Elon Musk twierdzi, że produkcja taniego modelu Tesli wywoła rewolucję

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Elon Musk powiedział, że nowy „tani” model Tesli jest na zaawansowanym etapie rozwoju. Po wprowadzeniu go do produkcji seryjnej zastosowane zostaną rewolucyjne osiągnięcia Tesli w produkcji, co umożliwi produkcję tańszych pojazdów elektrycznych. Cena samochodu nie przekroczy 25 tys. dolarów.

Musk potwierdził również, że Tesla najpierw uruchomi linię produkcyjną tego modelu w fabryce w Teksasie, a następnie w nowej fabryce w Meksyku. Szczegóły, kiedy to nastąpi, nie zostały jeszcze ujawnione.

 

Podczas nowego wywiadu na temat Cybertrucka dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, wypowiedział się na temat pojazdów nowej generacji Tesli, nie wdając się jednak w szczegóły, ponieważ nie może udostępniać istotnych finansowo informacji na temat rozwoju firmy.

 

„Pracujemy nad tanim samochodem elektrycznym, który będzie produkowany w bardzo dużych ilościach. W tej pracy zaszliśmy już całkiem daleko. Co tydzień przeglądam plany linii produkcyjnej. Myślę, że rewolucyjne technologie produkcji tego samochodu zadziwią ludzi” – powiedział szef Tesli.

 

Musk potwierdził również, że Tesla najpierw uruchomi linię produkcyjną tanich samochodów w fabryce w Teksasie, a następnie w nowej fabryce w Meksyku.

 

Choć ceny samochodów Tesli ostatnio spadły, dla większości ludzi nadal są one poza zasięgiem finansowym. Wprowadzenie na rynek Cybertrucka, który okazał się o 50% droższy niż planowano w 2019 roku, nie pomogło w zwiększeniu przystępności cenowej samochodów Tesli. Budżetowy model Tesli powinien jednak kosztować ok. 25 tys. dolarów, czyli mniej niż połowę obecnej średniej ceny nowego samochodu elektrycznego w Stanach Zjednoczonych.

 


Na początku tego roku Tesla zaprezentowała nową koncepcję produkcji, która pozwoliłaby jej produkować tańsze samochody, a także robotykę. Pomysł jest taki, że Tesla będzie pracował nad poszczególnymi częściami samochodu indywidualnie i składał je dopiero na etapie końcowego montażu. Jednocześnie znaczna część operacji na częściach ciała zostanie zastąpiona tłoczeniem wielkoformatowym. Podejście to różni się od tradycyjnego modelu produkcji samochodów, w którym cały pojazd przechodzi przez linię montażową do etapu końcowego.

 


Według Electreka Cybertruck to platforma do testowania niektórych technologii, które zostaną wprowadzone w przyszłych pojazdach Tesli, takich jak 48-woltowy system zasilania i elektroniczny układ kierowniczy. Jeśli Tesli uda się udoskonalić innowacje Cybertrucka, będzie można go wykorzystać w masowej produkcji, w tym samochodu za 25 tys. dolarów i robotaxi.

 

Oczekuje się, że Tesla wprowadzi niedrogi samochód nie później niż w połowie 2024 r., aby zrealizować swój ambitny plan zakładający produkcję 10 milionów pojazdów rocznie do końca dekady.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Emeryt

Ja to nie wiem czy na rower

Ja to nie wiem czy na rower elektryczny uzbiera których cena zaczyna się od 6 tysięcy! Ż drugiej strony ta technologia wcale nie jest taka zła i w niektórych sytuacjach ma rację bytu. Na jeden z bazarow mam 4 km (W ta i nazwę będzie Dirol a na drugi 10 (20). Więc spokojnie może to ogarnąć mały tani pojazd na małym akumulatorku!  Nie ma tanich pojazdów tylko wszystko certyfikowane, przebadane i opatentowany! Ile jest fajnych spalinówek samoróbek i tu też dalibysmy radę! Podam dwa przykłady w Łebie te melasy z turystami zapewniają po całym mieście i nie tylko i nie mają tam jakiś super specjalnych akumulatorów tylko normalne trakcyjne. I teraz popatrzcie stoi ta mi mały pojazd u mnie na działce na bazar będę jechał w piątek więc ładuje się przez 2 panele. Wiem że niewiele ale jeśli będzie potrzeba to pod zasilacz! Ż drugiej strony widziałem na bo tuba pickupa z silnikiem od kosiarki słabo ale jechał. Przeszkodą we wszystkim jest tylko jedna chciwość! Ten kto pierwszy zrobi pojazd do samodzielnego montażu tani nieźle na tym zarobi! No sami pomyślcie czy za 10 tysi nie kupilibyscie małego buggy do zabawy? Akumulatory we własnym zakresie według indywidualnego wyboru. Oni po prostu nie chcą abyśmy się przemieszczali! Patrzyłem ostatnio ceny nowych samochodów i wiecie co na skuter chiński mnie stać! UŻYWANY!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika inzynier magister

"Elon Musk ma łącznie już

"Elon Musk ma łącznie już dziesięcioro dzieci, część pochodzi z in vitro, inne jeszcze innymi metodami. We wrześniu ubiegłego roku Business Insider, powołując się na dokumenty sądowe, informował, że w listopadzie 2021 roku założyciel Tesli został ojcem bliźniaków. Portal donosił, że ich matką jest Shivon Zilis, dyrektorka wykonawcza w Neuralink, jednej z firm miliardera, co później zostało oficjalnie potwierdzone. Kilka dni temu w mediach społecznościowych pojawiło się pierwsze zdjęcie Muska z bliźniakami. W rozmowie z magazynem "Time" biznesmen zdradził też imiona chłopców - Strider i Azure."

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

ponownie wielki bełkot i

ponownie wielki bełkot i wprowadzanie w błąd i to świadome przez magisztera cyt. "Elon Musk ma łącznie już dziesięcioro dzieci, część pochodzi z in vitro, inne jeszcze innymi metodami "  - innymi metodami piszesz ale jakimi !?

Przez naturalną prokreację czy robótki ręczne i inseminacja pipetką przez ducha świntygu ?

Przestań jęczeć jak stare babsko z tymi PISdzielcami i POjebami - zniszczenia poszły z ramienia ełrokołchozu aby pozamykać konkurencyjne branże w polinie - pomagali w tym wszyscy od katolkościoła aż do "patriotycznego" pisuaru dzisiaj. Co w polinie jeszcze można zamknąć czy zniszczyć ?

Zostali jeszcze konkurencyjni rolnicy , którzy przez wiele lat dostawali dopłaty do ha na "równo" z zahotnimi rolnikami obcięte do póolowy - to ta sławna równość i solidarność w ełrokołhozie i lasy państwowe , które są państwem w państwie tak jak delegatura komisarzy fatykanu na region zamieszkały przez polińczyków.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika BG-OG

25 tyś dolarów plus VAT i

25 tyś dolarów plus VAT i podatek węglowy, to w Kraju Rad taka Tesla z 40 tyś dolców wyjdzie. I w garazu zima stoi.

 

W OSLO 183 autobusy elektryczne stoją w zajezdniach , bo przy minus 10 st C, tak skraca im sie zasięg ,że nie starcza im prądu na wożenie pasarzerów do zajezdni do zajezdni . Autobusy Solarisa, ale w Gdański sią od MAna i ten sam problem. HEHEHEHEH. Taka to technologia. Ta UTOPIA nie zadziała, przy dzisiejszej technologii

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika inzynier magister

elon musk chwalił się że jego

elon musk chwalił się że jego niektóre dzieci to dzieło inżynierii genetycznej i sztucznych macic !!!! Elon Musk potwierdził, że on i jego była partnerka Grimes mają razem trzecie dziecko. Jego imię jest równie niezwykłe, jak imiona rodzeństwa. Dziecko ma na imię Tau Techno Mechanicus — podał miliarder technologiczny.

inne dziecko też jest dziełem diabelskiej technologii z podziemnych baz !!!

W maju 2020 roku urodziła syna o imieniu X AE A-XII, który ma teraz 2 lata. Zwany w skrócie "X" chłopiec pierwotnie nosił imię X ​​Æ A-12, ale znaki "Æ" i "12" naruszały prawo Kalifornii, ponieważ nie były częścią angielskiego alfabetu, co zmusiło rodziców do zmiany imienia dziecka.

wszystko ma mieć nazwę"X" tak jak widzimy na rycinie bafometa !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika wiktor wektor

A będzie stać bo mowa o

A będzie stać bo mowa o amerykanach a nie polakach i ci pierwsi zarabiają średnio 55 tyś. $ rocznie, czyli cena samochodu to 6 miesięczny zarobek. Za to w Szwecji gdzie siedzisz średnia roczna to 47 tyś. $ i co też za drogo ? Poco więc wypisujesz głupoty bez przemyślenia ? Cena tej Tesli będzie porównywalna z ceną średniej klasy samochodu spalinowego.

Strony

Skomentuj