Elon Musk pokłócił się z założycielem Twittera z powodu algorytmu, który manipuluje ludźmi

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Elon Musk powiedział, że użytkownicy Twittera są „manipulowani” przez algorytm kanału informacyjnego witryny. Założyciel Tesli i SpaceX nazwał algorytm portalu społecznościowego Twitter „manipulacyjnym”. Podzielił się swoją opinią na swoim koncie. Musk opublikował specjalną „instrukcję”, jak to naprawić.

Algorytm manipuluje tobą w sposób, z którego nie zdajesz sobie sprawy. Wystarczy wprowadzić drobną zmianę, aby zobaczyć różnicę.

Oto jak naprawić wasz profil na Twitterze:
Naciśnij przycisk Początek.
Stuknij gwiazdki w prawym górnym rogu ekranu.
Wybierz Ostatnie tweety.

Założyciel Twittera i były dyrektor generalny Jack Dorsey szybko zareagował na tweet Muska. Stwierdził, że ta funkcja została zaprojektowana, aby zaoszczędzić czas użytkowników. Po prostu starają się umieścić na górze tweety, z którymi najprawdopodobniej się zaangażujesz. Otóż to. Przewidywanie na podstawie tego, co lubisz, przesyłaj dalej, odpowiadaj, szukaj, wstrzymuj itp. to ma być wygoda, nic więcej. Ponownie najważniejsza jest możliwość wyłączenia.

 

Algorytmy działają po prostu po to, aby po prostu wypychać tweety, z którymi najprawdopodobniej będziesz wchodzić w interakcje, na górę. To wszystko. Jest to prognoza oparta na tym, co lubisz, oceniane są retweety, odpowiedzi, wyszukiwania itp. To dla wygody, nic więcej. Funkcję można wyłączyć. Sposób działania algorytmu pozostaje tajemnicą, a Musk wcześniej powiedział, że planuje to zmienić.

 

Dyrektor generalny Tesli odpowiedział na jego pierwszy tweet, zaznaczając, że nie uważa algorytmu za złośliwy. Może jednak nieumyślnie manipulować lub wzmacniać czyjś punkt widzenia, nie zdając sobie sprawy z tego, co się dzieje. Do tej pory Musk odkładał zakup sieci społecznościowej, powołując się na dużą ilość spamu lub fałszywych kont na platformie, a CEO Parag Agarwal nie wykluczył, że transakcja w ogóle nie dojdzie do skutku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No tak, ach te algorytmy. To

No tak, ach te algorytmy. To nic, że na razie, najbardziej i najczęściej chamsko manipulują ludzie ludzmi Smile Po co szukać daleko u mózga, jak wystarczy spojrzeć na pewne koła buraczano-kartoflane w Polsce. Była strona www Nima strony www TAK bo tak a NIE bo nie a dlaczego ? Bo dlatego !

Portret użytkownika kolo21

A u nas to lepiej? 3.5

A u nas to lepiej? 3.5 miliona darmozjadów z upadliny rujnują nasz kraj. A polaczki zwalają to na biedotę i 500+ Jak by skurwysyny sami nie brali 500+ Odpisałem dzisiaj jednemu że nie mam dzieci i dlaczego mam płacić na nie z moich podatków? To mi odpisał a kto cię będzie leczył na starość. To jest zwykłe szczucie. Rząd dowala klasie średniej podatkami a trolle zwalaja winę na biedotę. Jak dojdzie u nas do wojny to ludzie skoczą najpierw sobie do gardeł. Tak jak było w pierwszych dniach września 39.

kolo21

Portret użytkownika Q

Ludzie ulegają manipulacjom

Ludzie ulegają manipulacjom ponieważ polegają nie na wiedzy lecz na informacjach . Tak właśnie działa radio , telewizja i internet - dostarcza INFORMACJI ale nie wiedzy a tą nabywa się poprzez weryfikownie informacji z tymi już posiadanymi oraz z doświadczeniem poddając je obróbce logicznej - nazywa się to samodzielne myślenie. Pytanie jednak brzmi .. poco komu tyle niepotrzebnych informacji ? Poco gapić się bezmyślnie w "medium społecznościowe" nasiąkając wszystkim tym co tam widać ? Ile informacji z kraju i ze świata jest nam "niezbędnych" ? Czy ktokolwiek staje się szczęśliwszy po wchłonięciu licznych cudzych myśli z ekranu ? Ja nie wiem , co ci młodzi ludzie w tym widzą ... ? Na przystankach , chodnikach itp. wpatrzeni w te smartfony , zgarbieni , smutni , pozbawieni radości na twarzach ... zamiast patrzeć na otaczający świat .

Im mniejsze mamy oczekiwania wobec świata zewnętrznego a bardziej skupiamy się na swoim wnętrzu czyli tym kim jesteśmy , co i jak czujemy oraz ile tak naprawę (!) nam trzeba tym jesteśmy szczęśliwsi.

Portret użytkownika syriues

Jeżeli gapimy sie w smartfony

Jeżeli gapimy sie w smartfony i niczego wiecej nie oczekujemy ,to zle to wplywa na ducha w nas.

Nie uczymy sie juz wiecej,a chlonoemy jak gabka smieci tego swiata. Swiata ktory przesiąknięte jest egoizmem,nienawiscia,zawiścią, a przede wszystkim pychą.a wiec złem 

Czyli smartfon służy do niszczenia ducha

A wiec jest to zabawka nwo

Portret użytkownika Q

Poczytać sobie można owszem

Poczytać sobie można owszem ale chyba lepiej zrobić to w domu niż marnować spacer na gapienie się w mały ekranik z jeszcze mniejszymi literkami ? A widuję młodzież idącą chodnikiem , która ze spuszczoną głową widzi tylko chodnik .. i smarfton.

Strony

Skomentuj