Elon Musk pozywa prawników byłych dyrektorów Twittera za wygórowany rachunek za usługi w wysokości 90 milionów dolarów

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

W zeszły piątek X Corp., firma macierzysta Twittera, pozwała firmę prawniczą Wachtell, Lipton, Rosen & Katz, zatrudnioną w zeszłym roku przez byłych kierowników usług mikroblogowania, aby ułatwić Elonowi Muskowi zakup Twittera za 44 miliardy dolarów. Teraz Musk wyjaśnia swoje stanowisko, że przedstawiono mu fałszywe raporty na temat Twittera.

 

Pozew oskarża Wachtell, Lipton, Rosen & Katz o wykorzystywanie swojego klienta, żądając 90 milionów dolarów opłat prawnych za zaledwie „kilka miesięcy” świadczenia usług.

 

„W pełni zdając sobie sprawę, że nikt, kto byłby zainteresowany finansową kondycją Twittera, nie opiekował się firmą, Wachtell zorganizował efektywne napełnienie kieszeni funduszami z kasy, podczas gdy klucze były przekazywane Muskowi” – czytamy w dokumencie.

 

Zgodnie z pozwem firma prawnicza wypłaciła 84,3 miliona dolarów „opłaty za sukces” i 16 milionów dolarów rachunku godzinowego za pomoc Twittera w zamknięciu umowy z Muskiem. Wysokość opłaty zszokowała byłą dyrektor generalną i członkinię zarządu Twittera, Marthę Lane Fox, która po otrzymaniu kopii faktury napisała zwięzłe „O mój Boże” w e-mailu.

 

„Pomimo początkowego szoku członkowie zarządu Twittera głosowali za zatwierdzeniem nadmiernej i nieuczciwej pensji Wachtella” – czytamy w pozwie. Zgodnie z dokumentem, 84 miliony dolarów zostały przelane do kancelarii na kilka minut przed zamknięciem transakcji. „Wachtell chwali się, ilu byłych sędziów Delaware pracuje dla firmy. Specjalizują się w zinstytucjonalizowanej korupcji” – napisał Musk na Twitterze.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj