Elon Musk włożył chip do mózgu małpy, aby ta mogła grać w gry wideo

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Małpa może grać w gry wideo za pomocą mikroukładu w mózgu, a wideo z tej akcji pojawi się za około miesiąc.

Według Bloomberga, takie rewelacje ogłosił przedsiębiorca Elon Musk. Założył kolejną firmę, startup Neuralink, który próbuje połączyć mózg i komputery. Dokładny gatunek małpy nie jest znany, ale według Bloomberga jest to naczelny.

„Mamy małpę z bezprzewodowym implantem w czaszce, która swoim umysłem może grać w gry wideo” - tłumaczy Musk.

Celem tej technologii jest umożliwienie osobom z urazami mózgu lub rdzenia kręgowego lepszej interakcji z otoczeniem.

„To jest jak Fitbit w twojej czaszce, a małe przewody idą do mózgu” - wyjaśnia Musk (Fitbit to producent urządzeń do monitorowania kondycji).

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Czyżbyś nie wiedział , że

Czyżbyś nie wiedział , że zwierzęta od dekad są wykorzystywane do testowania leków , kosmetyków , konserwantów i innych "dodatków" ? A tej małpce krzywda się nie dzieje , siedzi sobie i gra w pasjansa... z mikro kontrolerem w głowie.

Portret użytkownika Ted

Nie rozumiem tytułu i

Nie rozumiem tytułu i przypisywania temu, czy innemu, czegoś co nie on robi a w tym wypadku, nawet nie jego firma. Nie ta którą założył. To samo ostatnio było z tfubookiem i niby czytaniem myśli. Jak ktoś kupuje firmę, to wcale nie oznacza, że zrobił coś, co robi ta kupiona przez niego firma. Mało tego. Przecież jest już kompletnym nonsensem pisanie, że on włożył chip małpie do mózgu. Przypuszczam, że ograniczył się tylko do oglądnięcia sprawozdania. Jeżeli zaczniemy przekazywać w ten sposób informację, to zapanuje totalny informacyjny chaos - widać już to na wielu portalach - czytasz tytuł a dalej jest już o czymś innym. Na dodatek - wiadomo - ludzie najczęściej czytają tylko tytuły. (-;

Zniszczę tą planetę.

 

Strony

Skomentuj