Elon Musk twierdzi, że Twitter jest bardziej skuteczny w przekazywaniu wiadomości niż tradycyjne media

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

W zeszłym tygodniu Twitter usunął oficjalne konto The New York Times of The New York Times z niebieskiego znacznika weryfikacyjnego po tym, jak odmówił uiszczenia miesięcznej opłaty za bycie zweryfikowanym użytkownikiem. A organizacja non-profit National Public Radio, która również odmówiła zapłaty za tik weryfikacyjny, otrzymała status państwowy na Twitterze. Jednocześnie właściciel serwisu mikroblogowego Elon Musk, skrytykował media za niedokładność i powolność w przekazywaniu informacji.

 

 

Sam Elon Musk uważa Twittera za poważnego konkurenta dla tradycyjnych mediów, pisze gazeta biznesowa The Wall Street Journal. Kilka tygodni po przejęciu Twittera Musk ostrzegł przed potencjalnym konfliktem z głównymi mediami.

 

„Ponieważ Twitter ma na celu podniesienie poziomu dziennikarstwa obywatelskiego, elita mediów zrobi wszystko, co możliwe, aby temu zapobiec” – napisał Musk na Twitterze. „Media głównego nurtu będą nadal prosperować, ale rosnąca konkurencja ze strony obywateli zmusi je do większej dokładności, ponieważ ich oligopol informacyjny zostanie przełamany”.

 

W przeciwieństwie do tradycyjnych mediów, Twitter nie ma newsroomu z reporterami i redaktorami do pisania artykułów. Zamiast tego Musk polega na użytkownikach i ich tweetach, a także na systemie sprawdzania faktów, którego celem jest zapewnienie dokładności wyświetlania informacji. I to wszystko dzieje się na żywo.

 

„Porównaj to z tym, co dzieje się w gazecie. Dziennikarze muszą przestudiować informacje, przesłać artykuł do redaktora, uzyskać jego zgodę, napisać artykuł, zredagować go, dowiedzieć się, kiedy zostanie opublikowany” – powiedział Musk w zeszłym miesiącu. Według niego, w rezultacie wiadomości są podawane z opóźnieniem trzech, czterech dni, czasem tygodnia.

 

Również w zeszłym tygodniu Twitter zaczął oznaczać linki do usługi Substack jako potencjalnie niebezpieczne. Eksperci przypisują to temu, że Substack wprowadził aplikację Notes z funkcjonalnością podobną do Twittera.

 

Wielu obserwatorów rynku uważa, że nieporozumienia Muska z firmami medialnymi i innymi znanymi użytkownikami mogą odsunąć ich od Twittera, ponownie grożąc utratą widowni i przychodów z reklam. „Powodem istnienia zespołu Twitter Media było to, że (prawie wszystkie) interakcje na Twitterze dotyczą tweetów od znanych osób / organizacji z rządu, sportu, muzyki, biznesu, wiadomości, kimkolwiek są Kardashianowie itp. Nathan Hubbard, były wiceprezes firmy ds. globalnego handlu i mediów, napisał w zeszłym miesiącu. „To ci są siłą napędową platformy”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Sycylijczyk

I ma rację Elon, na Twitterze

I ma rację Elon, na Twitterze jest możliwość czytania informacji z wielu zródeł, a nie jak w telewizji że w INFO leci propaganda jakiej nie widzieliśmy od czasów PRL a znowu w TVN to drugi biegun, bardzo silna propaganda liberalno-lewicowa.

Portret użytkownika Hannto

Szczerze to jest pół prawda

Szczerze to jest pół prawda bo fakt na twiterze (aczkolwiek nie tylko na nim) jest pełno informacji od użytkowników tylko że te informacje są tak samo wiarygodne jak te w mediach albo nie są wcale wiarygodne. Problem w tym że w dzisiejszych czasach obiektywne spojrzenie jest rzadkością bo liczy się ideologia i poprawność polityczna więc jesteśmy zalewani masą szamba które trzeba przeczesać by wyłowić coś co może uchodzić za "informacje". Dlatego ironicznie obecnie jeśli chcesz mieć jakieś rzetelne info to musisz szukać bardzo głęboko a czasem nawet w deep web-ie by trafić na coś co faktynie przedstawia rzeczywisty stan rzeczy.

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Pytanie brzmi nie co jest

Pytanie brzmi nie co jest bardziej skuteczne w informowaniu ale ile informacji dziennie i jakiego rodzaju człowiek potrzebuje ? Ogólnie sytuacja jest taka, że mamy przesyt informacyjny w każdym temacie a to przeciąża nasz mózg przyczyniając się do pogorszenia nastroju (depresja itd.) zmęczenia, znurzenia, mętliku itp. W naszych czasach najważniejsze to codziennie znaleźć sobie ciche miejsce bez dostępu/napływu informacji.. żeby mózg mógł odpocząć. Nawet najdrobniejszy dźwięk, hałas, cokolwiek - wszystko to są informacje do przetworzenia. A ile informacji nam trzeba ? Tyle żeby wiedzieć, gdzie dobrze zjeść, wypić i gdzie poprawić.. :-))   Cała reszta tak naprawdę jest zbędna i stanowi tylko punkt zaczepienia dla niespokojnego umysłu aby miał się czym zająć. A chodzi oto by umysł uspokoić i uciszyć - bo to droga do szczęścia. Czy mamy wpływ na wydarzenia w kraju i zagranicą ? Nie - to poco nam informacje o nich ? Ciekawość to pierwszy stopien do piekła... a "piekłem" tym jest właśnie swoiste cierpienie wywołane szumem informacyjnym czyli nadmiarem wrażeń dla nas bez znaczenia. Oto powód dla którego wiele osób zrezygnowało z telewizora. Nie trzeba się oczywiście zaraz pozbywać sprzętu "medialnego" ale ważne by wyrobić w sobie siłę aby oprzeć się pokusie chłonięcia "nadmiarowości" - dla własnego dobra.

Portret użytkownika spokoluz

Co do artykułu - to żadne

Co do artykułu - to żadne odkrycie , że ludzie przekazują prawdziwe informacje na ćwierkaczu ale te informacje - nie są wiarygodne bo nie są potwierdzowne przez akredytownych dziennikarzy - a akredytacje otrzymują tylko rowoliżcy udzielających akredytacji i kółko sie zamyka.

Ten czy ta Elona żadnych odkryć nie uczyniła - potwierdziła tylko fakt. Jednak w jej przypadku to gra na modłę tych co dali sie jej dorobić takiej kasiory więc nic nie dzieje sie bez przypadku - olać Elonę i jej małżonka.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika syriues

Dla mnie ten czlowiek to nie

Dla mnie ten czlowiek to nie autorytet.Dalejlama tez okazal sie zbokiem i trzyma z nimi  moze dlatego wyjebali go z tybetu.albo sprzedał wszystkich.tak na serio to nie wiem co robia tu ci pomarańczowi  jakbym uciekł lub by mnie wyrzucili tez bym udawał kogos oświeconego.a Elon ,to co on,zna moze prawdę?jakby ja znał, to by nie gadał takich debetowych pierdół. 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika maracash

Uważam, że coś takiego, jak

Uważam, że coś takiego, jak dziennikarstwo obywatelskie, to przyszłość w świecie mediów, o ile systemy sprawdzania faktów, nie będą nastawione na cenzurę. 

Ponad 30 lat temu, na okazję typu wesele czy komunia, wynajmowało się kamerzystę. Z racji dość drogiego sprzętu, jak na polski portfel, mało kto mógł sobie pozwolić na tego typu sprzęt. Taraz prawie każdy ma kamerę, aparat i komputer przy sobie, w postaci srajfona. Każdy może udokumentować dane zdarzenie i w ciągu kilku sekund zamieścić je na portalu, gdzie będzie dostępne dla innych użytkowników. Osobiście wolę weryfikować fakty przy pomocy wielu źródeł. Łatwiej mi wtedy wyrobić sobie zdanie o czymś. Zauważyłem w związku z tym, że mainstream ograniczył się do rzetelnego informowania ludzi, już tylko do informacji o wypadkach komunikacyjnych i wynikach spotkań sportowych. Zakłamana reszta informacji, ma za zadanie wyrobić u nas opinię i manipulować naszym światopoglądem. 

Postęp technologiczny jest nie do powstrzymania. On zawsze będzie się odbywał, czy tego będziemy chcieli czy nie. Jest naturalnym wynikiem dążenia ludzi do ułatwiania, udoskonalania różnych czynności. Pozostaje jedynie pytanie, czy ta technologia będzie służyła nam, jako całości ludzkości, czy wąskiej grupie elit, do trzymania nas za mordy.  

ps - warto też wyrobić w sobie umiejętność korzystania z mediów społecznościowych. Zbyt duża ilość bodźców, docierająca do nas z zewnątrz, może odbić się niekorzystnie na naszym zdrowiu psychicznym. Warto czasami się odciąć, "wyłączyć" i pozwolić głowie odpoczać, od natłoku wszędobylskich informacji Smile

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika maracash

Szkoda, że tu nie ma priva

Szkoda, że tu nie ma priva

klikasz na autora (na czerwono). Później klikasz kontakt i wyskakują Ci rubryki "temat" i "wiadomość". Wszystko przychodzi na maila, którego się podało przy rejestracji konta. Wymieniasz się adresem mailowym i piszecie. To bodajże jedyny sposób. 

Pozdrawiam. 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika mordo schab ciało

Dzięki, apropos tematu

Dzięki, apropos tematu

 

"czy tego chcemy czy nie"

Przeważnie zawsze, gdy pojawia się postęp, istnieje grupa ludzi, która obraca go przeciwko ludzkości i to ta grupa ukierunkowuje go tak, by służył elicie, a nie ludziom.

Im mniejszy postęp, tym mniejsze wpływy elity, bo władze nie są scentralizowane.

Zatem, komu najbardziej zależy, aby dać ludziom złotą kurę w zamian za wolność?

Komu służy postęp, albo raczej, podstęp, skoro ludzie (dążenie do nienaturalnej sterylności i osłabiania odporności chemią) i środowisko (z powodu wszechobecnego mikroplastiku, śmieci, odpadów radioaktywnych z fukushimy np) są w gorszej kondycji w każdej dziedzinie, mając te wszystkie udogodnienia, niż dawniej?

Postęp wydaje się sidłami, jakie zarzucają na siebie ludzie nie widząc tego, co tracą z każdym krokiem na przód. Zysk niestety jest z każdym razem mniej miarodajny wobec straty.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Arek mielonka

A nie wiedziałes stary

A nie wiedziałes stary malinowy dziadygo że te reweleacje co ty promujesz także promują fartuszkowi, no co za dziwny zbieg okoliczności, nie sądzisz.

A elon to może ujawnić nagrania z komputera jedynie, pamiętasz durniu wołowy jak elonik pokazał ten samochód jak puszcza w kosmos to łyknołeś, a to ściema była CGI na 100%. Abo jesteś pan ciemny jak huj wie co,  albo fartuszkowy w dodatku na niskim szczeblu jak ten pajac scifun.

Portret użytkownika Mr. Stonka

"Elon powinien ujawnić

"Elon powinien ujawnić nagrania z jego rakiet " ty pajacu od ufo i wielgachnego kosmosu, czy ty jesteś człowiekiem że tak bełkoczesz od lat te same bzdury. Boskie cywilizacje Smile I ty powołujesz się na Chrystusa i na Boga ty obrzydliwy dezinformatorze.

Portret użytkownika spokoluz

A gdzie zdjęcia ryżego i

A gdzie zdjęcia ryżego i reszty ferajny ?  Ty  odleciałeś - podpinasz się pod Słowian z tym pochodzeniem pogańskim Mieszka sprzedawczyka a teraz jeszcze odleciałeś w kosmos - przygotowujecie grunt na blue bimbamsram czy jak to się tam zwie - kolejne zwiedzenie w imię zniewolenia .

Bez łowiecek ty wy gołe pasteze.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj