Elon Musk jest najszybciej bogacącym się człowiekiem w historii rankingów dla najbogatszych

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Choć trwająca przez cały rok pandemia COVID-19 stała się przyczyną bezprecedensowego kryzysu ekonomicznego, to najbogatsi ludzie świata, zwłaszcza ci z sektora nowoczesnych technologii, właśnie w 2020 roku dokonali największych skoków w zgromadzonym majątku.

Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Elon Musk. Z prowadzonego od ośmiu lat zestawienia najbogatszych Bloomberg Billionaires Index wynika, że 31 grudnia majątek Muska wynosił 170 miliardów dolarów.

Jednak największe wrażenie robi przyrost jego fortuny w stosunku do roku 2019. Otóż Musk zarobił w roku 2020… 142 miliardy dolarów!

Nikt w historii rankingu Bloomberga, ale także konkurencyjnego rankingu Forbesa nie bogacił się z taką dynamiką.

Oznacza to, że Elon Musk dziennie zarabiał ponad 389 milionów dolarów, a w ciągu godziny ponad 16,2 miliona dolarów.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że ¾ majątku Muska to pakiet bijącej rekordy wyceny giełdowej firmy Tesla, która obecnie jest warta około 700 miliardów dolarów, mimo, że dopiero od niedawna przynosi zysk i w porównaniu z innymi firmami motoryzacyjnymi produkuje kilkanaście razy mniej aut rocznie.

To wiara inwestorów w geniusz Muska pozwala na taką astronomiczną kapitalizację rynkową jego spółek.

W całym rankingu szef SpaceX jest drugi i jeszcze przegrywa z szefem Amazona Jeffem Bezosem, ale wiele wskazuje na to, że w tym roku zostanie numerem 1. Tym bardziej, że rozpędu nabierają inne biznesy Muska. Gdyby wspomniana SpaceX weszła na giełdę, to z całą pewnością byłaby kolejnym olbrzymim aktywem. Do tego dochodzi Neuralink, która już wkrótce może zaprezentować działający interfejs mózg-komputer, opracowująca silną sztuczną inteligencję OpenAI oraz kosmiczny Internet StarLink, na którego powstanie wyłożył sam rząd USA.

Tesla zaś w opinii niektórych analityków będzie pierwszą firmą wartą 10 bilionów dolarów.

Jednak giełda to kasyno. Tak jak jednego dnia zyskujesz miliardy, tak drugiego tracisz.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika prorocznia

ja bardzo państwa przepraszam

ja bardzo państwa przepraszam ale MUSK jest dla mnie  "przybocznym szatana",  niejakiego GATES'a.

Gdy poczyta się historię jego biznesów i fortuny oraz tego na co mu Ameryka i ONZ  pozwala,

nóż (elektryczny, a jakże) się w kieszeni otwiera.

Portret użytkownika Ciapcik.v2

"amerykańskie hamburgery

"amerykańskie hamburgery płacą ciężką kasę " tak no co ty tu wypisujesz oni bula za postęp naukowy, czy nie widziałes w holyłudzkich produkcjach jak to się dzieje, ludzie podbijajom kosmos w green screenach no bo inaczej się nie da. Trzeba pajaców wydymać na zielone papierki. Człowieku nie oglądałes na jutubje jak zapierdalaja na stacji kosmicznej ? ja widziałem w telewizji Smile w skafandrach próżniowych w basenach Smile

Portret użytkownika Kwazar

Musk jest najbogatszy ? Niech

Musk jest najbogatszy ? Niech mi ktoś wytłumaczy, jak dla mnie w sposób w miarę przystępny,co mnie to powinno obchodzić ? Dlaczego powinienem to traktować jako informację wartościową ? Pytam dlatego, że ponieważ gdyż, cierpię na śtuczną inteligĘcję. 

Portret użytkownika Panie.Marcinie

Nie dziwota skoro główny

Nie dziwota Smile skoro główny aktor spacex i nasa, tam kasiora leje się strumieniami, ciemne otumanione telewizyjną propagandą amerykańskie hamburgery płacą ciężką kasę każdego dnia, spiskowcy sprawdźcie teraz jaki budźet na dzień , podkreślam na dzień, mają te spejsiksy i nasry. A elon to jest gwiazda tego teatru, więc wiadomo że takiemu trzeba dać sporo babła.

Skomentuj