Elon Musk kontra Apple: „To bitwa o przyszłość cywilizacji”

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Nowy właściciel Twittera, Elon Musk, publicznie oskarżył Apple o cenzurę i groźby usunięcia aplikacji społecznościowej z App Store.

 

W kilku tweetach opublikowanych 28 listopada 2022 biznesmen skrytykował Apple i obiecał, że Twitter Files, czyli materiały o tłumieniu wolności słowa, wkrótce zostaną umieszczone na platformie.

 

„To walka o przyszłość cywilizacji. Jeśli nie ma wolności słowa nawet w Stanach Zjednoczonych, czeka nas tylko tyrania” – napisał w swojej relacji Musk.

 

Miliarder potwierdził medialne doniesienia, że Apple przestał reklamować się na Twitterze.

 

„Apple usunął prawie wszystkie swoje reklamy na Twitterze. Czy oni nienawidzą wolności słowa w Ameryce?” Musk pyta i natychmiast publikuje retweet z tekstem „Kogo jeszcze dotknęła cenzura Apple”.

 

Według MediaMetrics Twitter stracił już połowę swoich największych reklamodawców. Jako powód brytyjski The Financial Times podaje osłabienie kontroli nad treściami w sieci społecznościowej. Wcześniej informowano również o problemach kadrowych w samej firmie.

 

Jeśli zostanie zablokowany w App Store, Twitter straci dostęp do ponad 1,5 miliarda urządzeń na całym świecie, wyliczył Bloomberg. W tej chwili aplikacja społecznościowa jest nadal dostępna do pobrania w App Store.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika jony 5

Teatrzyk nic więcej. ćwierć

Teatrzyk nic więcej. ćwierć główki potrzebuje zbawiciela, to pasożyty im dają takich musków fiutfordów quonów hu..nów itp

To jest dla nich jak opium, lepiej dzięki temu śpią mniej się pienią a pasożyty dobrze to wiedzą.

Portret użytkownika Hannto

Musk ma racje że wolność

Musk ma racje że wolność słowa jest absolutnie niezbędna jeśli nie chcemy wpaść w tyranie. Zresztą ta cenzura najbardziej szkodzi cenzorom i tym którzy ich popierają bo nie mogąc porównać własnego światopoglądu ze światopoglądami innych przestają się rozwijać i zamiast iść naprzód to się cofają.

Portret użytkownika pb88

Google podobnie jak YouTube 

Google podobnie jak YouTube  to korporacja amerykańska, nie sprawdzałem kto jest właścicielem. Otóż  w tych oazach wpolności kwitnie cenzura jak za komunizmu lub współcześnie w eurokołchozie.  Wystarczy tam napisać cytuję:

"szewc u którego byłem w mieście N (bez nazwiska ) jest oszustem, zepsuł mi buty i jeszcze policzył za to 150 zł. Nie chodźcie do niego po usługi " / koniec cytatu. Post zostanie usunięty jako "mowa nienawiści" a cenzurownaiem zajmuje się robot Google. Podobno stale ulepsza swoje algorytmy.   Zdarzenie jest autentyczne i ich  tzw.  support to potwierdza.  Nie wiem tylko czy ten support też mnie jest robotem. 

Doszło do czasów kiedy durne maszynki na prąd cenzurują ludzi. 

 

 

Portret użytkownika spokoluz

nikt ich ku..wa nie wywali ,

nikt ich ku..wa nie wywali , wojna ma trwać bo to jest bardzo dochodowy biznes. A po co są punkty ładowania telefonów i pałerbanków na banderlandzie !? Po to aby właściwa i ukierunkowna inforamcja przychodziła do banderlanczyków aby czasami bez energii inforamcji o potędze banderlandziej armii nie zaczeli myśleć  samodzielnie - to byłoby sepuku dla kokainowego pojeba.te

A teatrzyk trwa nadal - wungiel był po 1 tyś - był - spekulacyjnie wyjebany w kosmos do prawie 4 tysi - szund zrobił akcję deeskalację ceny wungla - zrobił i co !?  Wungiel jest po 2 tysie i wszyscy zadowoleni jak z ceną cukru - był po 2.7-3 zł jest po 5-6 zł.

Kto ma kontrolę nad "Polskimi" kopalniami węglą - ci co maja kontrolę nad produkcją cukru - zdziwieni !? Jeśli zdiwieni to jesteście debilami , że nie wpadliście na to kto kontroluje Polińskie kopalnie wungla.

Meritum - jak ojebać Polaka aby miał tak jak za PO - weź PiS i podnieś ceny aby ujebać gospodarkę rozwiającą się bo ktoś na zachodzie traci kasiorę na - rzetelnej , wysokiej jakośći produkcji w Polinie - trza ujebać Polaczków przedsiębiorczych bo robię to lepiej , taniej , rzetelniej i szybciej bo POTRAFIĄ !!! To jest nasz problem - przedsiębiorczość , która jest solą w oku zachodu !!!

Tom tak w superexpresowym skrócie dlaczego zachód musi nas ujebać.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika euklide⁣s

To jest nasz problem -

To jest nasz problem - przedsiębiorczość , która jest solą w oku zachodu !!!

Tak, ale jest to niestety też sól w oku poliniaków. Przed wrogiem zewnętrznym można się łatwo obronić, przed wrogiem wewnętrznym to niekiedy niemożliwe. Musimy oczyścić się wewnętrznie z patogenów, a dobrze wiemy co ze zdumieniem obserwujemy, że są oni nawet wśród tzw. "bliskich".

Skomentuj