Elon Musk przyznał, że chciałby kontrolować co najmniej 25% akcji Tesli

Kategorie: 

Źródło: tg

Jako największy prywatny akcjonariusz Tesli, jej dyrektor generalny Elon Musk faktycznie kontroluje nieco ponad 12% kapitału firmy. Jak sam przyznał w tym tygodniu, w kontekście rozwoju systemów sztucznej inteligencji, taka struktura właścicielska mu nie odpowiada, a idealnie chciałby zdobyć 25% udziałów w Tesli, aby mieć większy wpływ na biznes.

 

Odpowiednie wypowiedzi pojawiły się dziś na łamach portalu społecznościowego X, który Elon Musk kupił w październiku rok wcześniej, wydając notabene znaczną część akcji Tesli na pokrycie odpowiednich kosztów.

 

„Czuję się nieswojo, gdy Tesla próbuje zostać liderem sztucznej inteligencji i robotyki, a ja nie mam około 25% akcji. To wystarczy, aby wpłynąć, ale nie na tyle, aby moim decyzjom nie można było się oprzeć” – wyjaśnił swoje stanowisko miliarder.

Dodał, że jeśli nie uda mu się zwiększyć udziałów w Tesli do 25%, będzie wolał „tworzyć produkty poza firmą”. Musk zamieścił swój komentarz w odpowiedzi na pytanie o powody zainteresowania dużym pakietem wynagrodzeń składającym się z akcji Tesli. Ponieważ szef spółki czerpie główne dochody z przekazanych mu udziałów, które może później sprzedać na otwartym rynku po bieżących cenach, spodziewa się zwiększenia swojego udziału w kapitale Tesli właśnie poprzez odpowiednie dopłaty.

 

Jak tłumaczy Musk, mając 25% akcji Tesli, miałby dość duży stopień wpływów, ale gdyby jego przeciwnikom udało się zdobyć dwa razy więcej głosów, wówczas jego kontrowersyjne decyzje mogłyby zostać zablokowane. Jeśli miliarder będzie posiadał nie więcej niż 15% akcji Tesli, to inni inwestorzy będą mogli zbyt łatwo mu się przeciwstawić, jak twierdzi sam Musk.

 

Dodał, że zadowoliłby go system zarządzania spółką wykorzystujący akcje uprzywilejowane, co dałoby mu większe prawa głosu, jednak obowiązujące przepisy nie pozwalają na jego wdrożenie na etapie, gdy spółka przystąpiła już do publicznej oferty akcji. Elon Musk nie jest jeszcze w stanie rozpatrzyć nowych warunków swojego pakietu wynagrodzeń ze względu na toczące się postępowanie sądowe w sprawie pozwu akcjonariusza, który zarzuca mu nienależne uzyskanie dochodów w wysokości 55 miliardów dolarów i żąda zwrotu akcji w proporcjonalnej wysokości. Tymczasem, jak już zauważono, od początku tego roku kapitalizacja Tesli spadła o 94 miliardy dolarów w wyniku 12% spadku ceny akcji.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

W zasadzie chuj mnie to

W zasadzie chuj mnie to obchodzi, o co kłucicie sie..

Fakry są takie

http://chat.openai.com/c/37f45918-fef0-4ee1-a04a-0d2f9cc143f5

Syn Wojciecha Hołowni, w latach 90. wiceprezydenta Białegostoku.

Nie ma wyższego wykształcenia, a jest marszałkiem sejmu.. 

Pod koniec 2019 zorganizował w serwisie Facebook zbiórkę obywatelską, podczas której zebrano 2 miliony złotych (z czego ponad 1,5 mln złotych wpłaciła Kulczyk Foundation) na dalsze funkcjonowanie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Wsparcie umożliwiło działanie telefonu przez kolejny rok (przez 24 godziny na dobę).Nie będę tu pisał u Kluczyky, to sobie umarł i zyje..

wynajecie lokalu, to niech będzie 50.000zł rocznie. 4 osobyy na etacie minimalnym pracujące na zmiany, to 100,000zł rocznie,

Co stało się z kwotą  1.850,000 złotych???  Do tego nie potrzeba komisji śledczej! Wystarczają prokarwotory "pracujące" za 40.000zł miesięcznie.

Mam pytanie, ile ten telefon zaufania odbierał telefonów dziennie i ile dzieciom pomógł?

Dojna zmiana była i się skończyła, a teraz jest Teraz Kurwa My!, o Sowie, Amber Gold, o zarządzie nieistniejącej elektrowni atomowej nagle wszyscy zapomniel!!!

Właśnie po kilkunastu latach uniewinniino Gawronika w sprawie zabójstwa dziennikarza Ziętary. No nie ma mafii w Poznaniu.. no nie ma.. bo sądy są mafią największą w Polsce!!!!!! Najwięksi develeoperzy w Poznaniu, to byłe SB-ki i gangsterzy.

Moim zdaniem należy rozjebać grób kluczyka przywalony wielką płytą, wybrać te popioły i zbadać DNA, postarali się, aby zatuszować ślady, ale dobrzy śledczy wykryją, że kluczyk nie nie żyje, a powinien odsiadywać potrójne dożywocie oraz konfiskata majątku.. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika axell69

Nasza lehenda wkleiła

Nasza lehenda wkleiła jakiegoś posta   którego  legendarnie  sTalinnGrad   nie rozumie  , sTalinn   to dzieciak  takiego pokroju    , on sądzi że byle co   byle jak i byle gdzie   i praca domowa dla dzieciów  zaliczona . Elon Musg  będzie wspierał własne akcje swojej firmy  po przez wspieranie   ich zakupem za własne  pieniądze !      no  i zajebiście  , gdyby wszczyscy zydzi   tak robili   to   na   dzień dzisiejszy nie było by haosu wojennego  na świecie    i prób  rozpierdolenia  naszego  Słowiańskiego świata  - zyd to  żyd    Legenda   żydowska to nie   legenda a stalin  to   tępak  do potęgi  żydowskiej nieskończonej  ......   i tak  kurduplu trzymaj   a my czymamy  za ciebie    i za  te popierdoliny  zacne  , ja pierdziu      i  że ta strona opiniotwórcza daje  radę    jeszcze płacić za   domenę ??

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika axell69

Jest  po matce  żydem  i nie

Jest  po matce  żydem  i nie rozumiem  tego ze muszę    komukolwiek takie zwykłe i proste sparwy tłumaczyć ,  nikt nie będący żydem   fortun  nieobliczlanych   nigdy się   nie dorobił ....no może Owsiak  ale owsik    to pikuś  okradający  rodaków  przy Musku  .  a o  antyzydowizm jest oskarżany kazdy  kto krzywo   na żyda  spojży  , Musek to  ustawka  pod płonące pieniądze  nieszczęśliwych  właścicieli pojazdów  elektryczny , to również  mistrz  od nieudanych starów   rakietek  z myszami na pokładzie     ale   podobno   z neurolinkiem mu  bardzo   dobrze  idzie  i chyba tylko na tym  zydom  zależało 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika spokoluz

Widziałeś kiedyś kogoś na

Widziałeś kiedyś kogoś na świeczniku z kupą kasiory , któremu samozwańcy daliby żyć aby nie przejąć jego geszeftu legalnie lub nie ?

Pozwalają mu jeszcze na pracę z grantów od nasa.  Promują jego elektrowózki i pozwolili na produkcję . Pozwalają na instalowanie statelit .

Znasz kogoś innego kto prywatnie może takie inwestycje rozwijać ?  Przypadek !?  Ta kurfa przypadek !  u nich "pszypadkiem" tylko prawdę powiedzą.

Za mało widoczych informacji ?  Sprawdź swoje widzenie obwodowe .

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Arya

Spójrz na wstawiony obrazek.

Spójrz na wstawiony obrazek. Jak pisze autor tego posta (a z mojego rozeznania wynika, że jest on Żydem) to 4 osoby z tej dziesiątki są Żydami, a mianowicie Zuckerberg, Page, Brin i Ballmer. Mogę się mylić, ale gdyby Musk był Żydem, to autor tej wypowiedzi pisałby o 5 osobach, a nie o 4, choć może on nie mieć takich informacji. I stąd moje pytanie. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika spokoluz

Sam/sama sobie odpowiedziałaś

Sam/sama sobie odpowiedziałaś .

Zadam jeszcze raz pytanie - komu samozwańcy pozwalają na takie "inwestycje" jak elonek czy inni ? Dobrze myślisz .

Już raz mieliśmy wymianę zdań - pamietam ją . Twoja narracja miała zadanie zdeprecjonować mnie na miękko co ci w twarz walnąłem.

Teraz jest wybielania druga próba - nie ze mną. Dla mnie jesteś wyławiaczem/ką - wiem , rozumiemy się ale i tak bedziesz udawać tzw. "greka" niekumatego.

Konwersacji koniec.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika axell69

ty jesteś tak i dosłownie

ty jesteś tak i dosłownie głupi że nie potrafisz   oddzielić szekli od prawdy , no  i  żydowskie wywody odcięte od prawdy  to  główna właściwość żydowskiej propagandy  dla debili    też   zydokatolickich  . Co ma  twój koment wspólnego z  artem   może  jedynie  stwierdzić inny zjebany żyd   - czyli NIC    Ci co  to plusują   som głupsi niż  najgłupsza ustawa wydana w  języku Polskim   przez zydowinę anty     naszą      więc idź w  pizdu i nigdy nie wracaj    na te  tereny   a jako powód    rezygnacji z pracy napisz  że  na terenach Polski jest brak   Pisaków  Egipskich   oraz  to ze już nikt  ciebie Moshe nie  wierzy       i co tam jeszcze chcesz    dopisz ale wyłącznie  od siebie   bo moja porada    jest  jednorazowa   i czas jej   przydatności do użydku   jest  bardzo  ograniczony . kropka   

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj