Elon Musk narzeka na niedobór niklu do akumulatorów Tesli

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Elon Musk skarży się na niedobór niklu używanego w akumulatorach samochodów elektrycznych i wezwał przemysł wydobywczy do zwiększenia podaży metalu szlachetnego.

 

„Jeśli produkcja będzie prowadzona w sposób przyjazny dla środowiska, to firmy mogą liczyć na długoterminowy kontrakt z Teslą” - powiedział Musk na konferencji prasowej, prezentując wyniki spółki za drugi kwartał.

 

Musk uważa, że koszt produkcji baterii trakcyjnych ogranicza rozwój Tesli. Firma stara się obniżyć koszty i oczekuje się, że wkrótce wprowadzi nową baterię, której koszt będzie niższy 100 dolarów USA / kWh. We wszystkich przypadkach nikiel jest konieczny i najlepiej w dużych ilościach.

 

Co ciekawe, Musk obiecuje kontrakty w imieniu samej Tesli, choć wśród dostawców firmy nie ma firm niklowych. Na razie współpracują oni bezpośrednio z producentami akumulatorów, którzy z kolei dostarczają gotowe produkty dla Tesli.

 

Akumulatory trakcyjne dla Tesli produkowane są w dwóch fabrykach, tj. LG Chem (akumulator litowo-niklowo-kobaltowo-magnezowy) oraz Panasonic (akumulator litowo-niklowo-kobaltowo-tlenkowy). Tak więc Tesla może prawdopodobnie działać tylko jako pośrednik i polecić LG Chem lub Panasonic podpisanie umowy z jedną lub drugą firmą niklową.

 

Obecnie na świecie jest trzech głównych dostawców niklu, tj. Brazilian Vale, Australian BHP Group i Russian Norilsk Nickel. Według firmy badawczej Wood Mackensie popyt na nikiel wzrośnie o 64% w ciągu najbliższych pięciu lat.

 

Zwiększony popyt jest w dużej mierze spowodowany rozwojem transportu elektrycznego. Przemysł wydobywczy działa w ogromnym tempie i nie może szybko zwiększyć dostaw. Dlatego w pewnym momencie na rynku może pojawić się niedobór niklu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Biali wymieraj bo potęga

Biali wymieraj bo potęga białych ludzi rozwineła się na pracowitości , kulcie zarabiania pieniędzy, robienia kariery - białe kobiety sa zaprogramowane tylko do zwiazków z z dobrze sytuowanymi panami. A poniewaz cały czas postępuje rozwarstwienie ekonomiczne zwiazane z bogaceniem sie tylko coraz węzszego zasiegu populacji i coraz więcej białych meżczyzn choćby niewiadomo jak się wysilało, to nic nie jest w stanie zwojowac na polu zamożnosci - więc biali gwatłownie wymieraja. A wśród napływajacych do na połnoc populacji zastepczych z południa kobieta zwykle nie ma nic do gadania, i nie obchodzi ja czy facet ma kasę z pracy czy z socjalu, ba nawet wśród Afryjanów facet jest tylko zpładaniaczem i o chlebek dla dzieci martwi sie kobieta. Wiec w krajach północy wraz z wymierajcymi nieprzystosowanymi do nowych warunjów ekonomicznych białymi (brak stałej i popłatnej pracy) przyrasta za to dynamicznie populacja imigrantów co tu duzo mówic kolorowych - dla których ubogie egzystowanie z socjalu nie jest wclae dyshonorem lecz normalnym sposobem na życie. Wniosek najbardziej winne depopulacji białych sa białe wykształcone kobiety oczekujce zmoznych stabilnych ekonomicznie mężów których jest cora mniej i niedługo nie bedzie wcale.

Portret użytkownika Kwazar

Może na niedobór niklu w

Może na niedobór niklu w akumulatorkach Tesli pomoże coś, polski złodziej.Ten czerpie z ukradzionego z auta katalizatora.Ma katalizator dużo metali ziem rzadkich i wogóle złodziejską kasę od ręki w niesprawdzalnym skupie złomu.Katalizator ? Mój ci on i z głowy problem niklu dla Tesli........Sorry ale to nie ja kształtuję dzisiejszy świat a taki on właśnie ukształtowany jest.

Portret użytkownika Quark

Już teraz murzyni niemal

Już teraz murzyni niemal gołymi rękami ryją dziury w ziemi za parę $ by wydobyć i odstawić rudy metali do portów gdzie czekają na nich handlarze przeworzący ten urobek do "cywilizacji" zagarniając 99.9 % zysku ! Jeszcze im mało ? Bez tego gigantycznego wyzysku "czarnego luda" nie byłoby smarfonów ,telefonów czy komputerów na promocji ani samochodów elektrycznych w dzisiejszych cenach . Niech zmniejszą swoje prowizje to i ceny spadną do akceptowalnego poziomu.

Portret użytkownika pangolin

 bo akurat nikiel w skorupie

 bo akurat nikiel w skorupie ziemskiej to jest do samochodów elektrycznych przeznaczony. od uformowania się globu czeka tam na genialnego wizjonera i wynalazcę. no toż to ręce opadają takie ciasne horyzonty, 

Portret użytkownika baca

no to musk ma problem ale co

no to musk ma problem ale co się okazuje?

okazuje się że ta jego firma rzekomego samotnego geniusza to jest... spółka...

a skoro spółka to kim są muska współnicy?

czyżby ci słynni cisi udziałowcy z CIA? którym nie udało się ukraść jeszcze w jakimś paragwaju niklu?

to może niech kurwa zrobi baterie na wodę... zakład wodociągów i kanalizacji zawrze z nim jego wymarzony kontrakt i musk zawsze będzie mógł schłodzić przegrzaną mordę w jakimś pełnym wody wiadrze...

bo ja nie mam z muskiem żadnego kontraktu więc niech wypierdala ze swoimi śmieciami do 5G znad mojej głowy na orbicie... ten jego animowany w kosmosie samochodzik z manekinem niech mu z marsa przywiezie cały bagażnik niklu Smile

 

Strony

Skomentuj