Elon Musk twierdzi, że kupowanie samochodu, który nie jest autonomiczny i elektryczny, to strata pieniędzy

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, twiedzi, że zakup samochodu, który nie jest elektryczny i autonomiczny, nie ma żadnego sensu z ekonomicznego punktu widzenia. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą poddać w wątpliwość jego tezę.

Podczas wtorkowego dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy Tesli dyrektor firmy, Elon Musk, przedstawił następujące stwierdzenie:

Myślę, że kupowanie czegokolwiek oprócz samochodu elektrycznego, w którym można rozbudować funkcje autonomiczne, jest po prostu finansowym szaleństwem.

Argument Muska opiera się w dużej mierze na jego przewidywaniach, że pojazdy Tesli w najbliższej przyszłości będą w stanie prowadzić się samodzielnie bez ingerencji człowieka. Wielu ekspertów samochodowych poddało jednak w wątpliwość tę prognozę, uważając, że jest mało prawdopodobne, aby Tesla lub jakakolwiek inna firma w najbliższym czasie opracowała niezawodną i bezpieczną autonomiczną technologię jazdy. Tesli zarzuca się również rzucanie słów na wiatr, ponieważ jeszcze w 2015 roku firma zapowiada wielki przełom w ciągu następnych 2 lat. Nic takiego oczywiście nie nastąpiło.

 

Pewne wątpliwości można mieć również w przypadku pojazdów elektrycznych, które niekoniecznie muszą być najlepszym rozwiązaniem dla każdego kierowcy. Z pewnością są one bardziej przyjazne dla środowiska i w dłuższej perspektywie mogą przynieść znaczne oszczędności na paliwie i usługach konserwacyjnych. Nadal jednak posiadają wady, które mogą skutecznie zniechęcić potencjalnych konsumentów i skłonić ich w stronę pozostania przy tradycyjnych samochodach spalinowych.

Podczas gdy producenci samochodów planują produkcję coraz większej liczby różnorodnych pojazdów elektrycznych w nadchodzących latach, to dostępne obecnie opcje są mocno ograniczone. Dla porównania, elektryczne samochody typu SUV są w Stanach Zjednoczonych sporo droższe niż ich spalinowe odpowiedniki. Dodatkowo najbardziej przystępny cenowo model Hyundai Kona Electric w większości stanów nie jest w ogóle dostępny. 

 

Redaktor naczelny magazynu AutoTrader, Brian Moody, uważa, że twierdzenia Muska mogą okazać się prawdziwe w ciągu następnych 15-20 lat, ale w tej chwili to właściciel Tesli wyszedł na szaleńca, próbującego desperacko zwrócić na siebie uwagę klientów:

Nie wiem, jak to możliwe, że oczekiwanie na udoskonalenie technologii i zwiększenie jej przystępności cenowej można nazwać szaleństwem.

Należy zwrócić również uwagę, że w Stanach Zjednoczonych są miejsca, gdzie nie ma żadnej znaczącej sieci ładowania pojazdów elektrycznych. Ograniczona infrastruktura może wyjaśniać, dlaczego ekologiczne samochody stanowią jedynie około 1% amerykańskiego rynku samochodowego. Eksperci podkreślają, że ten fakt jednoznacznie odwzierciedla pogląd, że elektryczne pojazdy nie są odpowiednie dla każdego.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

My z Elonem to sie zawsze

My z Elonem to sie zawsze trochę różnimy.Albo masz auto i mózg i prowadzisz albo masz gówno zamiast mózgu i masz pojazd autonomiczny elektryczny.Inna sprawa, że często jest tak.Masz pojazd całkiem spoko do jazdy tylko często mózgu w nim brakuje.No i co jest w końcu lepsze? Tramwaj moze ? 

Portret użytkownika EkrudyDref

Ja tam, póki co, stawiam na

Ja tam, póki co, stawiam na tradycyjny benzynowy. I obawiam się, że futurystycznych mogę nie doczekać tak samo, jak lotów na Księżyc.
A swoją drogą to na co stawiać - na rozwój ludzkości czy samozagładę? Bo po artykułach takich jak ten o Iranie, to raczej to drugie wchodzi w rachubę.

--------
Howgh!

Portret użytkownika sol

Cikawe. Ludziom brak

Cikawe. Ludziom brak jakiejkolwiek autonomi a ten pierniczy kocopoły że jak nie kupicie ode mnie to jesteście głąby.
Ceny energii elektrycznej w górę a ten swoje. (będą jeszcze bardziej w górę macie to jak w banku)
Nie to żebym popierał tych drani od ropy naftowej.

Proszę wybaczyć jeśli kogoś urażę ale dla mnie ten cały Musk to wylansowany a i przereklamowany, zarozumiały gówniarz myślący, jeno o zielonych a nie poprawie czegokolwiek. Obym się mylił.

Portret użytkownika baca

ten lichwiarski system zdycha

ten lichwiarski system zdycha bo przegrał wojne z Rosją i Chinami np w technologi 5G... ona jest tak samo szkodliwa jak 4G ale tylko ta druga jest "szkodliwa" - jako że na jej polu lichwiarze zaliczyli porażkę Smile

ponadto już tylko sami lichwiarze wierzą w te swoje groteskowe kłamstwa ha ha.... i dlatego że obumierają stają sie jeszcze bardziwej debilnie zakłamani i agresywnii - to takie tupanie nóżkami

a samochody elektryczne Muska to jakaś chora parodia - nie dość że się sypią natychmiast po upływie gwarancji bo tak je zaprojektowało stado ynżynierów to jeszcze złośliwie same zamawiają części zamienne u Muska, oczywiście bez wiedzy właściciela - coś ekstremalnie chorego...

to tak samo jakby windows sam zamawiał co rok nowego windowsa u pieprzonego bila gatesa - bez pytania się kogokolwiek o zdanie

ale pomijając już te żałośnie chamskie metody wyłudzania pieniędzy w ogóle sie nie mówi o potwornej szkodliwosci samochodów elektrycznych - przy której 4G i 5G wymięka... otóż z aut elektrycznych podczas jazdy emitowane są infradzwięki stukrotnie bardziej szkodliwe dla ludzi niż 5G i toksyczna żywność, inaczej mówiąc człowiek w takim aucie może się czuć jakby podróżował mikrofalówką Smile

elektryczne samochody sieją bezgłośnie w organiźmie człowieka spustoszenie niszcząc komórki... i stąd ten szalony nacisk na ich propagowanie jako przyjazne i ekologiczne - nie miejmy jednak złudzeń - gdyby takie były już dawno by ich zabroniono używać - tak jak ziół lub medycyny naturalnej

o infradźwiękach wiedzą wszyscy producenci i TOTALNIE MILCZĄ

 

Portret użytkownika yann

należy też dodać, że auta

należy też dodać, że auta Tesli maja okrągłe koła, a ten kształt jest jednym z symboli masonów i powoduje zmiane świadomości osób wrażżliwych. mają też na wyposarzeniu lusterka. chyba nie musze mówić, jakie to niebezpieczne. nie każdy wie, ze na wyświetlaczu Tesli czasem wyświetlane są cyfry '6' a kombinacja trzech takich to zło wcielone. Uważam, że należy powrócić do produkcji forda T, jako ostatniego, w miarę bezpiecznego okultystycznie modelu pojazdu

Portret użytkownika ARTUR

Myśl że kupowanie samochodu

Myśl że kupowanie samochodu od złodzieja to paserstwo . Musk tak jak prawie wszyscy w USA nie jest amerykaninem , to jego m.in. przodkowie walczyli z Indianami dokonując holokaustu na całym północnym kontynencie .Tak samo było z Teslą którego materiały , dobre imię i wiedzę zapisaną w skradzionych po jego śmierci notatkach wykorzystuje obecnie Musk nie płacąc odszkodowań i opłat na rzecz potomków właściciela .Nie bądżmy paserami , Tesla był Słowianinem i tym bardziej powinniśmy potępiać niedozwolone moralnie praktyki gospodarcze .

Portret użytkownika Arya

Musk tak jak prawie wszyscy w

Musk tak jak prawie wszyscy w USA nie jest amerykaninem , to jego m.in. przodkowie walczyli z Indianami dokonując holokaustu na całym północnym kontynencie .

 Elon Musk pochodzi z Afryki Południowej. Urodził i wychował się w stołecznej Pretorii w mieszanej narodowościowo białej rodzinie. Jego ojciec, inżynier Errol Musk, jest rodowitym Afrykanerem, natomiast matka, modelka i dietetyczka Maye Musk jest Południowoafrykanką urodzoną w Kanadzie.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj