Elon Musk sprzeda cały swój majątek i wyda około 188 miliardów dolarów na kolonizację Marsa

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Szef SpaceX i Tesla Inc, Elon Musk, nie przejmuje się tym, że stał się najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego głównym celem nie są pieniądze, ale kolonizacja Marsa. Wcześniej mówił o tym, że wszystkie jego biznesy dążą do tego celu. Teraz wydaje się, że jest to najlepszy czas na realizację tych planów.

 

Musk ogłosił, że w najbliższej przyszłości sprzeda cały swój majątek, zamieniając go na pieniądze, aby przyspieszyć przygotowania do lotu na Marsa wraz z dalszą kolonizacją Czerwonej Planety. Mówi, że nie potrzebuje nieruchomości. Twierdzi, że może spać w biurze w fabryce Tesli. Jego dzieci potrzebują domu, ale on może go wynająć bez konieczności bycia właścicielem.

 

Posiada sporo nieruchomości, ich łączna wartość sięga 100 mln dol. W 2020 roku Musk sprzedał już kilka domów. Teraz zrobi to samo z resztą majątku. Cóż, oprócz wszystkich swoich funduszy, jest również gotowy zainwestować w rozwój Marsa.

„Uważam, że bardzo ważne jest, aby ludzkość stała się cywilizacją kosmiczną, gatunkiem międzyplanetarnym. Mam zamiar wydać dużo środków, aby stworzyć miasto na Marsie. Chcę zainwestować jak najwięcej. Mówiąc to wszystko, mówię poważnie. Nie zamierzam już korzystać z mojej nieruchomości. Ludzie mówią, że mam tego dużo, ale OK, teraz nie będę miał nic ”.

Przedsiębiorca rozumie, że lot na Marsa jest dla wielu osób niedostępny ze względu na bardzo wysoki koszt wyprawy. Dlatego na kolonizację Marsa przekaże fundusze tym, którzy ich nie mają. Ponadto wszyscy ci ludzie znajdą pracę na innej planecie.

 

Sam Mars Elon Musk planuje ogłosić niezależność od Ziemi. Wcześniej stwierdził już, że prawa Ziemi nie będą miały zastosowania na Czerwonej Planecie. Nie zostało wypowiedziano podczas występu. Odpowiednie postanowienia są zamieszczone w Umowie użytkownika Starlink, sieci i usługach Internetu satelitarnego.

 

Wszystko to zostało opisane w podrozdziale „Obowiązujące prawa”, który mówi, że SpaceX nie będzie przestrzegać praw międzynarodowych poza Ziemią. Zamiast tego firma ustanowi zasady samorządności i wykorzysta je dla dobra ludzkości.

 

Przedsiębiorca ogłasza Marsa „wolną planetą”, na której będą działać jego własne prawa. Sekcja warunków mówi, że na Ziemi i Księżycu firma przestrzega praw ziemskich, ale na Marsie to już inna sprawa, tu będą „ustalone zasady samorządności ukierunkowane na pomyślność przyszłej kolonii”. Wszystko zacznie działać dopiero wtedy, gdy na Marsie pojawi się kolonia.

 

Wcześniej Musk wielokrotnie powtarzał, że zamierza zbudować na Marsie osadę, która nie będzie zależała od dostaw surowców z Ziemi. Będzie to całkowicie autonomiczna osada, a teraz stało się jasne, że przez „autonomię” szef SpaceX rozumie nie tylko żywność, wodę, odzież, sprzęt, paliwo, ale także ustawodawstwo.

 

Dlaczego trzeba kolonizować Marsa? Po to, aby ludzkość miała „kopię zapasową”, która może zostać wykorzystana w przypadku globalnych problemów, które doprowadzą do jej zagłady. Mowa o trzeciej wojnie światowej, infekcjach czy czymś podobnym. Musk wielokrotnie twierdził, że bez założenia kolonii na innej planecie w Układzie Słonecznym ludzkość jest skazana na zagładę.

„Jeśli zbudujemy tyle statków kosmicznych, ile mamy rakiet Falcon, czyli około stu i każda z nich dostarczy na orbitę sto ton ładunku, to pojemność osiągnie 10 milionów ton ładunku rocznie” - napisał szef SpaceX.

