Elon Musk podaruje 6 miliardów dolarów na walkę z głodem! Postawił jeden warunek.

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Elon Musk zainteresował się propozycją urzędnika ONZ, który twierdził że 6 miliardów dolarów darowizny, od jednego z najbogatszych ludzi na świecie, może pomóc w powstrzymaniu głodu na świecie. Miliarder, postawił przy tym jeden istotny warunek.

 

W niedzielę, Musk powiedział, że gdyby World Food Program dokładnie opisało, w jaki sposób darowizna w wysokości 6 miliardów dolarów zostałaby wykorzystana do rozwiązania problemu głodu na świecie, sprzedałby akcje Tesli i natychmiast przelał pieniądze. W kolejnym tweecie, Musk dodał, że plan ONZ musi obejmować „księgowość open source, aby opinia publiczna dokładnie widziała, jak wydawane są fundusze”. Była to reakcja na zeszłotygodniowy wywiad, jakiego udzielił David Beasley, dyrektor Światowego Programu Żywnościowego (WFP) ONZ.

Powiedział on wówczas, że nadszedł czas aby ultrabogaci pomogli 42 milionom ludzi, którzy umrą bez ich pomocy i pomogli zakończyć głód na świecie. Beasley wspomniał z imienia Elona Muska i CEO Amazona Jeffa Bezosa, dwóch najbogatszych ludzi na świecie.  Dr. Eli David (jeden z twórców firmy Deep Instinct), zauważył na twitterze, że łączny budżet organizacji to ponad 8 miliardów dolarów, co jednak nie pozwoliło jej dotąd zakończyć głodu na świecie. Dopiero wtedy, Musk podał swoje warunki.

 

Beasley nie czekał długo z odpowiedzią. Mężczyzna tłumaczył, że nagłówek CNN był "niedokładny", a kwota 6 miliardów dolarów nie rozwiąże problemu głodu na świecie. Twierdził on natomiast, że „zapobiegnie globalnej niestabilności politycznej, masowej migracji i uratuje przy tym 42 miliony ludzi na krawędzi głodu”. Urzędnik nalegał na spotkanie z Muskiem i wyjaśnienie mu osobiście szczegółów potencjalnej współpracy, lecz bogacz nalega aby wszelkie dane były ogólnodostępne.

Gdyby Musk faktycznie przelał tak dużą kwotę, byłaby to jedna z największych darowizn ostatnich lat. Biorąc pod uwagę wypowiedzi Muska, obawia się ona zapewne, że jego pieniądze zostałyby pochłonięte przez ONZ-towską biurokrację i nie pomogłyby ludziom "na krawędzi głodu". Nie sposób ocenić czy Musk zdecyduje się na spotkanie z Beasley'em. Urzędnik nie odniósł się dotąd do żądań miliardera, co sugeruje, że WFP może mieć coś do ukrycia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Walka z głodem ... walczyć to

Walka z głodem ... walczyć to trzeba z tymi , którzy wyzyskują , grabią , niszczą i tłamszą ludność krajów biednych , destabilizując ich gospodarki , zabierając surowce , w tym wodę by potem z ogromnym zyskiem sprzedawać to bogatym krajom konsumenckim . Prosty przykład Buszmeni - afrykańska ludność zbieracko łowiecka , żyjąca w zgodzie z naturalnym porządkiem i jej poszanowaniem . Żyli po swojemu prowadząc koczowniczy tryb życia i gdyby im było źle to by się osiedlili gdzieś na stałe i zajęli rolnictwem . A co zrobił "biały człowiek" gdy wtargnał na ICH odwieczny teren ? Podzielił ziemię między siebie , ogrodził siatką a Buszmenów zepnął na pustynię Kalahari z zakazem (!) jej opuszczania . To co oni mają jeść i co zbierać na tej pustyni ?! Studnię im wywiercili ... ale co im po wodzie jak tam jeść nie ma co ? Na klęski wywołane suszą się nie poradzi - można takim ludziom słać pomoc - ale wystarczy nie okradać ich krajów z bogactw naturalnych i pomóc im się samemu urządzić by tej pomocy w przyszłości nie wymagali bo ona uzależnia . Łatwo jest uchodzić za "dobroczyńcę" śląc paczki żywnościowe ale nie oto chodzi . 

Portret użytkownika Lesnydziadek

Zdecydowana większość

Zdecydowana większość komentujących na tym portalu ma doskonale pojęcie o pustce w głowie.

Zawiść, jad, defensywa poparta filmikami z yt i do tego miesza się przepowiednie z fizyką. 

Selekcja naturalna na szczęście się o to zatroszczy.

Portret użytkownika Twoja Stara

A ty koleś po której szprycy?

A ty koleś po której szprycy? Bo coś ciężko z pisaniem,  oskarżyłeś o to i owo ale nie uzasadniłeś ani nie podałes cytatów. Ponoć szprycowańcom mocno spada zdolnośc logicznego rozumowania. A może napisał by ty co to jest według ciebie fizyka ale tak swoimi słowami jeśli dasz radę. Pewnie czasu nie masz co, tak jak większość polaków praca-dom-kobita-supermarket-telewizorek-pejssbuk, czasem wycieczka za gramanicę i oczywiście urna do głosowania. To jest wasze życie ,ta wasza hehe "edukacja" te kilkanaście lat, łeb wypchany teoriami i głębokie przeświadczenie o własnej nieomylności. Wiele nie napisałes a już ciebie rozkodowano.

Strony

Skomentuj