Elon Musk przekonuje, że transhumanizm jest konieczny dla naszego przetrwania

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Żyjemy w naprawdę bardzo ciekawych czasach. Budujemy maszyny, które zabierają pracę ludziom i rozwijamy sztuczną inteligencję, która może w przyszłości zagrozić naszemu istnieniu. Potencjalnych zagrożeń, wynikających z rozwoju technologii, jest o wiele więcej. Znany na świecie miliarder i zwolennik transhumanizmu, Elon Musk twierdzi, że wie jak rozwiązać wszystkie nasze problemy.

 

W związku z postępującą automatyzacją zawodów, Musk proponuje bezwarunkowy dochód podstawowy dla wszystkich ludzi. Dzięki temu, każdy miałby zapewniony dochód, bez względu na to czy pracuje, czy jest bezrobotny. Z kolei sztuczna inteligencja, która może kiedyś rozwinąć się do takiego stopnia, iż zacznie zagrażać naszej egzystencji, powinna być nieustannie kontrolowana. Elon Musk to osoba znana na świecie, posiadająca duże wpływy, która pracuje nad zapewnieniem bezpieczeństwa dla ludzi na wypadek buntu maszyn i stwierdza, że sztuczna inteligencja może być nawet większym zagrożeniem niż broń atomowa.

 

Przewiduje się, że roboty i inteligentne oprogramowania będą się nieustannie rozwijać a pewnego dnia mogą nawet przewyższyć ludzi i to pod każdym względem. Podczas niedawnego Światowego Szczytu Rządowego w Dubaju, Elon Musk podzielił się z nami dosyć smutną wizją przyszłości. Jego zdaniem, ludzkość nie rozwija się w takim tempie jak roboty czy SI, dlatego musimy coś zrobić, aby dorównać tempa.

 

Miliarder stwierdził, że ratunkiem dla nas jest transhumanizm. Musielibyśmy zatem korzystać z najnowszych technologii i połączyć się z nią w sensie fizycznym. Elon Musk mówi o przekształceniu człowieka w cyborga, który stanie się silniejszy i mądrzejszy np. dzięki zaawansowanym protezom czy podłączeniu naszego mózgu do internetu, nad czym pracują naukowcy. Musk powiedział wprost, że nasze przyszłe dzieci będą pół-robotami, choć już na dzień dzisiejszy wszyscy jesteśmy w pewnym sensie cyborgami - regularnie używamy elektroniki i internetu a gdy nadchodzi śmierć, człowiek zostawia po sobie "cyfrowego ducha".

W przeciwnym wypadku, miliarder ostrzega, że możemy przegrać "konkurencję" z robotami i sztuczną inteligencją. Jeśli zrezygnujemy z transhumanizmu, ludzkość będzie słaba, nie będzie mogła dorównać przyszłym maszynom i ostatecznie zostanie wyparta, po czym nastąpi jej upadek. Możemy zatem wybierać pomiędzy cyborgizacją człowieka a porzuceniem dzisiejszych technologii i powróceniu do średniowiecza. Możemy również odrzucić koncepcję transhumanizmu i zgodnie z przekonaniami Elona Muska, oczekiwać na zagładę.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ascendant 149

Ten temat był szeroko

Ten temat był szeroko omawiany na kanale National Geographic chyba w roku 2010 lub 2011. Przedstawiciel wyższej klasy - naukowiec, który ukończył najlepsze uczelnie w skali świata (z ogromnym sygnetem na palcu jednej z dłoni) dobitnie wskazał na fakt, że docelowo nie chodzi o to aby wszczepiać micro-komputery sprzężone z mózgiem ludzkim aby ten mógł dorównać całej skomputeryzowanej światowej seci elektronicznej (w przyswajaniu wiedzy i prędkości jej przetwarzania do użytecznych celów korporacji) ake przede wszystkich zainicjować ich wszczepianie dzieciom już w szkołach podstawowych aby skrócić okres kształcenia ogólnie pojętego. A to oznacza, jak powiedział ów "naukowiec", pewien dysonans, ponieważ na zakup takiej technologii dla swojego dziecka będzie stać tylko najbogatszych. I tu jakby legł w gruzach , moim zdaniem, plan o ludzkości przyszłości, gdzie każdy z nas miał się rozwijać intelektualnie i manualnie wg własnych zachcianek - chyba, że jest to wstęp do ewolucji, w ktorej mają wziąść udział najbogatsze pólgłówki - więc i tak nie ruszymy do przodu, bo kreatywności mózgu ludzkiego nie zastąpi żadna bezduszna maszyna. Ale, ale .... czy "Oni" aby nie pracują już nad tym jak wcisnąć na siłę ludzką duszę w wytworzoną przez "naukowców" materię nieożywioną (?).

