Elon Musk oświadczył, że nie weźmie szczepionki a panika wokół COVID-19, osłabiła jego wiarę w ludzkość

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Chyba przyszła już pora na to, aby podsumować ludzkie zachowania w czasie pandemii koronawirusa. Na takie zdobył się między innymi naczelny wizjoner światowego biznesu - Elon Musk.

Działania rządów i mediów przez ponad rok trwania pandemii COVID-19, przyczyniły się do globalnego prania mózgów obywateli. Od początku ci, którzy kwestionują całe to zamieszanie, traktowani są prawie jak terroryści.

Narracja głównego nurtu jest tak natarczywie jednopłaszczyznowa, że jakkolwiek byśmy się nie starali patrzeć na sprawy z chłodnym krytycyzmem, to i tak ten „koronsceptycyzm”, zostanie uznany za objaw jeszcze groźniejszej przypadłości niż sam wirus, o którego kruszonych jest tyle kopii.

Pamiętam te gorące polityczne debaty, w czasie których próbowano rozstrzygnąć czy COVID-19 zmieni ludzkość mentalnie. Czy przestaniemy się podniecać celebrytami, „challenge’ami”, skończymy hejtować i przewartościujemy nasze życie, dostrzegając bohaterów w naszej codzienności, a nie na czerwonym dywanie, przy ściance dla fotoreporterów.

Czy staniemy się dla siebie lepsi? Czy znikną spory i wojny? Dziś wiemy, że nie. Nie staliśmy się jako ludzkość lepsi. Oczywiście, jednostkowo zdarzały się akty wielkiej dobroci i solidarności, chwała tym, którzy zdobyli się na nie bezinteresownie.

Ale globalnie jesteśmy w tym samym miejscu, a może nawet cofnęliśmy się, bo pogłębiła się przepaść między bogatymi a biednymi, a władza otrzymała dodatkowe uprawnienia do gnębienia obywateli pod pretekstem walki z wirusem.

Podobnego zdania jest Elon Musk. Najbogatszy człowiek świata powiedział wprost, że lockdowny nie były potrzebne. Orzekł także, iż nie zamierza się zaszczepić na COVID-19.

„Zasadniczo słuszną rzeczą byłoby nie blokowanie całego kraju, ale poddanie kwarantannie każdego, kto jest zagrożony, do czasu przejścia zagrożenia.”

Jego refleksja nad obecną kondycją świata jest jednak głębsza.

Mam na myśli to, że jest to gorący temat, w którym racjonalność schodzi na drugi plan. W ogólnym rozrachunku mamy coś, co ma bardzo niską śmiertelność i dużą zaraźliwość. […] To osłabiło moją wiarę w ludzkość, cała ta… irracjonalność ludzi w ogóle.

Koropanika obnażyła „psychologię tłumu”. Pokazała, że nadal nie jesteśmy gotowi na rewolucję świadomościową. Mimo ponad miliarda zakażonych, kilku milionów zmarłych i zamrożenia normalnego życia, ciągle jesteśmy jako społeczeństwa w przedpokoju do dojrzałości.

 

Źródło:https://nypost.com/2020/09/29/elon-musk-says-he-wont-take-coronavirus-vaccine/

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Diuna

Ja zauważyłem że elon na

Ja zauważyłem że elon na wywiadach dziwnie się zachowuję jak by był albo naćpany albo kłamie ewidentnie coś z nim jest nie tak. Łapie zawiechy, jakby się zawieszał, śmieje się głupkowato, dziwne miny robi, a jak go prasa zapytała o ten samochód co niby puścił w kosmos , oni mu mówią że to wygląda na grafikę komputerową to odpowiedział że Lol kurde że "to musi być prawdziwe bo wygląda na fake" Smile czy on do cholery jest poczytalny ??? Mi się wydaje że ma dosyć okłamywania i psychika mu siada. Oczywiście jak nie będzie robił co mu każą to zrobią z niego warjata albo czapa niby że wypadek i tyle. Oni są zmuszani do robienia tych głupot ktoś ich mocno ściska za jaja. Podobnie polityków i naukowców też. Dostaja trochę kasy ale za jaja ktoś mocno czyma Smile Za żadne forse nie chciał bym być na ich miejscu.

Portret użytkownika inzynier magister

Sztuczna inteligencja,

Sztuczna inteligencja, ogromne bazy danych, internet rzeczy, nanotechnologia, inżynieria genetyczna i wiele innych wynalazków ostatniego półwiecza, posłużą w budowie Nowego Ładu, tym razem na skalę globalną. I znów na podstawie ściśle marksistowskich założeń. Wśród zachwytów nad nowatorskimi jakoby, a w rzeczywistości starymi jak świat hasłami pokroju „nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy”, niepokoi brak refleksji uczestników corocznych zjazdów w Davos. A należą do nich przywódcy największych państw świata, multimiliarderzy, przedstawiciele świata nauki, aktywiści ekologiczni i potentaci najbardziej perspektywicznych branż... Próby odgórnego budowania systemu powszechnej szczęśliwości prędzej czy później prowadzą do tyranii. Nie wszyscy bowiem chcą partycypować w nieefektywnym i zgniłym programie, pięknym tylko na papierze. Jego autorzy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Dlatego postawili na wysokie technologie. Bo ich podstawowa funkcja to nie wymiana zdjęć, filmików czy wiadomości, ale bezwzględna kontrola. Shoshana Zuboff w książce „The Age of Surveillance Capitalism” przekonuje, że cyfrowe rozwiązania pozwalają nie tylko gromadzić gigantyczne ilości wrażliwych danych, niezauważanie odizolowywać „niewygodne” jednostki, ale za pomocą algorytmów i proponowanych treści stopniowo zmieniać zachowanie człowieka tak, aby podążał w wyznaczonym przez nas kierunku. Dzisiaj zwycięża ten, kto zaproponuje najbardziej prawdopodobny model zachowania całych grup społecznych. Przyszłe pokolenia, wychowane w rzeczywistości „total-techu” (ang. totalitarnej technologii), z ulgą oddadzą swoją prywatność i autonomię na rzecz zewnętrznych podmiotów. Bezwzględna cenzura, powszechna grabież, skrupulatna inwigilacja, ścisła i totalna kontrola, pogwałcenie godności człowieka, ubóstwo i w końcu masowa depopulacja w białych rękawiczkach - oto co nas czeka, jeżeli w końcu nie odrobimy lekcji historii. Doświadczenia poprzedniego wieku aż za dobrze nauczyły nas jak kończą się próby budowania świata, gdzie człowiek - a dzisiaj nawet w połączeniu z maszyną - jest równy bogom.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Watrowski

Przy podłości i nikczemności

Przy podłości i nikczemności ludzkiej natury cały rozwój techniki, nauki itd jest ślepą ulicą i prowadzi tylko do jeszcze większego wynaturzenia i zwielokrotnienia tych cech a w konsekwencji zapewne do zagłady ludzkiego gatunku albo do dehumanizacji człowieka i jego transformacji.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj