Elon Musk narzeka na niedobór niklu do akumulatorów Tesli

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Elon Musk skarży się na niedobór niklu używanego w akumulatorach samochodów elektrycznych i wezwał przemysł wydobywczy do zwiększenia podaży metalu szlachetnego.

 

„Jeśli produkcja będzie prowadzona w sposób przyjazny dla środowiska, to firmy mogą liczyć na długoterminowy kontrakt z Teslą” - powiedział Musk na konferencji prasowej, prezentując wyniki spółki za drugi kwartał.

 

Musk uważa, że koszt produkcji baterii trakcyjnych ogranicza rozwój Tesli. Firma stara się obniżyć koszty i oczekuje się, że wkrótce wprowadzi nową baterię, której koszt będzie niższy 100 dolarów USA / kWh. We wszystkich przypadkach nikiel jest konieczny i najlepiej w dużych ilościach.

 

Co ciekawe, Musk obiecuje kontrakty w imieniu samej Tesli, choć wśród dostawców firmy nie ma firm niklowych. Na razie współpracują oni bezpośrednio z producentami akumulatorów, którzy z kolei dostarczają gotowe produkty dla Tesli.

 

Akumulatory trakcyjne dla Tesli produkowane są w dwóch fabrykach, tj. LG Chem (akumulator litowo-niklowo-kobaltowo-magnezowy) oraz Panasonic (akumulator litowo-niklowo-kobaltowo-tlenkowy). Tak więc Tesla może prawdopodobnie działać tylko jako pośrednik i polecić LG Chem lub Panasonic podpisanie umowy z jedną lub drugą firmą niklową.

 

Obecnie na świecie jest trzech głównych dostawców niklu, tj. Brazilian Vale, Australian BHP Group i Russian Norilsk Nickel. Według firmy badawczej Wood Mackensie popyt na nikiel wzrośnie o 64% w ciągu najbliższych pięciu lat.

 

Zwiększony popyt jest w dużej mierze spowodowany rozwojem transportu elektrycznego. Przemysł wydobywczy działa w ogromnym tempie i nie może szybko zwiększyć dostaw. Dlatego w pewnym momencie na rynku może pojawić się niedobór niklu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Biali wymieraj bo potęga

Biali wymieraj bo potęga białych ludzi rozwineła się na pracowitości , kulcie zarabiania pieniędzy, robienia kariery - białe kobiety sa zaprogramowane tylko do zwiazków z z dobrze sytuowanymi panami. A poniewaz cały czas postępuje rozwarstwienie ekonomiczne zwiazane z bogaceniem sie tylko coraz węzszego zasiegu populacji i coraz więcej białych meżczyzn choćby niewiadomo jak się wysilało, to nic nie jest w stanie zwojowac na polu zamożnosci - więc biali gwatłownie wymieraja. A wśród napływajacych do na połnoc populacji zastepczych z południa kobieta zwykle nie ma nic do gadania, i nie obchodzi ja czy facet ma kasę z pracy czy z socjalu, ba nawet wśród Afryjanów facet jest tylko zpładaniaczem i o chlebek dla dzieci martwi sie kobieta. Wiec w krajach północy wraz z wymierajcymi nieprzystosowanymi do nowych warunjów ekonomicznych białymi (brak stałej i popłatnej pracy) przyrasta za to dynamicznie populacja imigrantów co tu duzo mówic kolorowych - dla których ubogie egzystowanie z socjalu nie jest wclae dyshonorem lecz normalnym sposobem na życie. Wniosek najbardziej winne depopulacji białych sa białe wykształcone kobiety oczekujce zmoznych stabilnych ekonomicznie mężów których jest cora mniej i niedługo nie bedzie wcale.

Portret użytkownika Kwazar

Może na niedobór niklu w

Może na niedobór niklu w akumulatorkach Tesli pomoże coś, polski złodziej.Ten czerpie z ukradzionego z auta katalizatora.Ma katalizator dużo metali ziem rzadkich i wogóle złodziejską kasę od ręki w niesprawdzalnym skupie złomu.Katalizator ? Mój ci on i z głowy problem niklu dla Tesli........Sorry ale to nie ja kształtuję dzisiejszy świat a taki on właśnie ukształtowany jest.

Portret użytkownika Quark

Już teraz murzyni niemal

Już teraz murzyni niemal gołymi rękami ryją dziury w ziemi za parę $ by wydobyć i odstawić rudy metali do portów gdzie czekają na nich handlarze przeworzący ten urobek do "cywilizacji" zagarniając 99.9 % zysku ! Jeszcze im mało ? Bez tego gigantycznego wyzysku "czarnego luda" nie byłoby smarfonów ,telefonów czy komputerów na promocji ani samochodów elektrycznych w dzisiejszych cenach . Niech zmniejszą swoje prowizje to i ceny spadną do akceptowalnego poziomu.

Strony

Skomentuj