Musk naprawdę zwykle robi to, co mówi. Obecnie aktywnie rozwija program marsjański i finalizuje pojazd startowy zdolny do wysłania ładunku i kolonistów na Marsa. Jednocześnie przedsiębiorca rozumie, że najprawdopodobniej będzie to bilet w jedną stronę, przynajmniej dla pierwszych kolonistów, ale nawet w takich warunkach wolontariuszy jest więcej niż trzeba.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika eee

Taaa.... wszystko biedactwo

Taaa.... wszystko biedactwo wyda , a potem nagle będzie miał 3x więcej, choć ten cały jego złom dalej będzie gdzieś tylko rdzewiał.
Pomarzę sobie chwilę.... udało mu się i zabrał ze sobą tych wszystkich dobroczyńców ludzkości, a tam jest ślicznie więc zostają na stałe....

Portret użytkownika bidenolopia

Jak Elon sprzeda caly swoj

Jak Elon sprzeda caly swoj majątek to mi wyrośnie dzyndzel w pępku. Wątpię by był najbogatszym czlekiem na planecie, a co z księciami arabskimi co budują najnowocześniejsze miasto na świecie NEON na pustyni i chcą miasto wybudować na marsie ? i w ogóle z tymi wszystkimi ciapusami co mają ropę ? oraz z królami i krolowymi ? Wątpię by Elon był najbogatszy chyba że ino w ameryce .

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

Deutschland über alles in der

Deutschland über alles in der Welt ...

https://www.youtube.com/watch?v=WjFTN-YdK_M

Kiedy za Herra Bundeskanzlera Hitlera Adolfa ktory to oczywiscie zadnym Budeskanzlerem jak Frau Dr. Kazmierczak vel Kaßner vel Merkel nie byl tylko zwyklym goшnianym Reichskanzlerem i Führerem owczesne NASA made in Germany budowalo Bajkonur na wyspie Uznam w Peenemünde to kacapy i USraelici jeszcze w technologii kosmicznej w przyslowiowych lapciach po prerii czy innej Syberii biegali , prawda ?

Ale niestety polskie swinie z AK podpierдolily ten piekny europejski projekt czyli Misje Podboju Kosmosu do brytyjskich swin i ten Bajkonur w 1943 roku zostal przez ich "Lancastery" w ilosci sztuk 600 w 50 % zbombardowany. A szkoda wielka, prawda ? Wprawdzie ocenia sie dzisiaj ze przy produkcji i budowie fabryk V1 i V2 zdechlo okolo 12 000 leniwych slowianskich Untermenschow w duzej czesci Polakow ale nie jest to takie istotne w tych naszych technologicznych rozwazaniach, prawda ?

Wowczas to przeniesiono cala produkcje V1 i V2 w Gory Harzu dokad "Lancastery" doleciec wtedy jeszcze nie mogly a poligon doswiadczalny tego cuda techniki kosmicznej umieszczono w miejscowosci Blizna w dzisiejszym wojewodztwie podkarpackim na polecenie samego Herra Heinricha Himmlera pod duszpasterska troska samego Herra Wernera von Brauna ktory tam w tej Bliznej wszystko na miejscu nadzorowal a nieco pozniej to nawet misja "Apollo" dla amerykanskich swin kierowal aby te swinie na ksiezycu wyladowaly chociaz taki na przyklad moj slaski przyjaciel ktory to w kapeluszu aluminiowym dwa bite lata w zycie w Wylatowie koczowal wypatrujac UFO-ludkow jak zydzi Mesjasza utrzymuje ze te swinie amerykanskie na zadnym ksiezycu nie wyladowaly ale ten kolega to kesholog jest i nie wie pewnie co mowi, prawda ?

