Elon Musk ujawnił przyczynę eksplozji drugiego Starshipa

Kategorie: 

Źródło: tg

Dyrektor generalny SpaceX, Elon Musk, ujawnił powód, dla którego statek kosmiczny Starship eksplodował podczas drugiego lotu testowego i nie mógł wejść na orbitę. Okazuje się, że wystartował bez ładunku.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się drugi lot testowy największej w historii rakiety kosmicznej Starship. Rakieta wystrzelona 18 listopada 2023 roku z bazy SpaceX Starbase w Boca Chica w Teksasie wystartowała normalnie, rozdzieliła pierwszy stopień, przekroczyła linię Karmana i po raz pierwszy dotarła w kosmos. A potem zaczęły się problemy. Krótko po separacji superciężki wzmacniacz eksplodował i ten sam los spotkał Starship osiem minut po jego locie.

 

I dopiero teraz, dwa miesiące później, Elon Musk opowiedział o tym, co się wtedy wydarzyło.

 

„Podczas drugiego lotu prawie udało nam się wejść na orbitę. Jak na ironię, gdyby (statek) miał ładunek, wszedłby na orbitę. Zatem powodem, dla którego nie mógł dostać się na orbitę, było to, że wypuściliśmy tlen, a ciekły tlen zapalił się i eksplodował. Wszystko dlatego, że chcieliśmy wypuścić ciekły tlen, a w normalnych warunkach nie mielibyśmy tego ciekłego tlenu, gdybyśmy mieli ładunek. Jak na ironię, gdyby statek miał ładunek, dotarłby na orbitę” – powiedział Musk.

 

Należy podkreślić, że nigdy nie mówił o przyczynach eksplozji Super Heavy.

 

Ale Musk potwierdził, że jest gotowy zniszczyć kilka kolejnych rakiet, jeśli przyspieszy to uruchomienie Starship. „Zawsze lepiej jest poświęcić sprzęt niż czas. Czas, że tak powiem, jest jedyną prawdziwą walutą” – dodał biznesmen.

 

Podczas trzeciego lotu testowego SpaceX zamierza odpalić silniki statku kosmicznego i pomyślnie przywrócić statek z orbity. Firma chce także przeprowadzić wstępne testy technologii przesyłu paliwa, przetestować właz ładunkowy i mechanizm wystrzeliwania satelity Starlink. Lot zaplanowano na luty i obecnie oczekuje na zgodę amerykańskiej Federalnej Administracji Lotniczej (FAA).

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Jeżeli tłumaczenie jest

Jeżeli tłumaczenie jest poprawne to ten gupek nie wie co mówi lub pieprzy to , co mu łeksperci kazali.

dlaczego : proszę , analiza małego akapitu.

Zatem powodem, dla którego nie mógł dostać się na orbitę, było to, że wypuściliśmy tlen, a ciekły tlen zapalił się i eksplodował. Wszystko dlatego, że chcieliśmy wypuścić ciekły tlen, a w normalnych warunkach nie mielibyśmy tego ciekłego tlenu, gdybyśmy mieli ładunek.

To po jakiego ch...a  zatankowali ciekły tlen jako ładunek ? Dla mnie sranie w banie a masy łykną tłumaczenie bez żadnej krytyki czy zastanowienia się na tym , że wybuch spowodowało coś , czego normalnie nie byłoby na pokładzie obiektu.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Prawda jest taka, że nic nie

Prawda jest taka, że nic nie przebije kopuły. 

Przy dzisiejszej technologii powinien redaktror telaVizji na Księżycu relacjonowac przemówienie Trupmpa w Waszyngronie ze zbliżeniem na guzuk od marynarki, a my nawet nie wiemy co jest w oceanach. Nawet krągłości Ziemi nie potrafią udowodnić, bo zamiast zdjęć wrzucają zmanipulowane grafiki.

Załóżmy że mam mocne dowody, że od setek lat okłamują nas, twierdząć, że Ziemia jest okrągłą. Mam dowody na przekręt ogólnoświatowy. Mam iść na policję, do prokurwatury, czy do sądu, a może do Brukseli, czy ONZ?  Z rozbiegu dorzuciłbym dowody na wolną darmową energię.

Czy jest na tym świecie instytucja, która może działać przeciw ogólnie przyjętym dogmatom??????????????????????????????????????????????????

Taki polcmajster jes pracownikiem prywatnej firmy na usługach spółki nazwanej Polska. W zarządzie spółki zasiada zapewne HabadLubawicz, a dyrektorami wykonawczymi są Duda, Tusk i Kaczyński. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika dobra rada

"Załóżmy że mam mocne dowody,

"Załóżmy że mam mocne dowody, że od setek lat okłamują nas, twierdząć, że Ziemia jest okrągłą. "

Załóżmy, że jesteś debilem, bez podstawowej wiedzy. A takiemu debilowi można wcisnąć wszystko, łyknie każdą brednię. Wystarczy, że mu się ją poda pod płaszczykiem walki z systemem.

Portret użytkownika Endymion

Poprosze was zjebane trolle o

Poprosze was zjebane trolle o konstruktywną odpowiedź na moje pytanie;

"Czy jest na tym świecie instytucja, która może działać przeciw ogólnie przyjętym dogmatom??"

minusując mnie tylko potwierdzacie, że mam rację. Może profesUr Emel raczy odpowiedzieć, gdzie moge zgłosić, że jest kurwą zadaniowaną?

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Ciekaw jestem czy te twoje

Ciekaw jestem czy te twoje pierdolenie w koncu sie skończy. Kogo obchodzi 8nstytucja ktorej  nie ma,a jeżeli myslisz,ze brak kultury upoważnia cie do obrażania czytających,bo to zle jest wpływać na czyjeś mysli głupkowatymi wypowiedziami typu.

