Elon Musk przedstawił projekt sieci tuneli dla samochodów

Kategorie: 

Źródło: boringcompany.com

Znany miliarder i przedsiębiorca, Elon Musk, zaprezentował projekt sieci podziemnych tuneli, które umożliwią podróżowanie z prędkością 200 kilometrów na godzinę w samochodach na specjalnych platformach mobilnych.

Projekt jest obecnie rozwijany przez nową firmę The Boring Company i zakłada odciążenie ruchu ulicznego poprzez poruszanie się samochodami wokół miasta. Koncepcja została zaprezentowana na spotkaniu TED Talk w Vancouver.

Pojazdy będą kierować się do wjazdu do wielopoziomowej sieci podziemnych tuneli, gdzie zostaną umieszczone na platformie poruszającej się z prędkością do 200 kilometrów na godzinę.

Koszt budowy tuneli ma zostać obniżony dzięki projektowi opracowanemu przez specjalistów firmy. Warto dodać, że w tego samego typu tunelach Elon Musk planuje uruchomienie swojego projektu sieci Hyperloop.

 

 

Ocena: 

Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika ajwaj

Super: ja stojąc w korku to

Super: ja stojąc w korku to rozmyślam, czy stać mnie na kupno hotdoga o zalaniu baku, a goście po skończeniu kombinowania nad rakietami wielokrotnego użytku, przeskoczeniu przez elektryczne samochody - kończą na projekcie tunelów do transportu samochodów. Coś poszło mocno nie tak.

Portret użytkownika Akamai

Znów ten Muzg.

Znów ten Muzg.

Kolejka Hyperloop łacząca Londyn z Nowym Jorkiem funkcjonuje od dawna. Podróż trwa cztery godziny.

Nie jechałem, ale wiem to z wiarygodnego źródła Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Skomentuj