Elon Musk pokłócił się z założycielem Twittera z powodu algorytmu, który manipuluje ludźmi

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Elon Musk powiedział, że użytkownicy Twittera są „manipulowani” przez algorytm kanału informacyjnego witryny. Założyciel Tesli i SpaceX nazwał algorytm portalu społecznościowego Twitter „manipulacyjnym”. Podzielił się swoją opinią na swoim koncie. Musk opublikował specjalną „instrukcję”, jak to naprawić.

Algorytm manipuluje tobą w sposób, z którego nie zdajesz sobie sprawy. Wystarczy wprowadzić drobną zmianę, aby zobaczyć różnicę.

Oto jak naprawić wasz profil na Twitterze:
Naciśnij przycisk Początek.
Stuknij gwiazdki w prawym górnym rogu ekranu.
Wybierz Ostatnie tweety.

Założyciel Twittera i były dyrektor generalny Jack Dorsey szybko zareagował na tweet Muska. Stwierdził, że ta funkcja została zaprojektowana, aby zaoszczędzić czas użytkowników. Po prostu starają się umieścić na górze tweety, z którymi najprawdopodobniej się zaangażujesz. Otóż to. Przewidywanie na podstawie tego, co lubisz, przesyłaj dalej, odpowiadaj, szukaj, wstrzymuj itp. to ma być wygoda, nic więcej. Ponownie najważniejsza jest możliwość wyłączenia.

 

Algorytmy działają po prostu po to, aby po prostu wypychać tweety, z którymi najprawdopodobniej będziesz wchodzić w interakcje, na górę. To wszystko. Jest to prognoza oparta na tym, co lubisz, oceniane są retweety, odpowiedzi, wyszukiwania itp. To dla wygody, nic więcej. Funkcję można wyłączyć. Sposób działania algorytmu pozostaje tajemnicą, a Musk wcześniej powiedział, że planuje to zmienić.

 

Dyrektor generalny Tesli odpowiedział na jego pierwszy tweet, zaznaczając, że nie uważa algorytmu za złośliwy. Może jednak nieumyślnie manipulować lub wzmacniać czyjś punkt widzenia, nie zdając sobie sprawy z tego, co się dzieje. Do tej pory Musk odkładał zakup sieci społecznościowej, powołując się na dużą ilość spamu lub fałszywych kont na platformie, a CEO Parag Agarwal nie wykluczył, że transakcja w ogóle nie dojdzie do skutku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No tak, ach te algorytmy. To

No tak, ach te algorytmy. To nic, że na razie, najbardziej i najczęściej chamsko manipulują ludzie ludzmi Smile Po co szukać daleko u mózga, jak wystarczy spojrzeć na pewne koła buraczano-kartoflane w Polsce. Była strona www Nima strony www TAK bo tak a NIE bo nie a dlaczego ? Bo dlatego !

Portret użytkownika kolo21

A u nas to lepiej? 3.5

A u nas to lepiej? 3.5 miliona darmozjadów z upadliny rujnują nasz kraj. A polaczki zwalają to na biedotę i 500+ Jak by skurwysyny sami nie brali 500+ Odpisałem dzisiaj jednemu że nie mam dzieci i dlaczego mam płacić na nie z moich podatków? To mi odpisał a kto cię będzie leczył na starość. To jest zwykłe szczucie. Rząd dowala klasie średniej podatkami a trolle zwalaja winę na biedotę. Jak dojdzie u nas do wojny to ludzie skoczą najpierw sobie do gardeł. Tak jak było w pierwszych dniach września 39.

kolo21

Portret użytkownika Q

Ludzie ulegają manipulacjom

Ludzie ulegają manipulacjom ponieważ polegają nie na wiedzy lecz na informacjach . Tak właśnie działa radio , telewizja i internet - dostarcza INFORMACJI ale nie wiedzy a tą nabywa się poprzez weryfikownie informacji z tymi już posiadanymi oraz z doświadczeniem poddając je obróbce logicznej - nazywa się to samodzielne myślenie. Pytanie jednak brzmi .. poco komu tyle niepotrzebnych informacji ? Poco gapić się bezmyślnie w "medium społecznościowe" nasiąkając wszystkim tym co tam widać ? Ile informacji z kraju i ze świata jest nam "niezbędnych" ? Czy ktokolwiek staje się szczęśliwszy po wchłonięciu licznych cudzych myśli z ekranu ? Ja nie wiem , co ci młodzi ludzie w tym widzą ... ? Na przystankach , chodnikach itp. wpatrzeni w te smartfony , zgarbieni , smutni , pozbawieni radości na twarzach ... zamiast patrzeć na otaczający świat .

Im mniejsze mamy oczekiwania wobec świata zewnętrznego a bardziej skupiamy się na swoim wnętrzu czyli tym kim jesteśmy , co i jak czujemy oraz ile tak naprawę (!) nam trzeba tym jesteśmy szczęśliwsi.

Portret użytkownika syriues

Jeżeli gapimy sie w smartfony

Jeżeli gapimy sie w smartfony i niczego wiecej nie oczekujemy ,to zle to wplywa na ducha w nas.