O trolle,a moze lepiej gnomy czy moze inne krasnoludy.Internetowe bzdety zjebanej subkultury. 

Wez lepiej sporzadz cos konstruktywnego a nie szukasz goblinów tam gdzie ich nie ma.A moze taki tu ow jest,co ruskie pierdółki wkleja z youtu.be, jak ułomność mu na to pozwala.

Lepiej nazywać rzeczy po imieniu.Troll to przezwisko,a nie odzwierciedlenie prawdy o nim.

Portret użytkownika Endymion

Widzisz, zarzucasz mi brak

Widzisz, zarzucasz mi brak kultury, a Sam jej nie masz. Nie mam oddziału po zęby uzbrojonego, aby zrobić porządek z zadaniowanymi kurwami. W moim przypadku przekleństwa są wyrazami artystycznymi, aby wzmocnić przekaz, innej broni nie posiadam. 

Moim zadaniem praca u podstaw, czyli tępienie zadaniowanych kurew jest konstruktywnym pomysłem, robie tyle co moge, bo Billa Bramy z bunkra nie jestem w stanie wywlec. 

A Ty z jakiej choinki urwałeś się? "Lepiej nazywać rzeczy po imieniu.Troll to przezwisko,a nie odzwierciedlenie prawdy o nim.", prawda o nim, że to ZADANIOWANA KURWA, a nazywanie unego trollem, nie jest przezwiskiem, a nazwą roboczą. 

Czytelnicy zaczynają rozumieć, o co chodzi, kto jest kim, maski opadają. Myślę, że moje działanie w tej kwestii jest bardzo konstruktywne w odniesieniu dla odbiorców/czytelników. Oczywiście w rozpędzie mogłem mylić się co do kilku forumowiczów, pewnie czwórka ich jest i dwoje może byc poprostu idiotami, a dwoje może poprostu mysleć inaczej niż ja. Tego ze Szwecji potrafiłem przeprosić i przyznać się do błędnej oceny, nie myli się ten, co nic nie robi, a ja wziąłem na siebie ogromny ciężar, wyłapywania zadaniowanych kurew na tym portalu, aby czytelnik miał lepszy pogląd na to co czyta. 

"Wez lepiej sporzadz cos konstruktywnego a nie szukasz goblinów tam gdzie ich nie ma" , widzisz, czytałem Tolkiena i wiem co to Troll i co to Goblin, nie rozrózniałem tego w nazewnictwie internetowym i dziekuję Ci, że mnie uswiadomiłeś, że istnieje nowe zjawisko Goblina internetowego, to chyba jest to pokolenie "Z" wchodzące na rynek pracy i nie chcąc pracować w McDolnald's aspirują do bycia Trollami internetu, ale ta nazwa jest zarezerwana przez stare wygi, co żyją z tego od kilkunastu lat, więc gobliny, to takie przedszkole zadaniowanych kurew. 

Nawet od Ciebie potrafię czegoś nauczyć się, jak ta wasza branża wygląda, jeszcze raz dziękuję.

Najlepsze jest to, że odpisałeś na mój wpis, który zacząłem od: "Poprosze was zjebane trolle o konstruktywną odpowiedź na moje pytanie", ale już to ustaliliśmy, jesteś Goblinem.

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Moim zdaniem nic nie wskóramy

Moim zdaniem nic nie wskóramy chowając się przed oprawcami, jestesmy skazani na walkę nawet jeżeli nie teraz ,to później.chowac się pod skałami nie ma co,ale można budowac juz teraz pewna narracje survivalowa.Wojna czy tu czy tam,nie ma znaczenia ,bo to niskie frekwencje.niektorzy porównują to z bateria,jest dodatnia dobra energia i minusowa zła energia, tworząc baterie tyle ,ze dla kogo?

Mysle,że dorosłych nas jest tak wielu to ta energia potrzebuje tez powrotu do źródła, a teraz jest rozproszona i nie ze wierze,ale giganci kojarzą mi się z wieksza energia jak 8 gigantyczne zwierzęta, moze dlatego ze bylo ich malo i ta energia nie miała sie gdzie skupić.to taka teoria,ale lepsza taka niz topic robaka

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Dopiero Braun Ci uświadomił,

Dopiero Braun Ci uświadomił, co to za rytuał?? Oj głupiś Ty, a próbujesz podgryzać mnie za nogawki.. Poczytaj co to pascha, maca, opłatek i ludobójsto powiązane z kanibalizmem, adrenochrom.. potem wróć i przeproś, ale Wy emeryty uważacie, że nawet wiedząć, że wasze emerytury zostały ukradzione, są Wam należne. Ktoś pracował całe życie w cukrowni, po skończeniu podstawówki mial stabilizację, mieszkanie zakładowe, wczasy pod gruszą i ośrodki wypoczynkowe. Ja tego nie mam, bo pozwoliliście to wszystko sprywatyzować Solidarności, wierząc w Bolka i Lolka. Fajnie było spedzac wczasy pracownicze w Kołobrzegu przez dwa tygodnie za darmo praktycznie? Mnie nie stac na wczasy 2 tygodniowe, bo muszę zapierdalać, aby Was utrzymać, mnie nie stać na urlop, bo nikt mi nie zapłaci i nie będzie robił za mnie. Oczywiście, powiecie, że mogłem uczyć się i zostałbym prezesem Orlenu , czy TVP, ale nigdy nie skurwię się, aby być z nadania politycznego, takiemu Obajtkowi nie dałbym nawet drewna do porąbania, bo by ukradł.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj