Elon Musk wkrótce otworzy pierwszy tunel Hyperloop

Kategorie: 

Źródło: Boring Company

Elon Musk, właściciel firmy Boring Company ogłosił, że już wkrótce w Kalifornii otworzy pierwszą linię podziemnego systemu Hyperloop. Co więcej, w dzień otwarcia, wszyscy kierowcy będą mogli pojechać nowym tunelem za darmo.

 

Miliarder bardzo aktywnie pracuje nad swoim nowym projektem, który po raz pierwszy ujawnił w 2017 roku. Elon Musk chce wybudować rozległą sieć podziemnych tuneli dla samochodów, której nie bez przyczyny nadał nazwę Hyperloop. Jest to superszybki system transportowy, przypominający typowe autostrady z tą różnicą, że tunele Hyperloop będą znajdować się pod powierzchnią ziemi i umożliwią kierowcom rozwijać ogromne prędkości.

 

Kilka dni temu Elon Musk powiadomił, że prace nad pierwszym tunelem o długości nieco ponad 3 km pod miastem Hawthorne w Kalifornii dobiegają końca i zostanie on oddany do użytku już 10 grudnia. Kierowcy będą mogli przedostać się do tunelu z pomocą specjalnych wind, które przetransportują samochody z jednej „stacji” do drugiej z prędkością do 250 km/h.

Elon Musk nie ujawnił zbyt wielu informacji. Wszystkich szczegółów prawdopodobnie dowiemy się dopiero (albo już) 10 grudnia. Jeśli Musk zdoła zrealizować swój niezwykły projekt, Stany Zjednoczone będą miały sieć podziemnych tuneli, które zrewolucjonizują transport samochodowy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika pilippek

halo Admini?? gdzie

halo Admini?? gdzie komentarze??? wisiały tydzień i co?? nagle niewygodne sie staly, dlaczego?: )  

 

dobrze ze screenuje wasze poczynania i to jak sie gubicie w tym co robicie 

Portret użytkownika pilippek

usuwacie komentarz w ktorym

usuwacie komentarz w ktorym mowie o pewnych praktykach po czym ty głupku sie wyrywasz i robisz to o czym mowilem, masakra geniusze z rosji ;) 

jakby twoj maly mozdzek pojmowal troche wiecej niz to ci kazą tutaj robic to bys wiedzial ze jestem Polakiem a nie zadnym ukrem i sram na was jak i na tych waszych ukrów, jestescie pojebancami ktorzy maja uprzedzenia a to tylko swiadczy o tym ze jestescie zwyklymi debilami w internecie ktorzy jadą na zmianach na ziemi bo maja przychylnosc adminow 

 

ssijcie pały ukrom w takim razie i nie seplencie wiecej 

Portret użytkownika pokis

Komentarz był usunięty, bo

Komentarz był usunięty, bo zamiast na temat ty ukraiński trollu bredzisz o Rosji.
Polakiem nie jesteś, tylko ukraińskim trollem. To jasne. Szaleństwo rusofobiczne, które prezentujesz jasno to pokazuje.
Ja sram także na ciebie i twoich kolegów ukraińskich.
Twoja wściekłość jasno pokazuje, że zastałeś prymitywny trollu zdemaskowany.
Won z polskich portali i ssij pałę poroszence.

Skomentuj