Nie uczymy sie juz wiecej,a chlonoemy jak gabka smieci tego swiata. Swiata ktory przesiąknięte jest egoizmem,nienawiscia,zawiścią, a przede wszystkim pychą.a wiec złem 

Czyli smartfon służy do niszczenia ducha

A wiec jest to zabawka nwo

Portret użytkownika Q

Poczytać sobie można owszem

Poczytać sobie można owszem ale chyba lepiej zrobić to w domu niż marnować spacer na gapienie się w mały ekranik z jeszcze mniejszymi literkami ? A widuję młodzież idącą chodnikiem , która ze spuszczoną głową widzi tylko chodnik .. i smarfton.

Portret użytkownika S

Podczas gdy "wszyscy dziś

Podczas gdy "wszyscy dziś jesteśmy ukraińcami" oraz ekscytujemy się tym który celebryta pokłócił się z którym, omawiane jest właśnie powstanie Rządu Światowego. Ponieważ eksperci (tacy jak Kill Gates) stwierdzili, że rządy krajów nie poradziły sobie z plandemią tak, jak oni sobie wymyślili, konieczny jest jeden globalny nadzór w trakcie kolejnych. Wyznaczono do tego WHO. Przypominam, WHO już teraz jest ustawodawczą "prywatną" instytucją (ponad 80% jej dochodów pochodzi z datków korporacji farmaceutycznych, z tego 14% od Killa Gatesa). Na tronie siedzi tam etiopczyk Tedros (prywatnie kumpel Gatesa). Posadzono go na stołku w atmosferze skandalu, bo był Wiceministrem, a potem Ministrem Spraw Zagranicznych w etiopskim komunistycznym rządzie Tigrajski Ludowy Front Wyzwolenia, który jest oficjalnie oskarżony o ludobójstwo. Więc można się domyślić jaki to rodzaj "człowieka".

Od marca omawiany jest traktat międzynarodowy dający WHO absolutną władzę decyzyjną w sprawie zdrowia i medycyny. W traktacie tym zawarte są takie kwiatki:

1. Państwa które to podpiszą tracą jakąkolwiek suwerenność w sprawach zdrowia publicznego. Będą zmuszone wykonywać każde polecenie WHO, a żadne własne decyzje nie będą możliwe.

2. Badania i dane na temat wirusów czy plandemii prowadzone będą przez WHO, żadne niezależne badania nie będą brane pod uwagę.

3. Ma być drastycznie zaostrzona cenzura jakiego kolwiek zdania innego niż "jedyna słuszna prawda WHO". Teraz mają to być już kary więzienia, co oznacza, że znikną wszelkie niezależne media jakie jeszcze istnieją

4. Mają być rozszerzone uprawnienia do używania siły wobec opornych na rozkazy WHO. Mowa to o wojsku i policji.

To wszystko oznacza de facto zalążek Rządu Światowego. WHO będzie wydawać rozkazy na polecenie "Elit", które je opłacają. To oczywiste, że z czasem jego uprawnienia będą rosły poza strefę zdrowia. Jeśli pozwolimy podpisać ten traktat to Game Over.

https://ourtube.co.uk/v/25220

Portret użytkownika Mojeimię44

Game over to już jest "S"

Game over to już jest "S" tylko nie każdy to widzi. Globaliści jak nigdy zaczęli kraść, oszukiwać, wyzyskiwać. Widać to codziennie. To nie jest już nawet neofaszyzm to jest czysty szatanizm. Nawet na naszym podwórku jest grubo. Upadek moralny, społeczny, gospodarczy, religijny. Wszystko się sypie. Jeszcze trochę potrwa zanim babilon upadnie ale upadnie. Ja już nie mogę patrzeć na to wszystko. Człowiek człowiekowi zaczął robić tyle złego. Znaleźliśmy się w czarnym brzuchu bestii ale jest pocieszenie. W tym brzuchu jest światełko nadzieji. 

https://youtu.be/QnxO_UPjpVk

Jeśli nawet nie przeżyje gdyż uważam, że sporo z nas nie przeżyje to i tak na końcu zwycięży dobro. Odmienią się losy świata i zapanuje okres milenijny. Ja w to bardzo mocno wierzę. Widzisz. Ja obserwuję co się dzieje w babilonie ale siedzę duchowo pod drzewem życia przez co nawet w ucisku czuje się wolnym.

Portret użytkownika oswiecony77

rzad swiatowy bedzie Beda

rzad swiatowy bedzie Beda mikroimplanty tatuaze gotowki zero Totalna kontrola co widac juz na kazdej ulicy kamery rozpoznawanie twarzy itp Ale jak kazdy swiat i ten upadly sie skonczy Zaznaczam zyjecie w wolno wibrujacej energi na samym dnie stworzenia Wiekszosc z was jest upadlymi duszami ktorych jesli sie nie zmienicie czeka wulkan piekielny Nizej juz sie nie da upasc Stad krotkie zycie krwawa przyroda choroby bol cierpienie azeby was zmusic do retrospekcji Dokladnej analizy swojego zycia 5 Pamiętaj więc, skąd spadłeś,
i nawróć się,
i pierwsze czyny podejmij!
Jeśli zaś nie - przyjdę do ciebie
i ruszę świecznik twój z jego miejsca,
jeśli się nie nawrócisz.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Strony

Skomentuj