Portret użytkownika sdfsdfjuh

Ludzka dusza jest

Ludzka dusza jest nieśmiertelna i podróżuje przez czas i przestrzeń zmieniając tylko pojazdy(ciała), każdy kto zostanie nieśmiertelny tak na prawde zostanie uwięziony w swoim ciele podległy twórcom rzeczywistości w którą został uwikłany.

Portret użytkownika Barbarzyniec

Nie żebym coś sugerował ale .

Nie żebym coś sugerował ale ...

Ten osobnik chce dla "naszego" dobra zrobić z nas pół roboty.

Trwają już badania nad zastosowaniem światła w celu stymulowania agresji i innych zachowań u zwierząt.

Znaleziono już położenie części mózgu odpowiedzialnej za silne emocje.

Wiadomo która część mózgu odpowiada za odczuwanie bólu.

Oj, żebym się mylił 

 

Portret użytkownika drako_tr

Bezwarunkowy dochód zapewni

Bezwarunkowy dochód zapewni przetrwanie niezdolnym do samodzielnej egzystencji, jest to najgorsze możliwe rozwiązanie i jedynie przyśpieszy nasz upadek ... niestety.

Oto przykład "osobnika" niezdolnego do samodzielnej egzystencji..

Znalezione obrazy dla zapytania gej w rurkach

 

1. czy taki osobnik byłby zdolny do pracy w polu...?...nie

2. czy taki osobnik byłby w stanie zapewnić bezpieczeństwo i przetrwanie sobie i swojej hehe "rodzinie"... ?...nie

3. na koniec najważniejsze, czy taki osobnik jest zdolny do prokreacji...?...NIE, bo taki osobnik jest zainteresowany wyłącznie męskimi dupami....wobec tego nasuwa mi się pytanie, jaki jest sens utrzymywania takiego osobnika przy życiu, dając mu dochód podstawowy...?...

 

Portret użytkownika krotkasprawa

wypisujesz takie bzdury ze

wypisujesz takie bzdury ze szok....  chloptaśku juz nie uciekniesz od tego .. od .to przesądzone.. ma to swoje ogromnie dobre strony jak i złe.. ale nie uciekniemy od tego... niebawem nadejdą czasy gdzie w domowym garazu co drugi bedzie umial wyprodukowac proteze czy sprawic ze skoczysz wyzej czy dalej Smile  zapewne bez jakiejkowliek kontroli...  wiadomo ze wszystko jest robione po to aby nas kontrolowac ale zawsze to idzie w dwie strony.. i nie zawsze ludzie zdolniejsi sa po tej zachłannej stronie..  wiem jedno taka cyborgizajca doprowadzi niehybnie do wojny..  wyobraz sobie siebie posiadającego siłe 30 mężeczyzn.. bedziesz w strazy pozarnej zdjemował koty z drzewa? w ping ponga tez nie bedzie grał :)..... od zawsze to szlo w złą stronę.. od samego początku...  uwazam ze dozyjemy czasów gdzie.. kobieta urodzona naturalnie bez zadnych protez czy czegokolwiek bedzie czyms tak rzadkim jak wizyty jezusa chrystusa na  ziemi.. nie bedzie pieniedzy.. wartosc będa miały woda i powietrze.. i cokolwiek co da sie zjesc.....  ida czasy głodu a to sprowadzi konflikty i wojny... martwi mnie tylko to ze my jako polska bedziemy z tym wszystkim ostatni... a to ze po ulicach beda smigały cyborgi to wcale mnie nie bedzie dziwic .. dziwiłbym sie jakby bylo inaczej Smile

 

Portret użytkownika Zenek ;)

" chloptaśku juz nie

" chloptaśku juz nie uciekniesz od tego .. od .to przesądzone.. "

--nie bądź taki HOOP chłoptasiu... Przesądzone to jest ich WYGINIĘCIE wraz ze wszelkimi zjudaizowanymi dinusiami.... Acute

Strony

Skomentuj