https://www.youtube.com/watch?v=Js8O1WJgPQg

No i z tej Bliznej do polowy 1944 roku wstrzelono ponad 100 rakiet a jedna to nawet 300 km do miejscowosci Sarnaki na Podlasiu planowo doleciala. No ale i tym razem te antyeuropejskie polskie swinie z AK ukradly mienie Swietej Rzeszy Niemieckiej ktore gdzies spadlo na bagnach i przetransportowano ta V1 w czesciach do Warszawy gdzie jakies inne polnische Banditen to wszystko poopisywaly i zbadaly i poslaly w Akcji "Operation III Most" znow do tych brytyjskich swin w Londynie ?

https://www.youtube.com/watch?v=-5HuxAMtevY

A pisze o tym dlatego, ze w 2015 r. wykopano pod Dobryninem swietnie zachowana glowice V2 wlacznie z dobrze zachowana elektronika - komputerem pokladowym (!) ktora zostala umieszczona w Bliznem w Parku Historycznym a doslownie miesiac pozniej przemyska firma "Relic Hunter" wykopala kolejna glowice V2 tym razem w miejscowosci Niwiska. Bylem i zwiedzalem wiec wiem ?

Trzeba tu przypomniec gwoli sprawiedliwosci ludowej ze pierwszy komputer na swiecie skonstruowal Pan Niemiec Konrad Zuse a nie jakas amerykanska swinia a komputer ten mozna dzisiaj podziwiac w Deutsches Museum w Berlinie gdzie tez bylem miod i wino pilem i specjalnie dla "ZnZ" swemy spracowanemy jewrokolchoznemy recamy COVID-owemy w pocie swego volksdeutschowego czola spisalem ...

Autor: Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika Mojeimię44

Uwaga! Są pierwsze dane

Uwaga! Są pierwsze dane zachorowań na grypę. 

4,8 mln- 2019

3,2 mln- 2020

1,6 mln- spadek zachorowań. 

Epidemia do Polski dotarła w marcu więc styczeń i luty jeszcze nie były miesiącami covid19 a miesiącami grypowymi. Styczeń i luty to miesiące gdzie grypa zbiera największe żniwo więc gdyby wirus towarzyszył nam od stycznia pewnie różnica wyniosła by 2,5 mln. To tylko grypa a gdzie inne choroby jak zapalenie płuc, przeziębienie, angina, gruźlica, zapalenie oskrzeli? Potwierdza to fakt, że nasz rząd kłamie a jak kłamie w takich sprawach to co stoi za szczepionką? Jaki syf mamy przyjąć? 

Portret użytkownika Mojeimię44

Tak ważne to dla mnie jednak

Tak ważne to dla mnie jednak niestety nieosiągalne gdyż nie jestem filantropem co nie znaczy, że nie mogę mieć swojego zdania. Póki co myślenia jeszcze nikt nie zakazuje. Pewnie, że spełnia marzenia i niech to robi. Zapomina jednak o tym, że świat teraz jak nigdy wcześniej jest w wielkiej potrzebie. Afryka i bliski wschód bardzo cierpią. Oprócz kryzysu gospodarczego, koronawirusowego Afrykę i bliski wschód nawiedzają od początku tego roku biblijne plagi szarańczy oraz straszne susze dodatkowo instytucje charytatywne otrzymują coraz mniej datków. Co więcej te kraje są ograbiane z ropy i metali ziem rzadkich przez rząd tego Pana właśnie po to by mógł on budować swoje zabawki i spełniać swoje marzenia. To jest nowoczesny zrównoważony rozwój. Tak nowoczesny, że amerykańscy filantropi wmówili światu, że tym dzieciom najbardziej potrzebne są szczepionki. Nie bierząca woda, nie dach nad głową, nie opieka medyczna, nie edukacja, nie rodziny zastępcze a szpryca.

Portret użytkownika rev123

Masz racje ze afryka i azja

Masz racje ze afryka i azja pada z glodu ale czyja to jest wina nasza ?. Jak ojciec nie ma sam co jest po co tobi 10 bachorow ?. Ja nie mam zamiaru na nich placic  

Pamietasz Rwande jak padali z glodu ? . Swiat dal im jesc a ci jak juz wie wypasli na cudzym jedzeniu to zlapali za meczety i wybili Holenderskich zolnierzy. Nie ma wiekszych rasistow na swieczie jak czarnuchy.

Strony

Skomentuj