Elon Musk twierdzi, że konstelacja Starlink posiada już ponad 1500 satelitów na orbicie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Elon Musk powiedział, że jego satelitarny internet Starlink ma teraz ponad 1500 aktywnych satelitów na orbicie nad Ziemią. Powiedział też, że do przyszłego miesiąca usługa obejmie cały glob bez biegunów.

Musk podzielił się tą wiadomością we wtorek podczas wywiadu w Mobile World Congress, zachwalając zdolność Starlink do dotarcia do osób, które nie mają przyzwoitych lub niedrogich połączeń internetowych w odległych obszarach.

 

„To naprawdę jest przeznaczone dla słabo zaludnionych obszarów” – powiedział, zauważając, że Starlink musiałby ograniczyć użytkowników w gęsto zaludnionych obszarach.

 

„Niedawno zidentyfikowaliśmy strategicznie znaczącą liczbę 69 420 aktywnych użytkowników” – powiedział Musk, uśmiechając się na wzmiankę o płci i liczbie odbiorców. „Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, aby mieć kilkaset tysięcy użytkowników, być może ponad 500 tys. użytkowników w ciągu dwunastu miesięcy”.

 

W przyszłym roku firma rozpocznie wypuszczanie na rynek drugiej wersji swojego satelity, którego Musk nazwał „znacznie bardziej wydajnym”, nie podając szczegółów.

 

Satelity Starlink można zobaczyć w nocy gołym okiem. Wyglądają jak pasmo świateł, chociaż może to być interesujący widok dla użytkownika Starlink lub po prostu fanów infrastruktury orbitalnej. Zjawisko może też być frustrujące zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych astronomów.

 

Astronom Samantha Lawler powiedziała Gizmodo w zeszłym tygodniu, że konstelacje Starlink będą zakłócać obserwację obiektu o szerokości od 50 do 230 mil, który obecnie przemyka przez nasz Układ Słoneczny. W tej chwili to tylko masa lodu, ale jeśli słońce wystarczająco ją ogrzeje, może to być największa odkryta kometa.

 

„Niestety, teraz wiemy, że teleskop Vera Rubin będzie poważnie zakłócony przez megakonstelacje satelitów, takich jak Starlink, więc możemy nie uzyskać tak wielu informacji o tym nowym obiekcie, jak się spodziewaliśmy, i możemy przegapić odkrycie wielu z nich. Wszystko z powodu zanieczyszczenia światłem z satelitów”.

Starlink planuje wystrzelić dodatkowe 30 tys. satelitów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Ale , że niby co pospadało ?

Ale , że niby co pospadało ? Nie wiem co masz na myśli ale powiem tak , malinko :-)  Prędkość spadania w atmosferze ziemskiej , zawieszonego w niej obiektu zależy od gęstości powietrza i masy tego czegoś (samolotu , satelity itd.) - powietrze wytwarza opór hamujący tą prędkość , przez co zależy ona od powierzchni "czołowej" spadającego przedmiotu oraz od masy czyli ciężaru tego obiektu , która pozwala przezwyciężyć opór powietrza . To dlatego młotek spada szybciej niż papierek . Żeby coś mogło się spalić w atmosferze to musi osiągnąć prędkość , która wyzwoli - poprzez tarcie powietrza - temperaturę zapłonu materiału z którego to coś jest zrobione a jest to prędkość co najmniej 10.000 km/h . Meteoryty ZAWSZE wchodzą w ziemską atmosferę z ogromną prędkością bo ... ziemia porusza się po orbicie okołosłonecznej z prędkością 108.000 km/h , więc obojętnie z której strony on nadleci to i tak zawsze ma dużą prędkość względem ziemi , choćby był "nieruchomy" - bo wtedy to ziemia na niego wpada z tą ogromną prędkością względną , dużą tylko dla nas ludzików bo dla ziemi to dość wolno . Przecież obieg wokół słońca z tą szybkością zajmuje ziemi cały rok = 365 dni (obrotów planety wokół swej osi).

Bez atmosfery prędkość spadania na powietrzchnię planety zależy wyłącznie od jej przyspieszenia grawitacyjnego i przykładowo na księżycu (gdzie atmosfery nie ma) zarówno kamień jak i piórko ptasie (!) z dowolnej wysokości spadnie w tym samym momencie. Kto nie wierzy (bo cóś) to niech zrobi sobie w domu prosty eksperyment . Weź dwie jednakowe butelki "plastikowe" , jedną napełnij wodą a drugą zostaw pustą . I teraz upuść obie z tej samej wysokości trzymając je za zakrętki. Która spadła "pierwsza" ?

Portret użytkownika Miuosh

Hmm kiedys gdzies pisali o

Hmm kiedys gdzies pisali o redukcji do 500tys ludnosci tutaj wspomina o tej samej liczbie w ciagu roku (tyle ma czasu warunkowo dopuszczone eksperymentalnie szczepionki) czyżby szczepionki mialy coś wspólnego ze starlinkiem? Covid = divoc - po rumunsku rozwod ( z duszą‽) Rowniez ciekawa anomalia poniewaz wpisujac wspak star link cov id i ustawimy wykryj jezyk wpisujac wpierw di voc a potem dopisujac przed tym knil (knil di voc) nastepnie pomalu rats by bylo razem z di (ratsdi) i robimy spacje miedzy rats a di to wyskoczy nam na chwile slowo zabij cię  

Portret użytkownika syriues

A po co,a po co.Po to ,żeby

A po co,a po co.Po to ,żeby za.pomoca experymentu kow 19 bedzie dostęp do zachowan ludzkich. Nikt nie zauwazy czy to prawda czy kłamstwo.bo wszczepione badziewie bedzie zakłócać percepcję. 

Wiec dlatego. 

Ważniejsze jest to niz slonce na niebie 

Portret użytkownika Ractaros96

Się okaże po czasie czy to

Okaże się po czasie czy to miało sens jak pojawią się dane ile ludzi korzysta z tego internetu satelitarnego w ogóle. Obecnie 400 zł miesięcznie za takie coś to kpina jak dla mnie. Szczególnie, że takie połączenie internetowe byle burza zakłóci.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Kwazar

Wziąłem to na prostą logikę i

Wziąłem to na prostą logikę i...Nadal nie wiem ? Fajnie to czy nie ? Na razie, to nic z tych satelitów ponad 1500 co lata, to nie mam Ale skoro latają to,to już ma nie budować ? Za neta nadal płacę jak za zboże ale może za 100 lat ? A kto to wie, jak 1500 już orbituje ? 

Portret użytkownika malina

Oczywiście że fajnie,

Oczywiście że fajnie, znalazłam nawet artykuł w necie. Wojsko  jest zainteresowane projektem Muska ponieważ będzie to  światowy niezależny system komunikacyjny, a taki jest dzisiaj konieczny do operacji wojskowych.  Komu potrzebny jest internet nad oceanem ?  Potrzebna jest niezawodna łączność dla okrętów i lotnictwa. W perspektywie może to też być dokładny i niezawodny GPS.

Sądzę że to co się pisze w mediach o Starlink to jest totalna ściema a cały projekt jest wojskowy i finansowany z ukrycia przez rząd. Chodzi tylko o to żeby go jakoś uzasadnić.  A ciemnoskórym powie się że owszem mogą sobie wykupić abonbament za 100 usd i korzystać z internetu  satelitarnego w Afryce. *good*

Strony

Skomentuj