Elon Musk wstrzymał zakup Twittera. Akcje spółki gwałtownie spadły

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com/elonmusk/status/1525049369552048129?s=20&t=PdM6QovvED-FZAlRypcaoQ

Biznesmen powiedział, że transakcja zakupu Twittera o wartości 44 miliardów dolarów została wstrzymana po tym, jak poprosił o informacje na temat liczby fałszywych kont w sieci społecznościowej.

 

Akcje firmy natychmiast spadły o 25%, chociaż później odrobiły straty po tym, jak przedsiębiorca napisał w nowym tweecie, że nadal zamierza dokończyć transakcję. Elon Musk twierdzi, że czeka na informacje potwierdzające obliczenia, że fałszywe konta w sieci społecznościowej stanowią nie więcej niż 5% całkowitej liczby aktywnych użytkowników dziennie.

 

Analitycy nie wykluczają jednak, że próbuje obniżyć cenę lub nawet szuka pretekstu do odmowy zakupu firmy. Poniżej jest tweet Muska, po którym akcje Twittera spadły o 25% w obrocie przed wprowadzeniem na rynek. Jednak kilka godzin po tym w tweecie Musk poinformował, że nadal zamierza kupić Twittera. Zgodnie z warunkami umowy, ktokolwiek zmieni zdanie, będzie musiał zapłacić drugiej stronie karę w wysokości 1 miliarda dolarów.

 

Około dwa tygodnie temu Twitter poinformował, że w pierwszych trzech miesiącach tego roku fałszywe konta stanowiły mniej niż 5% jego aktywnych użytkowników dziennie. Firma zastrzegła jednak, że za pomocą dostępnych narzędzi trudno jest dokładnie określić liczbę takich kont.

„Rzeczywista liczba fałszywych kont może być wyższa niż sądziliśmy. Ale stale dążymy do poprawy naszej zdolności do szacowania ich całkowitej liczby” – podała firma w oświadczeniu.

Musk, najbogatsza osoba na świecie według magazynu Forbes, obecnie studiuje raport firmy. Twitter od dawna ma problem z fałszywymi kontami, które służą do publikowania płatnych treści, tzw. botami. Wczoraj dwóch dyrektorów Twittera ogłosiło, że odchodzi z firmy. Kayvon Bakpour, szef działu konsumenckiego Twittera, i Bruce Falk, szef dochodów, powiedzieli, że nie odeszli z własnej woli. Firma poinformowała w tym tygodniu, że zawiesiła zatrudnianie nowych pracowników, z wyjątkiem ról o znaczeniu krytycznym dla biznesu.

 

Musk powiedział, że zamierza usunąć boty z sieci społecznościowej, a także zapowiedział szereg innych zmian, w tym zwrot zablokowanych kont, takich jak konto byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. Dan Ives, analityk techniczny w firmie inwestycyjnej Wedbush Securities, mówi, że tweet Muska zmienił „cyrk twiterrowy w horror 13 w piątek”. Jeśli Musk nadal zdecyduje się zawrzeć umowę, na stole negocjacyjnym, zdaniem analityków, pojawi się jakaś nowa opcja.


   
Elon Musk jest dyrektorem naczelnym Tesli i sprzedał już dużą część swoich udziałów obejmującą produkcję samochodów elektrycznych, aby sfinansować przejęcie Twittera. Musk sprzedał akcje Tesli o wartości 8,5 miliarda dolarów i planował pożyczyć kolejne 12,5 miliarda na swoje akcje, chociaż kwota ta została później zmniejszona do pożyczki o wartości 6,5 miliarda dolarów. Cena akcji Tesli gwałtownie spadła po tym, jak Musk powiedział, że chce kupić Twittera z powodu obaw rynkowych, że będzie musiał sprzedać więcej akcji.

 

Po tym jednak, jak Musk napisał, że transakcja została wstrzymana, cena akcji Tesli podskoczyła o 6,7% w obrocie przed wprowadzeniem na rynek.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Q

Nie znasz nawet definicji

Nie znasz nawet definicji słowa: "debil" nie mówiąc już o tym , że reagujesz agresją i złością na zwykłą merytoyczną dyskusję polegającą na polemice z użyciem konkretnych argumentów. 

{Czy nie użyłem zbyt wielu trudnych słów ? Zrozumiałeś wszystko ?}

Portret użytkownika Q

Tak Ci się podoba "bratnia"

Tak Ci się podoba "bratnia" interwencja w wykonaniu byłego kraju rad ? Czyli co , zabicie w zamachu całej delegacji polskich polityków pod Smoleńskiem też pewnie Ci się spodobało tak ? I to , że zaraz po tym rządy w Polsce objęło PO z Tuskiem na czele i zaczęło się wyprzedawanie majątku narodowego i służalcza ufność w jedynie słuszne dyrektywy unijne.

Sam się powinieneś pizdnąć w łepetynę czymś ciężkim , może wstrząs i guz na głowie otrzeźwiłby Twoje myślenie ?! Czasem to pomaga.

Portret użytkownika Q

Nie spodziewałem się 'Set' ,

Nie spodziewałem się 'Set' , że przyczepisz się do tak oczywistej formy naprawy własnej głowy jak "terapia wstrząsowa" - bo nie kazałem mu się pociąć ani uciąć sobie ucha .. tylko silnym wstrząsem poukładać "klepki" w głowie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Endymion

MuzG niczym Bill jedną

MuzG niczym Bill jedną wypowiedzią zmienia Świat, to jest przerażające.. W Chinach robią lepsze auta elektryczne od Tesli, ale rzYdowe organizacje certyfikujące pojazdy na Hamerykę i Jewrounię nie dopuszczają ich na nasz rynek. Swoją droga zastanawiam się czy tesla dostałą certyfikację na lądowanie na Marsie od Marsjan? Zaraz nokaże się, że na przejściu granicznym bez certyfikatu nie wpuścili jej i musi zawracać Język

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Makelele

Chiny specjalnie blokują

Chiny specjalnie blokują największy port bo chcą żeby firmy zachodu podupadły i wykupią je za grosze amerykańskimi dolarami których maja w bród, dwa lata temu tez zastosowali ten manewr tylko ze powykupowali firmy "u siebie" teraz chyba idzie to na większa skale, później odcięcie petrodolara i po "wielkiej Ameryce" oczywiście USA pociągnie za sobą Europę w sposób ekonomiczny lub co gorsze militarny. 

Portret użytkownika Endymion

Chiny podziwiam za pragmatyzm

Chiny podziwiam za pragmatyzm. To chyba wywodzi się z konfucjonizmu. Gdy usrael (korporacje tamtejsze) w Afryce zabierał zasoby za "koraliki", Chińczycy budowali im infrastrukturę w zamian za dobranie się do surowców.

Chińczyk wie, że zaraz dolarem będzie mógł tapetować ściany, więc póki ta makulatura jest coś warta wykopuje nieruchomości i firmy w USA i EU. Gdyby to były jeszcze papierowe dolary, a to są paiery dłużne, bo USA brało towar płacąc obligacjami, Chiny są ich największym wierzycielem. Chiny moga sobie pozwolić obecnie na rezygnację z eksportu, bo mają ogromny rynek wewnętrzny, a takie USA już nawet młotka nie produkuje u siebie. Teraz pytanie, czy pompowanie Chin przez zachód było zaplanowane co do takiego wyniku, czy jednak Chińczycy przechytrzyli zachód? Wszystko możliwe, upadek państw białego człowieka był zaplanowany, ale czy oddanie hegemonii w Światowej ekonomii Chinom, to plan czy wypadek? To jest wszystko bardzo skomplikowane, wiem, że nic nie wiem w przeciwieństwie do blogerów i youtuberów, co to "pozajadali" wszystkie rozumy, bo poczytali sobie podobnych..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj