc skoro nasa okłamała ludzi to czemu by nie miała tego robić odnośnie "kulistej" ziemi

Portret użytkownika tubylec

Ciekawe czemu dookoła a nie

Ciekawe czemu dookoła a nie na księżyc? .. śmierdzi to misją w stylu szczurka zwiadowcy: "wyślemy dwóch frajerów, niech się pokręcą w pobliżu księżyca a my zobaczymy czy dostaną w cymbał czy nie". Fajnie jakby jedną z tych osób był sam Elon Musk a drugą jego alter ego.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

ciekawe czy odbędzie się

ciekawe czy odbędzie się casting na najlepszego aktora i kłamcę czy może będzie to na zasadzie "weź mnie zniknij" dla świata?  wydaje mi się że to drugie - kolejna wtopa, kolejne przeciąganie tej farsy i przekładanie lotów na czas bliżej nieokreślony. Nawet dla mojego nastoletniego syna któremu obce są "teorie spiskowe", loty na księżyc są fikcją.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Ves

Czegoś tu nie rozumiem:

Czegoś tu nie rozumiem: jarają się tym lotem jak dzieci, a ponoć pierwszy człowiek wylądował na Księżycu w 1969 roku (taaaa...). Mamy rok 2017, od tamtego czasu technologia mocno ruszyła z kopyta, a oni - wielcy naukowcy i badacze od siedmiu boleści, wciąż nie mogą powtórzyć tamtego "sukcesu" (smuteczek). Kogo oni chcą oszukać? Czy naprawdę ktoś jeszcze wierzy, że to nie mistyfikacja?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika kolo

Za jakieś 20 lat takie

Za jakieś 20 lat takie podróże i inne możliwości staną się powszechne. Zrujmuje to świat wielu oszołomom bo się okaże że ta NASA mówiła prawdę, a ludzie nie rozbijają się o szklany sufit ; )

Portret użytkownika Bee

Przyznaje sie to ja. Nie

Przyznaje sie to ja. Nie chcial.   nic zdradzac, ale skoro na zmianach juz info jest to glupio udawac, ze sie nic nie wie....

A co tam we wlochach slychowac....bo gdzies ktos puszczal farbe, ze cos tam...

Portret użytkownika Dr Piotr

Marketing idealny...robią

Marketing idealny...robią kolejnego kick-startera na zbiórkę kasy, a potem będą przeciągać termin lotu, kasę w międzyczasie zainwestują i przyną zyski. Jak źle pójdzie, to oddadzą, a procenty ich Smile

Pewnie kasa nie mała, a chętnych będzie sporo, bo to nie to samo co lot orbitalny...a bogatych i ciekawych sporo.

Portret użytkownika mojżesz

co za bzdura, żeby

co za bzdura, żeby przyciągnąć uwagę, tak jak z tą sensacją o innych planetach..jeszcze niedawno miał lecieć na marsa..doradca trumpa mówił że nigdy nie byłło żadnego lotu na księżyc..co najwyżej na orbitę..

Skomentuj