Elon Musk ujawnił pierwszego kosmicznego turystę, który poleci jego rakietą na Księżyc

Kategorie: 

Źródło: SpaceX

SpaceX chce organizować loty turystyczne na Księżyc. Prywatna firma kosmiczna podpisała właśnie kontrakt z pierwszą osobą, która odbędzie niezapomnianą podróż w rakiecie Big Falcon Rocket. Elon Musk ujawnił również, kto będzie jego pierwszym klientem.

 

Na specjalnej konferencji, która odbyła się ubiegłej nocy dowiedzieliśmy się, że Musk zabierze w okolice Księżyca japońskiego miliardera. Biznesmen Yusaku Maezawa to jeden z najbogatszych ludzi w Japonii, który dorobił się fortuny na modzie i kolekcjonowaniu sztuki. Co więcej, Maezawa otrzymał kilka dodatkowych biletów, dzięki czemu może zabrać ze sobą swoich znajomych.

 

Właściciel SpaceX nie ujawnił, ile kosztuje podróż na orbitę Księżyca. Yusaku Maezawa i jego znajomi mogą polecieć na pokładzie rakiety Big Falcon Rocket najwcześniej w 2023 roku i trzeba tu zaznaczyć, że jest to optymistyczna prognoza. Jak powiedział sam Elon Musk, lot odbędzie się za 5 lat jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ale jest zbyt wiele niepewności.

Kosmiczni turyści polecą w kierunku Księżyca dzięki rakiecie Big Falcon Rocket, która znajduje się w fazie rozwoju. Z jej pomocą będzie można organizować loty nie tylko na naszego naturalnego satelitę, ale też na Marsa. Docelowo, rakieta BFR ma pomieścić około 100 pasażerów i pozwoli na wyniesienie ponad 100 ton ładunku na orbitę okołoziemską. Elon Musk będzie chciał ją wykorzystać przy kolonizacji Księżyca i Marsa.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.8 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

o ile pamietam takie loty

o ile pamietam takie loty miał tez organizowac richard branson ,ale jak to bywa  i bywalo nie raz to takie fake newsy dla gawiedzi.  nie zastnaiwa was ze sam własiciel musk nie poleci  hmm .. bo niby bie ciekawy ? masoni tez sie tam nie pchaja bo dobrze widzą co i jak

Portret użytkownika Itzsak del port crater

Księzyc to nie jest taki

Księzyc to nie jest taki sobie zwykły satelita ziemi,to jest statek kosmiczny obcych, a może naszych,którzy zasiali życie na ziemi i obserwują jak się ono rozwija,taki rezerwat natura 2000.

Strony

Skomentuj