Elon Musk: Szczepionki mRNA mogą zmienić cię w cokolwiek, nawet w… motyla

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Elon Musk, to wizjoner, którego ciężko ocenzurować. W związku z tym czasem mówi i pisze rzeczy, które inni najchętniej zatrzymaliby tylko dla siebie.  Jednak to, co sądzi o szczepionkach mRNA, powinno dać wszystkim do myślenia.

Biologia syntetyczna i edycja genów, to ciągle jeszcze technologie raczkujące. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że postęp, o którym oficjalnie mówią media, ma niewiele wspólnego z narzędziami rozwijanymi w tajnych laboratoriach rządowych i korporacyjnych. Elon Musk, jest osobą dobrze poinformowaną. Wie rzeczy, które nie wydostają się na powierzchnię mainstreamu.

Zatem jego spostrzeżenia na temat obecnych technicznych możliwości manipulowania DNA, trzeba brać na serio.

Musk uważa, że za pomocą szczepionek mRNA, którymi teraz szczepi się miliardy ludzi na świecie przeciwko COVID-19, w niedalekiej przyszłości będzie można zrobić dosłownie wszystko:

„Prawdopodobnie mógłbyś wymyślić, jak zmienić kogoś dosłownie w motyla.”

Brzmi to jak science-fiction, ale zagrożenia wynikające z tworzenia hybryd genetycznych, są ogromne. Społeczeństwo uważa to za niedorzeczność, bo nikt otwarcie o tym nie rozmawia. Części ludzi wydaje się, że to kwestia odległej przyszłości, ale badania takich naukowców, jak George Church i Craig Venter pokazują, że owa przyszłość, jest już dziś.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj