Elon Musk powiedział, że miasto na Marsie będzie „wspaniałe”, ale kolonialiści mogą zginąć

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Elon Musk od dawna marzył o ustanowieniu ludzkiego życia na Marsie. Ale kiedy Musk marzy o wielkich rzeczach, nie myśli o tym z kaprysu i nie opowiada o tym swojej drugiej połowie w szczegółach – po prostu zaczyna spełniać swoje marzenia.

SpaceX, które Musk założył w 2002 roku, jest w trakcie opracowywania statku kosmicznego nowej generacji Starship. Filantrop ma nadzieję, że pewnego dnia będzie w stanie przewieźć na Marsa nawet sto osób.

 

Jednak Musk nie uważa, że dotarcie na Marsa będzie trudne, co daje wyobrażenie o tym, jak ważne jest to zadanie. Jest to raczej misja utworzenia obozu, w którym mogliby zginąć pierwsi osadnicy.

Źródło: plakat nieistniejącej już inicjatywy MarsOne

49 – letni Musk powiedział podczas wirtualnej konferencji People to Mars w poniedziałek w rozmowie w CNBC:

„Myślę, że dotarcie na Marsa nie jest głównym problemem. Podstawowym problemem jest budowa bazy, budowa miasta na Marsie. Zbudujemy elektrownię paliwową, bazę startową na Marsie, tj. Mars Base Alpha, a potem sprawimy, że będzie samowystarczalna ”.

„Chcę podkreślić, że jest to bardzo trudna i niebezpieczna misja, nie dla osób o słabym sercu. Są duże szanse, że oni umrą, więc nie będzie to łatwe, ale będzie to bardzo wielkie wydarzenie ”.

Na początku tego roku Musk nadał priorytet SpaceX Starship i powiedział, że poczyniono wielkie postępy, jednak przed wysłaniem ludzi na Marsa jest jeszcze wiele do zrobienia.

 

 Musk powiedział m. in.: „Robimy duże postępy. Tym, co naprawdę utrudnia postęp w Starship, jest system produkcyjny ... Jeszcze rok temu nic tam nie było, a teraz mamy całkiem spore zaplecze produkcyjne. Dlatego szybko produkujemy coraz więcej statków. Najpierw musimy uruchomić to urządzenie, automatycznie dostarczyć satelity i wykonać setki misji satelitarnych, zanim zaprosimy ludzi na pokład ”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ba

A  nie lepiej jest

A  nie lepiej jest przekształcić takie pustynie na Ziemi  jak Sahara w raj niz biliony dolarów wylalić w śmieci  w podróż na Marsa ,a co mówi Biblia  w tym temacie :

Psalm 115 : 16  Co się tyczy niebios — niebiosa należą do Jehowy,+lecz ziemię dał synom ludzkim.+

Ludzkość nigdy nie zasiedli innej planety bez zgody Boga Biblii , to jak wymachiwanie  patykiem przeciw Słonku !

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Zn

Albo: "Zginie większość z was

Albo: "Zginie większość z was ale jestem zdolny do takiego poświęcenia". Swoją drogą, musi się demonom palić koło tyłów, że tak bardzo chcą się z Ziemi wydostać, nawet za cenę życia naiwnych ludzi. Z taką  technologią, opartą na paliwach chemicznych do napędu, to ewidentnie musi być coś węcej niż tylko "zew przygody i chęć poznania". Tak jak przypadek zbyt małego/ słabego LHC/ "otwieracza do portali" gdzie mimo takiego kryzysu jaki panuje kasa na nowe projekty (ma powstać 4x większy) cieknie szerokim strumieniem "z powodów naukowych". A świstak zawija i zawija... .

Portret użytkownika ronin

mysle ze space x ma bana na

mysle ze space x ma bana na latanie w kosmos stad coraz wiecej falszywek. np jest filmik gdzie wiedzimy rakiete i w tle nieznane obiekty latajace potem filmik znika [ zaklocenia] i pojawia nam sie obraz lecacej rakiety ale krecony juz w studio. drugi filmik leci rakieta w kosmosie i nagle na silniku pojawia sie szczur czy mysz [ewidentnie krecone w studio - a wiec maja przygotowane  i kreca tam]. kolejny przyklad rakiety startuja owszem widac to [prawodopodobnie to szmwelc na pokaz] ale nikt nigdy nie widzial by te rakiety wracaly. przykladow jest wiecej izrael wysyla rakiete na ksiezyc i ta eksploduje spacex jjuz nawet nie probuje odzyskac ksiezyca  itd. itp. ewidentnie jest ban i tania pokazowka patrzcie jednak latamy.

Portret użytkownika baca

jak prezydentem tego

jak prezydentem tego wspaniałego miasta zostanie Paweł Adamowicz - który zabili go i uciekł - to Stefan Wilmont będzie musiał tam pojechać na gapę i wręczyć mu klucze do miasta... i jakiś nóż do przecięcia wstęgi...

 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Elonek ma ciśnienie by zostać

Elonek ma ciśnienie by zostać przywódcą na marsie zupełnie jak Elon z książki Wernera von Brauna, przy dzisiejszych możliwościach animacji komputerowej pewnie mu się to uda, skoro ludzie "kupili" jego ko(s)miczne rakiety, powodzenie marsjańskich misji jest pewne

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika mattii

Miasto na marsie będzie

Miasto na marsie będzie wspaniałe? To wstaw se w d. czipe i dydoopiaj na marsa. Weż też swoich zj....ch kolesi typu gates i wszystkich urzędasów i wydoopiajcie. Tu jest niebezpiecznie, grypa szaleje, koronawirusy szaleją itd.itp.

Skomentuj